Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 12:45:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Dendr. Stardust - škůdce, choroba? 
Autor Zpráva

Registrován: ned 03. úno 2013 1:33:21
Příspěvky: 17
Příspěvek Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Prosím o radu, co by mohlo být s mým dendrobiem. Problém je, že mu u nových výhonů jako by vyhnívá vrcholový list. Nerosím a zalévám ho máčením, takže voda se do nich dostat nemůže. Myslela jsem, že je to sviluška podle takových bílých povlaků na spodní straně listu a tak jsem dvakrát stříkala Nissorun 10 WP. Ale devastace nových výhonů pokračuje. Udělal strašně moc keiky a tak bych potřebovala pomoc, aby alespoň některé přežily. Za rady budu moc vděčná.


Přílohy:
Poznámka: Odpadlý list
P1040015.JPG
P1040015.JPG [ 70.41 KiB | Zobrazeno 3660 krát ]
Poznámka: Zbytek z výhonu
P1040016.JPG
P1040016.JPG [ 81.41 KiB | Zobrazeno 3660 krát ]
Poznámka: Spodní strana listu
P1040024.JPG
P1040024.JPG [ 64.89 KiB | Zobrazeno 3660 krát ]
stř 25. zář 2013 23:45:02
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Podle mého názoru je substrát přemokřený a rostlina bez kořenů, pravděpodobně napadená hnilobou. Tady je každá rada drahá. Dendrobia musí mezi zálivkami vysychat a být umístěna na dobře osvětleném a větraném místě. Potom k těmto problémům nedochází. Rostlinu bych v každém případě přesadil a zkontroloval stav kořenů.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 26. zář 2013 8:18:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 03. úno 2013 1:33:21
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Pro jistotu jsem substrát vyhodila a zkontrolovala kořeny, ale ty jsou krásné, celý bal je ok. Nové kořeny na nových výhonech zatím nejsou a keiky také ještě kořeny nedělají. Zalévám tak jednou za týden spolu s phaly (týden je min. doba, někdy o pár dnů dýl). Zasané je dendro v hrubší piniovce a mám pocit, že prosychá dostatečně. Ostatní dendra tento problém nemají. Je pravda, že co je nemocné, je v jiné místnosti, ale na stejné straně oken.


čtv 26. zář 2013 14:02:41
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Niki píše:
Pro jistotu jsem substrát vyhodila a zkontrolovala kořeny, ale ty jsou krásné, celý bal je ok. Nové kořeny na nových výhonech zatím nejsou a keiky také ještě kořeny nedělají. Zalévám tak jednou za týden spolu s phaly (týden je min. doba, někdy o pár dnů dýl). Zasané je dendro v hrubší piniovce a mám pocit, že prosychá dostatečně. Ostatní dendra tento problém nemají. Je pravda, že co je nemocné, je v jiné místnosti, ale na stejné straně oken.

Tak nějaký čas vyčkejte, třeba se to srovná ;) . V každém případě málo vody a nerosit.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 26. zář 2013 14:20:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Stardust mi udělal naprosto totéž. Odkvetl, vyhodil spoustu mimin a odešel. Zbyla mi jedna pahlíza, ze které se pokouším něco zachránit. A to se učím opravdu podle Radkových rad NEZALÉVAT. (míněno příliš) :-) Ať se vám daří a kytička to zvládne.


čtv 26. zář 2013 15:31:41
Profil

Registrován: ned 03. úno 2013 1:33:21
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Dendr. Stardust - škůdce, choroba?
Tak tohle přesně se jsem slyšet nechtěla :cry: také se bojím, že odejde. Určitě zkusím zálivku ještě omezit a budu se modlit, aby alespoň keiky. které odchází o neco míň, stihly udělat kořeny a pak se chytly. Tak nádherné dendro přeci nesmí odejít :|
Už se mi podle vašich rad povedlo více než zmátořit, kytky které přišly s jedním kořenem nebo kámoščiny phaly zalévané přes listy a tudíž téměř uhnilé. Tak snad to klapne i tentokrát. Moc děkuji ;)


čtv 26. zář 2013 16:12:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: