Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:31:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Rezavé skvrny na kořenech 
Autor Zpráva

Registrován: stř 04. led 2012 16:23:46
Příspěvky: 35
Příspěvek Rezavé skvrny na kořenech
Dobrý den, chci se zeptat, co mohou být rezavé skvrny na kořenech o Phalenopsisů? Moje orchideje mají normálně zelené kořeny, ale pak jsou na nich tyto skvrny a tam potom vypadají vysušeně. Jedná se o nějakou plíseň nebo je to jenom třeba nějaká pigmentace? Mám dojem, jestli jsem si to mezi nimi neroztáhla díky zalévání, protože se mi zdá, že to takhle všechny předtím neměly, jenom nějaké. Jinak mi ale kytky rostou úplně normálně, vyhánějí kořeny, nové listy, výhonky i květy a kvetou. Hledala jsem na internetu, ale nic jsem o tom nenašla, tak budu ráda, když mi poradíte, předem děkuji.


ned 14. dub 2013 14:00:39
Profil

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
Spirulína píše:
Dobrý den, chci se zeptat, co mohou být rezavé skvrny na kořenech o Phalenopsisů? Moje orchideje mají normálně zelené kořeny, ale pak jsou na nich tyto skvrny a tam potom vypadají vysušeně. Jedná se o nějakou plíseň nebo je to jenom třeba nějaká pigmentace? Mám dojem, jestli jsem si to mezi nimi neroztáhla díky zalévání, protože se mi zdá, že to takhle všechny předtím neměly, jenom nějaké. Jinak mi ale kytky rostou úplně normálně, vyhánějí kořeny, nové listy, výhonky i květy a kvetou. Hledala jsem na internetu, ale nic jsem o tom nenašla, tak budu ráda, když mi poradíte, předem děkuji.



Bylo by dobré dát foto...


ned 14. dub 2013 16:45:28
Profil

Registrován: stř 04. led 2012 16:23:46
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
Bohužel nemám foták momentálně...


ned 14. dub 2013 16:47:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
To nic není ;) , někdy se velamen (tedy ten houbovitý obal kolem kořenu který přivádí k samotnému kořenu vodu) buď poškodí mechanicky nebo zaléváte pořád na stejné místo v květináči a tenhle houbovitej povrch zasolíte na jednom místě a pak se tam vytvoří tohle rezavý místo. Vyfotila bych vám svoje "skvrny" na pár faleňácích, ale mám vybitej foťák. Určitě ale můžete být klidná, není to nic závažnýho (pokud tedy nejsou hnědé skvrny po celé délce kořenů-to už by byl asi trochu průšvih :mrgreen: ).


ned 14. dub 2013 21:58:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
Hnědé sqrny také dělají symbiotické houby, je to přirozené a bylo by chybou snažit se je nějak hubit.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 15. dub 2013 6:23:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 04. led 2012 16:23:46
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
Tak vám děkuji, už jsem měla strach, že se mezi nimi něco rozneslo, asi by chřadly, ale mně rostou normálně dál, vyhánějí lupeny, stvoly i květy. Akorát se mi na 2 phaleňácích dělají na listech černé tečky a jsou gumové a u další orchideje mi nějak zasychají konce listů.


sob 20. dub 2013 13:07:28
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Rezavé skvrny na kořenech
Těm phalům s gumovými listy zkontrolujte kořeny


sob 20. dub 2013 14:45:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: