Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 10:19:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Škůdci 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 21. úno 2013 19:24:20
Příspěvky: 7
Příspěvek Škůdci
Zkoušel jste někdo ochranu insekticidy proti červcům a sviluškám ? Jak rostlina reagovala ? Zajímalo by mě jak rychle se jich dá zbavit a případně jak moc zvyšuje přípravek odolnost rostliny pokud se použije na rostliny zdravé.


čtv 21. úno 2013 20:39:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Škůdci
Myslím, že příspěvků na toto téma je tu dost a dost, jen si je musíte přečíst....


čtv 21. úno 2013 21:31:20
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
Dobrý večer. Tedy nechci vypadat jako rejpal, ale Anoli.a, proč by někdo chemicky ošetřoval rostliny proti škůdcům, když tam žádné nemá ? V této souvislosti mne napadá čím by se stříkalo, když nevíme, jaký škůdce se v budoucnu vyskytne ? :roll: Leda by se volalo věštci :lol: Jinak, pokud použiju k postřiku proti puklicím a štítenkám kupříkladu již zde probíraný Fast, je účinek patrný už po několika hodinách.


čtv 21. úno 2013 21:48:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 21. úno 2013 19:24:20
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Škůdci
Třeba proto, že jsou i insekticidy, které mají celkově zlepšovat zdravotní stav rostliny a chránit ji do budoucna a vzhledem k tomu, že spektrum škůdců u orchidejí není až tak široké dá se přípravek zřejmě vybrat i bez věštce. :)


čtv 21. úno 2013 21:52:05
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
No já nevím, ale nedávno se tady probíralo téma Biplantol a insekticid, který zároveň zlepší zdraví rostliny a bude ji na dlouho chránit před škůdci mi připadá být ze stejného ranku. A co svilušky ? Na ty je potřeba zase úplně jiný druh postřiku. A konečně, co se zdravotního stavu rostlin týká, není lepší jim dát to co potřebují a dobrou péči ? Pak se jim spousta chorob i škůdců vyhne a nemusíte ničit okolí chemií, která je vždy škodlivá. Více či méně.


čtv 21. úno 2013 21:57:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 21. úno 2013 19:24:20
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Škůdci
Škůdce může rostlinu ohrozit i když jí zajistíme optimální podmínky.Pokud pěstujeme rostliny ve větším množství a nějaký škůdce se objeví, tak pokud nechceme, aby nám napadl i rostliny ostatní, je možností ji buď zlikvidovat a nebo přece jen insekticidy použít. Co se týká použití insekticidů u zdravých rostlin, tak to zbytečné být může, ale také nemusí-pouze mě zajímá jestli s tím někdo má zkušenosti nebo ne.Případně pokud to někdo zkoušel, tak jaké změny na rostlinách pozoroval.


čtv 21. úno 2013 22:18:21
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
To jistě a také je rozdíl mezi směsí druhů ve skleníku, za oknem či v zimní zahradě a monokulturou orchidejí třeba k řezu, já jenom vyjádřil pochybnost nad tím, čemu se říká preventivní ošetření, protože na zahradě to prostě nefunguje. Tam jsem to zkoušel. Ale stejně si myslím, že tady na foru nikdo rostliny nějakými postřiky zbytečně nezatěžuje a používá chemii čistě jako nejzašší řešení. Ono ta chemie zatěžuje stejně živočichy jako rostliny. Jinak, jak rychle potřebujete ty fotografie ? Jedu příští týden ke kamarádovi a jedné zákaznici na kontrolu stavu pokojových rostlin a vsadím se, že tam nějaká potvorstva budou. Minimálně puklice na katlejích a sviluška či třásněnka na dendroniích. Jsou tam každej rok. Tak si vemu fotovybavení a zkusím něco nacvakat.


čtv 21. úno 2013 22:41:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Škůdci
Pochybuju že nějaký přípravek proti škůdcům zlepší zdraví kytky. Jedině ty tyčinky např. co se prodávají, nebo granuláty do substrátu, mohou zlepšit odolnost proti škůdcům, protože ta kytka se do sebe ten či onen přípravek(účinnou látku) natáhne. Je to ale další marketingová strategie pro dnešní konzumní společnost. Zlepšení zdraví je ale nesmysl.
Pokud jde o zlepšení zdraví to se dělá technikou pěstování plus správná výživa, max. mikroelementy a vitamíny, ...nic víc v tom není. Podle mě další chemikálie v těle kytky akorát odolnost snižují.


pát 22. úno 2013 7:44:37
Profil ICQ

Registrován: čtv 21. úno 2013 19:24:20
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Škůdci
Ty fotografie nepotřebuji hned dnes, zase tak akutní to není, takže ten týden bych počkala.Ty puklice na Katleji by byly super,to Dendrobium být nemusím, zajímají mě škůdci především na Katlejích a Phalaenopsisech .Moc děkuji za nabídku :)


pát 22. úno 2013 10:53:43
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
Hezký den. Jsme domluveni. Pokud tam budou tak vyfotim a pošlu přes sz.


pát 22. úno 2013 11:08:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: