Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 16:15:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Škůdci 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Škůdci
Paphio, proč se tito roztoči nehodí do skleníků ? Jediné, co mě napadá je vyšší vlhkost ...


pát 22. úno 2013 21:37:19
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
Děkuji náčelníku, že si se mě zastal. :lol:


pát 22. úno 2013 22:08:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Škůdci
EvaJ píše:
Paphio, proč se tito roztoči nehodí do skleníků ? Jediné, co mě napadá je vyšší vlhkost ...

Dovolím si připomenout, ze tento roztoči je nenasyta a vetsinou pojde hlady. Někdy se dokonce schválně udržuje určitá rovnováha mezi nim a jeho potravou, aby měl stále co baštit. Je to jeden z důvodu, proč je složité jej dlouhodoběji udržet v bytové kultuře.


pát 22. úno 2013 22:16:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Škůdci
garnet píše:
EvaJ píše:
Paphio, proč se tito roztoči nehodí do skleníků ? Jediné, co mě napadá je vyšší vlhkost ...

Dovolím si připomenout, ze tento roztoči je nenasyta a vetsinou pojde hlady. Někdy se dokonce schválně udržuje určitá rovnováha mezi nim a jeho potravou, aby měl stále co baštit. Je to jeden z důvodu, proč je složité jej dlouhodoběji udržet v bytové kultuře.

já bych právě něco chtěla do orchid.skleníku...


pát 22. úno 2013 22:30:23
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Škůdci
Mila.J píše:
Insekticidy rozhodně nezvyšují odolnost rostlin. Možná trochu jiné látky.
Jsou to "jedy",používají se přímo k likvidaci přítomných škůdců. Preventivní postřik, ve smyslu postříkám proti těm, co snad příjdou následně není uznávaný. Insekticidy vlastně otráví rostlinu buď hloubkově, nebo povrchově na určitou (poměrně krátkou)dobu. Po tu dobu rostlina jistě nebude chutnat ani nově příchozím škůdcům. Rostlina z toho asi moc radosti nemá, ale na druhou stranu by uznané insekticidy neměly významěji zhoršovat vitalitu rostlin.
Provádím "preventivní" postřiky. Např. při podzimním přesunu rostlin z letnění do skleníku. To ale předpokládám, že tam nějací škůdci jsou a chci je zničit, aby nedostali příležitost se rozšířit. Kytky se nejí, tak je tam vyšší použití pesticidů trochu tolerováno. Nadruhou stranu nadměrné užívání pesticidů vede k rezistenci patogenů, proto je dobré postupovat uvážlivě.

Tak nějak.


pát 22. úno 2013 22:41:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Škůdci
EvaJ píše:
garnet píše:
EvaJ píše:
Paphio, proč se tito roztoči nehodí do skleníků ? Jediné, co mě napadá je vyšší vlhkost ...

Dovolím si připomenout, ze tento roztoči je nenasyta a vetsinou pojde hlady. Někdy se dokonce schválně udržuje určitá rovnováha mezi nim a jeho potravou, aby měl stále co baštit. Je to jeden z důvodu, proč je složité jej dlouhodoběji udržet v bytové kultuře.

já bych právě něco chtěla do orchid.skleníku...

Tím, ze ho tam nasadite určitě nic nezkazite, kdyz bude mít co zrát vydrží a pak odejde, ale určitě bych vám raději pral, aby hladovel.


pát 22. úno 2013 22:45:53
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Škůdci
Pokud by měl někdo zájem o způsob,jak se vypořádat s červci,tak na můj mail pavel.marecek@atlas.cz.
Jedná se o kombinaci dvou postřiků,zatím to funguje (půl roku) stoprocentně... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 23. úno 2013 6:11:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Škůdci
Anoli.a píše:
Zkoušel jste někdo ochranu insekticidy proti červcům a sviluškám ? Jak rostlina reagovala ? Zajímalo by mě jak rychle se jich dá zbavit a případně jak moc zvyšuje přípravek odolnost rostliny pokud se použije na rostliny zdravé.

Prozatím nevím, že by postřiky proti škůdcům celkově zlepšovaly růst rostlin. Ale popořadě. Jak rychle se jich zbavit? To záleží na rychlosti vývoje toho kterého druhu škůdce a hlavně na to má vliv i teplota prostředí, kde rostliny pěstujeme. To znamená v chladnu je vývoj pomalejší a v teple rychlejší. Postřiky vesměs postihují jen dospělce a larvální stádia nikoliv vajíčka. Dále záleží na tom jak byla rostlina ošetřována předtím, zda u škůdce již není vyvinuta rezistence vůči nějakému přípravku, což v dnešní době je skoro jisté. Odolnost rostliny vcelku nezvyšuje. Kdysi byly k dosažení i postřiky jako granuláty s dlouhodobou působností ale v současné době jsem je nikde nezaznamenal. Používání postřiků jako prevence je po mých zkušenostech nejlepší na jaře a na podzim ale v součinnosti s fungicidy, protože po zimě a vyšší vlhkosti se může ledacos objevit a přítomností zvyšujících se teplot to může gradovat. To samé se týká podzimu, kdy naopak teploty klesají a škůdci při větrání hledají zimoviště a po uzavření na zimu klesá teplota a zvyšuje se vlhkost, což zase vítají houbové choroby, plísně a pod. Pokud chcete vidět jak škůdci vypadají zajděte si na moje stránky http://orchidea-mandlik.webnode.cz/, kde v radách o pěstování oddíl škůdci a jsou fota a popisy.


sob 23. úno 2013 7:40:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: