Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 13:02:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 co mi tu žere orchišky???? 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
kaacka3 píše:
tak si myslím, že pachatel dopaden. Koukala jsem, že ho má nafocený i Haki
Lalokonosec rýhovaný...

Možná by mohlo pomoci i tohle: http://www.biocont.cz/shop/detail/27/he ... le-baleni/
Hezký den
Pavel


čtv 14. úno 2013 9:04:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
Těch postřiků je víc http://www.agromanual.cz/cz/atlas/skudci/skudce/lalokonosec-libeckovy.html
Já jsem použila FastM už je to dva roky tak snad v pohodě. :) zimní zahradu mám kousek od zahrady -stát se může cokoliv.
JE TO TOTO-http://www.prost.as/cze/index2.htm myslím že je všude k dostání .


čtv 14. úno 2013 9:11:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
Na chemické ošetření používám Fast. Ale zatím jsem s ním likvidoval jen puklice, štítenky a další červce. Zabral i na molici a třásněnku. Ale nevím jak na brouky. Třeba tím pomlžit na večer a oni by to sežrali i s tím. A pozdechali. :mrgreen:


čtv 14. úno 2013 9:35:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
zahradnik píše:
Ale nevím jak na brouky.

V manuálu je toto-Hubí pohyblivé jedince žravého a savého hmyzu jako dotykový a požerový nervový jed je tam látka deltamethrin (vyjmenováno že hubí -mandelinka, mšice, saví a žraví škůdci jádrovin a peckovin i okrasných rostlin, dřepčíci, housenky, krytonosci, pilatka řepková)

Otiorrhynchus je rod brouků z čeledi nosatcovitých patří tam krytonosci(je to podobná náádhera) i lakonosci a ještě další.Je teda pravda ,že lakonosce jsem nožičkama nahoru neviděla ale už se tam pak neobjevil-tedy ve smyslu -nic nebylo okousáno .Ale je to furt chemie takže dbát na bezpečnost.


čtv 14. úno 2013 11:30:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
Haki no chemie to je, ale celkem účinná. Já ji začal používat i na zahradě. Má tu výhodu, že nepopálí kytky. Ale fakt mě překvapilo, jak účinné je to na červce.


čtv 14. úno 2013 13:47:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
Já se v tý chemii moc nevyznám takřka nepoužívám ale ráno jsem našlo toto ,je to takový přehled nevím jestli pravdivý- nebo zastaralý
http://rl.zf.jcu.cz/docs/ruzne/ruz-zoocidy-aa8cd92620.pdf
Je tam větička na str.14 něco o látce deltamethrin-
Hubí pohyblivé jedince žravého a savého hmyzu jako dotykový a požerový nervový jed po dobu 3 - 4 týdnů. Svilušky nehubí. Naopak po opakovaném ošetření ovocných dřevin rozvoj svilušek podporuje. Usmrcuje četné přirozené nepřátele škodlivého hmyzu i roztočů. Včely hynou po přímém zásahu.
Tím jen chci říci nebo myslím si, že na každou potvoru je něco konkrétního ...ještě si to v klidu pročtu .Ne že bych to potřebovala ,ale je to zajímavý.


čtv 14. úno 2013 14:54:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
No ona chemie je až to nejkrajnější řešení. To bych nedělal nic jiného, než postřikoval a postřikoval. Já beru škůdce a choroby jako nutné zlo, součást přirozeného výběru. Zasahuju až v nejkrajnějších případech, a mám osvědčeno, že pokud jeden dá kytkám to, co potřebují, tak se s lecjakým potvorstvem vypořádají samy. Jistě, že ve sbírce orchidejí to tak docela nejde, ale myslím, že správná péče je základ. No a když se vyskytne potíž jakou měla Kačka, je na řadě ta chemie. Jinak, když jsem postřikal v bytě, šel jsem do hospody a pak vyvětral :lol:


čtv 14. úno 2013 15:02:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
zahradnik píše:
No ona chemie je až to nejkrajnější řešení. Já beru škůdce a choroby jako nutné zlo, součást přirozeného výběru. Zasahuju až v nejkrajnějších případech, a mám osvědčeno, že pokud jeden dá kytkám to, co potřebují, tak se s lecjakým potvorstvem vypořádají samy.


Mluvíte mi z duše 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 14. úno 2013 15:23:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
Haki díky,
chemii budu brát až v krajnosti, nejdřív sběr růčo. Tak silný napadení není, ale i jeden dva neřádi dokážou pěkně potrápit :roll:

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


čtv 14. úno 2013 20:07:39
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: co mi tu žere orchišky????
pokud jsou tam brouci, možná bych zkusila biolit a uzavřít na nějakou hodinku, není to takové svinstvo, dá se to vyvětrat, nedělá to fleky a nemá to ochrannou lhůtu, neškodí to rostlinám.


čtv 14. úno 2013 20:36:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: