Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:29:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Vystouplé části na listu Phalenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Vystouplé části na listu Phalenopsis
Chmajka: Věřme zatím, že to viróza není. Ve vlákně viróza, nebo cosi s listama jsem se snažil o tom psát. Jde totiž o to, že na phalaenopsisech se vir projevuje trošku jinak, než na jiných orchidejích a má celkem zničující efekt. Phaly mají dužnaté listy a pro virové onemocnění jsou typické právě ty propadliny. V závislosti na rostlině se občas objevují i vystouplá místa, která se později propadávají. Vystouplá místa bývají jakoby vodou nacucaná, se sklovitým vzhledem.
Teď jde o to čekat, bude-li to šířit. Zima je blbá doba a rostliny jsou slabší a náchylnější k lecjakým chorobám a škůdcům.


pon 14. led 2013 19:13:54
Profil ICQ

Registrován: ned 30. pro 2012 19:47:13
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Vystouplé části na listu Phalenopsis
Karlos: Děkuji za informace, zkusím počtat a hlídat, jestli se to šíří. Už jsem z toho asi tak paranoidní, že se mi zdá, že se ty propadliny za noc zvětšily a rozšířily :D jsem začátečník a tak se hned všeho bojím a mám z každého fleku panický strach :D Ještě mě napadlo, jestli nemám list s propadlinami kolem okraje listu (po celém okraji) prostě odstřihnout? Jedná se o spodnější list, tak by to z estetického hlediska nemělo vadit. Ten horní list s místem nacucaným vodou bych odstraňovala nerada, to by asi nevypadalo dobře :(


pon 14. led 2013 20:00:53
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Vystouplé části na listu Phalenopsis
Pokud je kytka virozní, ustřihnutí listu nic neřeší. A pokud není virozní, tak jí vezmete značnou listovou plochu a to je škoda. Ještě bych počkala, jak se to bude vyvíjet.


pon 14. led 2013 20:13:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron