Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 5:06:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Phalenopsis - opadávání poupat 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Neznám uvedené hnojivo. Menší květy a/nebo opad poupat může být nevyvážené hnojení, nedostatek K. A nebo více jiných příčin- zasolení atd.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 06. črc 2021 14:39:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Paphio píše:
Neznám uvedené hnojivo. Menší květy a/nebo opad poupat může být nevyvážené hnojení, nedostatek K. A nebo více jiných příčin- zasolení atd.


Tohle hnojivo je nejlepší, co jsem zatím zkusil. Většina mikroprvků jsou ve formě chelátu, což je nejlepší způsob přijetí rostlinou, jaký vůbec existuje. Využití je mnohem snažší. Tím pádem nedochází i k zasolování substrátu (navíc jej vždy jednou za čas promívám čistou vodou).
Ano, těch příčin může být samozřejmě mnoho, já bych rád přišel alespoň na jednu z nich, tu hlavní, kterou zkrátka netuším. Je dosti možné, že jeden týden bylo poměrně dosti pod mrakem, tak mě napadlo to, že když je méně světla díky zataženému počasí, zda to orchideji může vadit. Ovšem to by se dle mě projevilo okamžitě. Zkrátka nevím, proto se obracím na vás :)

Díky za jakékoliv poznatky


úte 06. črc 2021 15:07:18
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Někdy kytka nasadí víc, než unese, tak je shodí. Ono je to těžko říct. Někdy méně péče přináší více efektu.


úte 06. črc 2021 16:57:29
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Zdenka píše:
Někdy kytka nasadí víc, než unese, tak je shodí. Ono je to těžko říct. Někdy méně péče přináší více efektu.


vy, respektive vy ostatní hnojíte jak často, pokud rostlina kvete? :)


úte 06. črc 2021 17:17:42
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Hnojím v době růstu velmi slabými dávkami, tak čtvrtina dávky než je v návodu. V zimě téměř vůbec nehnojím. Ale nemám hybridní phaly. Ty snesou víc.


úte 06. črc 2021 17:28:49
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Zdenka píše:
Hnojím v době růstu velmi slabými dávkami, tak čtvrtina dávky než je v návodu. V zimě téměř vůbec nehnojím. Ale nemám hybridní phaly. Ty snesou víc.


Týdně?


úte 06. črc 2021 17:32:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Střídám s čistou vodou


úte 06. črc 2021 18:59:53
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Mohlo by jít o nedostatek draslíku, na ten jsou rostliny citlivé a největší spotřeba je právě v době květů. Květy k řezu se bez dostatku draslíku nedají udělat. Zkusil bych síran draselný O.2 g/ l, 2 -3 zálivky. Pozor, údaje o minimálním hnojení jsou nesmysl, k problémům dochází kvůli kyselému substrátu, kdy substrát udělá z vyšší koncentrace solí kyselinu.


úte 06. črc 2021 22:48:17
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Nedostatek draslíku? I přes pravidelné hnojení?
Jak jsem uváděl, hnojím v období květu hnojivem od Growth Technology - Orchid Focus BLOOM. Zatím nejlepší hnojivo, které jsem nalezl a vyzkoušel, už kvůli tomu, že neobsahuje močovinu (pro dodání dusíku) a rovněž, že většina mikroprvků je v chelátové podobě.
Poměrně mě překvapuje, že by rostliny, které kvetou, měly nedostatek draslíku, kterého je poměrově ve zmíněném hnojivu poměrně dost. Poměr NPK je v něm 1,6 : 2,4 : 2,6 > takže nejvíce je právě draslíku.
Samozřejmě záleží na tom, jak je rostlina schopna tento draslík v zálivkové vodě využít, ale vodu používám filtrovanou a už i díky mikroprvkům v podobě chelátu by využitelnost a přijetí rostlinou měl být maximální.

Je možné, pokud jde o nedostatek draslíku, že i přes nejvyšší obsah právě draslíku v hnojivu jej rostlina nemůže využít ze 100 % ?


stř 07. črc 2021 0:12:18
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
DavidDizzer píše:
Paphio píše:
Neznám uvedené hnojivo. Menší květy a/nebo opad poupat může být nevyvážené hnojení, nedostatek K. A nebo více jiných příčin- zasolení atd.


Tohle hnojivo je nejlepší, co jsem zatím zkusil. Většina mikroprvků jsou ve formě chelátu, což je nejlepší způsob přijetí rostlinou, jaký vůbec existuje. Využití je mnohem snažší. Tím pádem nedochází i k zasolování substrátu (navíc jej vždy jednou za čas promívám čistou vodou).
Ano, těch příčin může být samozřejmě mnoho, já bych rád přišel alespoň na jednu z nich, tu hlavní, kterou zkrátka netuším. Je dosti možné, že jeden týden bylo poměrně dosti pod mrakem, tak mě napadlo to, že když je méně světla díky zataženému počasí, zda to orchideji může vadit. Ovšem to by se dle mě projevilo okamžitě. Zkrátka nevím, proto se obracím na vás :)

Díky za jakékoliv poznatky


Dělají to některé kytky. Prostě kus od kusu. nepřišel jsem na důvod. Mám třeba Vandy ve stejných podmínkách, stejně hnojené, stejně zalévané. Jedné neopadne ani poupě, druhá polovinu sundá. Jedné rostou kořeny jako o závod, druhé málo. Čím to je? Netuším.


stř 07. črc 2021 0:19:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron