Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:37:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Phalenopsis - opadávání poupat 
Autor Zpráva

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
A čo škodci ? Taká třásněnka to s poupaty vie pekne zatočiť ...


stř 07. črc 2021 13:44:20
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
cheron píše:
A čo škodci ? Taká třásněnka to s poupaty vie pekne zatočiť ...


Vzhledem k tomu, že jste předpokládám velmi zkušená, byste mohla vědět, že třásněnka napadá poupata (květy) zcela jinak. Třásněnky jsem kdysi právě měl a většinou okusovala a vysávala převážně rozvinutá poupata, která bledla, schnula a vyskytovaly se v nich vyžrané cestičky.
Tohle je zcela jiná situace. Třásněnky rozhodně dlouhodobě nemám, rovněž i protože i preventivní opatření jsou zajištěna. Tohle je čistě jen u koncových poupat, jiných dalších poupat, než těch posledních, se to netýká.

Díky za tip, třásněnkami to není :)


čtv 08. črc 2021 1:44:53
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Popravdě řečeno, třásněnka právě klidně naklade vajíčka do poupat. Larvička pak devastuje ještě nerozvinutá poupata. Ty pak buď upadnou nebo se stihnou otevřít a jsou v nich pak vidět docela typické požery larev.


čtv 08. črc 2021 16:54:49
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Phalenopsis - opadávání poupat
Draslík je velmi pohyblivý a orchideje mívají značně vyšší spotřebu, než bývá v kombinovaných hnojivech. Zjistil jsem to tak, že jsem velmi kyselou borovou kůru nastavoval na pH nad 5 se spotřebou v gramech KOH a v přítomnost kristalonu plod a květ. Rostlo to dobře, ale po čase bylo nutné doplňovat kombinované hnojivo značným kvantem draslíku, používal jsem citronan draselný. Zpomalení růstu, zkroucené listy, snížené květení společně s harmonikou na Miltoniích nedostatek draslíku bezpečně ukázaly, Dusík je v substrátu vázán na mikroorganizmy, draslík se vyplavuje a ubývá. V půdě je to jinak, draslík se navazuje na zeolity v minerální složce substrátu, jenže ty v orchidejových substrátech chybí.


pát 09. črc 2021 0:21:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron