Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 13:57:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Opadání listů Phalaenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Opadání listů Phalaenopsis
Dobrý den, nedávno jsem si koupila nový Phalaenopsis, mám jich doma spousta, ale všechny listky mi z něj pomalu opadaly, dá se ještě rostlinka nějak zachránit, když její kořínky vypadají dobře?


ned 06. led 2013 20:31:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Opadání listů Phalaenopsis
Zřejmě od prodejce nachlazená, pokud má zdravé kořeny a zbyl jí aspoň jeden list, který je vpořádku, mohla by se vzpamatovat a vyhnat novou rostlinku od báze. Záleží na tom, jak dlouho v "nevhodných podmínkách trpěla", jestliže má ale dostatek zdravých kořenů, mohla by to zvládnout. Dejte bacha na zálivku (raděj míň) a teplo a hlavně jí dejte čas. Je to tak 50:50, ale phalové jsou velcí bojovníci o svůj život ;) .


ned 06. led 2013 22:45:29
Profil

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Opadání listů Phalaenopsis
A když nemá list žádný? To už asi nový nevyroste, že ano? :(


úte 08. led 2013 0:53:24
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Opadání listů Phalaenopsis
Pokud to rostlina přežije, tak jí nové listy určitě vyrostou :)


úte 08. led 2013 7:28:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Opadání listů Phalaenopsis
Ewusinka píše:
A když nemá list žádný? To už asi nový nevyroste, že ano? :(

Tak to netuším, jen mohu napsat svou zkušenost - phal bez listů a s kořenovým systémem nevalným vždycky zašel, ovšem domnívám se, že kdyby rostlina měla plný květináč zdravých silných kořenů a opad listů byl způsoben "pouhým" nachlazením, měla by mít sílu na to vyhnat ze strany od báze novou rostlinku nebo ze srdíčka vyhnat nový list. Je otázka jak moc je poškozená. Dobrou zkušenost mám s rostlinama, které sice měly vyhnilé srdíčko, ale zůstal jim aspoň jeden list, kořeny nic moc, ale aspoň nějaké. A naopak - z nachlazených 25ti phalů z maminčiny sbírky na chalupě (5°C) to přežili jen tři, kteří měli vpořádku kořeny a po úplném opadu všech poškozených listů jim ze srdíčka vyrostl malý, poškozený ale záchranný list. Je to rok a ti tři se velmi pomalu dávají dokupy. Je to prostě případ od případu, víc asi neporadím.


úte 08. led 2013 11:21:40
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Opadání listů Phalaenopsis
No právě , je to buď a nebo :?já si jednou vlastní nešikovností vylomila středové listy u phalu a docela v brzké době narostly, ale je pravda , že zůstaly dva postraní....


úte 08. led 2013 11:53:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: