Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:06:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Paphiopedilum - zhnědnutí poupěte 
Autor Zpráva

Registrován: úte 01. led 2013 13:56:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Paphiopedilum - zhnědnutí poupěte
... ked som poprekladal paphiopedila, zistil som ze mi tam uhnili dalsie dva puky, boli skryte...prvy mi zhnedol, zmakol, vobec sa nevyvijal, tak som ho odstranil. a dnes som nasiel dalsie dva...cim to je? tiez svetlo? zalievka nebyvala taka vydatna ze by som to prelial... :(


Přílohy:
Poznámka: jeden zhnednuty puk...
paphio1.JPG
paphio1.JPG [ 86.29 KiB | Zobrazeno 5728 krát ]
Poznámka: druhy zhnednuty puk..
paphio2.JPG
paphio2.JPG [ 80.87 KiB | Zobrazeno 5728 krát ]

_________________
Marek D.
www.volnypad.sk
čtv 03. led 2013 21:47:25
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Vitrína
to MarekD-podle mého je to ulitý,je třeba dávat pozor na vodu v růžici,když nakvétá (prosvítiš si ji silnou baterkou-uvidíš nový list a v něm květ).
Sám jich mám také pár na svědomí,ale od té doby,co intenzivně foukám-už mám jistotu,že se květu dočkám.... 8-)
A pak jsou takový potvory,jako P.tygrinum,kde by se voda do růžice vůbec dostat neměla... ;)
Máš to pěkný-držím palce... :!: 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 03. led 2013 22:15:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vitrína
Pokud to není list, tak by to mohl být zaschlý květní listen. Z fotky se to ale stoprocentně nepozná. Každopádně pod těmi zářivkami se teď mají jako v ráji. Myslím, že umístění nad rostlinami jste zvolil optimálně.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 03. led 2013 22:22:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 01. led 2013 13:56:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Vitrína
marťane, voda v ruzici to nebola urcite, lebo ich ponaram po okraj kvetinaca...takze to vylucujem. to zaschnutie mozno, ale aj tak to vyzera viac ako uhnite ako suche. namacam raz za 10-12-14 dni za posledne 2 mesiace co si to znacim. ale rastliny celkovo vyzeraju zdravo, len tie puky... :( prvy puk ktory sa objavil tam bol relativne dlho, zacal hrubnut, naberat na hmote, do vysky nerastol, ale potom z "nicoho nic" asi pred 3-4 tyzdnami odisiel... no zatial je to pre mna proste tazka veda :)

_________________
Marek D.
www.volnypad.sk


čtv 03. led 2013 22:37:24
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Vitrína
to Marek D -OK,viděl jsem na fotce rosítko,myslel jsem,že je rosíš... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 03. led 2013 22:56:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vitrína
Má to pafíčko nějaký název? Pokud je to Paph. philippinense (roebelenii, laevigatum) nebo jeho hybrid, tak by to mohl způsobit nedostatek světla. Tenhle druh je velmi světlomilný.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 03. led 2013 22:57:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vitrína
Je prý hodně příčin proč poupě zhnědne –může to být chlad od okna ale i nadměrné teplo.Voda v růžici příliš dlouho(dobře rostlé nejsou snad tak citlivé?) i opak extrémní sucho –nízká vlhkost.Škůdce ,špatný kořenový systém pak i květ nebude v pořádku. Voda-nadměrné hnojení.Nepíšeš co je to za paph.myslím odhaduji ,že patří do chladnějších druhů? Nemám přímou zkušenost protože takto paph. na parapetu nad topením nepěstuji –mohlo by to tak být i ta vlhkost tam nebude nic moc.Jaké je to paphiopedilum bychom ale poznali až podle květu- tak jsou to moje dedukce z fota. ;)


čtv 03. led 2013 23:01:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 01. led 2013 13:56:08
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Vitrína
je to nejaky hybrid z baumaxu. fotka nie je moja, ale kvet vyzeral priblizne takto. teplota na parapete od 19 do 21st. stabilne, radiator je vypnuty stale. vetracku tam neotvaram lebo raz mi tak uz opadali puky..takze toto je jedine okno kde je striktny zakaz otvarat (v zime). kvety nerosim, rositko je tam len tak odlozene :) hnojenie do vody v ktorej to namacam, 1x mesacne, hnojivom na orchideje. doma mam vlhkost tak 50-55%. nemam zatial inu moznost pestovania ako na parapete, ale ked postavim dom, bude aj zimna zahrada :)
objavil som toto forum nahodou, je to lepsie ako nejaka knizka, dakujem vsetkym za rady a nazory.
Paphiopedila sa mi strasne pacia, chcel by som sa im venovat viac, ale najprv sa to musim naucit na hybridoch :)


Přílohy:
paphioped.jpg
paphioped.jpg [ 8.33 KiB | Zobrazeno 5797 krát ]

_________________
Marek D.
www.volnypad.sk
čtv 03. led 2013 23:17:54
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Vitrína
Marku-podle mého názoru není moc důležité,jestli je to hybrid,nebo botanika.Jde hlavně o to,poskytnout mu ty nejlepší podmínky podle jeho potřeb... 8-)
Pozor na to hnojivo-zkus si tady najít příspěvky hlavě Paphia,ten je pěstuje také doma na parapetu...:)A brilantně... :!:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 03. led 2013 23:21:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vitrína
MarekD píše:
je to nejaky hybrid z baumaxu.

Je určitě pro chladnější pěstování.Když bude pafíčko doma v těchto teplotách stále 19-20°C-nevykvete-možná hned jak ho koupíš pokvete ale to není to pravé ;) .Jestli máš možnost letnění to by bylo fajn.Musí se docílit výraznější rozdíl teplot.Vydrží venku až do nočních teplot +8°C i 5°C -to je to dobré na indukci na květ.Hlídat případné mrazíky. A přes zimu jsem je mívala na jihu v chladnějším ložnici přímo na okně.


pát 04. led 2013 9:41:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron