Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 2:54:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Pokus o záchranu?! 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. zář 2011 10:32:08
Příspěvky: 20
Příspěvek Pokus o záchranu?!
Dobrý den, prosím o radu..

Mám asi měsíc doma Phal. před týdnem mi začaly žloutnout a opadávat listya květy. před pár dny jsem si všimla,že nemá žádný kořen a má plíseň.
Takže jsem ji dneska vyndala z květníku a v ruce mi zůstaly jen vrchní dva listy :o takže jsem je ostříhala do zdravého, vydesinfikovala a dala jsem je do provizorního kelímku.Stonek jsem ustřihla a dala do vody,ale nevěřím tomu,že by se nějakým způsobem ujmul.
poradíte mi prosím někdo jak dál postupovat a jestli má záchrana v§bec nějakou cenu? Byla dost drahá a nechci o ni přijít :(

Pokusím se přidat foto.
Předem děkuji.


Přílohy:
Snapshot_20121213_1.JPG
Snapshot_20121213_1.JPG [ 38.71 KiB | Zobrazeno 3255 krát ]
čtv 13. pro 2012 14:09:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Pokus o záchranu?!
Máte ho měsíc, takže zřejmě byl přelitej a nastydnul u prodejce nebo odkud ho máte. Taky jsem se pokusila před měsícem jednoho takovýho nešťastníka zachránit, ale bylo pozdě. Nicméně, jestli má vpořádku srdíčko a zbyly mu aspoň nějaký (zkušenost mám že stačí i jeden) listy, mohl by to zvládnout. Přesadit do hrubého substrátu, rosit velmi obezřetně a jen povrch, teplo. Co se týká času - no, minimálně rok ale spíš víc (moje zkušenosti s mýma pokusnýma zachráněncema jsou dva roky) než bude schopen vyhnat květní stvol. Držím palce.


čtv 13. pro 2012 14:25:16
Profil

Registrován: sob 03. zář 2011 10:32:08
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Pokus o záchranu?!
Jo,myslela jsem si to.. Teď jsem ještě přesadila ty skoroshnile kořeny s ustřiženým stvolem,někde jsem viděla že z toho zbytku m§žou vyrůst postraní rostlinky.Tak jsem zvědavá co to udělá-třeba taky nic.
Jak z jednoho listu dokáže vyrůst rostlinka?


čtv 13. pro 2012 14:32:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Pokus o záchranu?!
Měla jsem na mysli, když mu zůstane zdravé srdíčko a aspoň jeden list - ze samotného listu...??? Ačkoliv - mám jednoho co mu zbyl jen jeden list, srdíčko měl vyhnilé, kořeny žádné. Nechala jsem si ho na procvičení "záchrany", velmi se mi osvědčily velké hobliny (návod od místních guru pěstitelů), po cca třech měsících v hoblinách občas porosených začal vyhánět první kořínek a po roce, z báze pod tím jediným listem, i novou rostlinku. Teď je mu 2,5 roku od začátku záchranné akce a roste mu květní stvol. Je to běh na dlouhou trať, sama si musíte určit zda vám za to ta kytička (nebo "záchranné" zkušenosti) stojí. Asi to také dost záleží na tom jaké je to křížení, pokud bude nějaký choulostivější předek, nemusí to zvládnout. Jinak jsou ale faleňáci opravdu neuvěřitelní bojovníci o svůj život, držím palce :mrgreen: .


čtv 13. pro 2012 19:00:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron