Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 4:31:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Normální reakce Cattleyí? 
Autor Zpráva

Registrován: pát 27. črc 2012 14:04:12
Příspěvky: 10
Příspěvek Normální reakce Cattleyí?
Dobrý den přeji všem. Jsem víceméně začátečník, orchideje jsem pěstoval kdysi za hlubokého totalismu a cca před dvěmi lety jsem se k pěstování vrátil. Jsem typický parapetář, bydlím v paneláku. Rád bych se poradil na tomto skvělém foru se zde přítomnými odborníky (v porovnání se mnou).
Dvě z mojí sbírky cattleyí poměrně rychle začaly chřadnout a listy se jim scvrkávaly. Rychle jsem je přesadil, ještě měly zbytek kořenů, obě rostliny se uchytily a za poměrně krátký čas vytvořily nové výhony, které kupodivu velmi směle a rychle vykvetly. Chci se zeptat jestli je to běžná reakce rostlin a jestli to není poslední záchvěv před uhynutím. Dále bych rád věděl jestli listy na starých výhonech už zůstanou scvrklé. Předem moc děkuji za info.
Přikládám foto jedné z rostlin, druhé rostlině se ještě květy neotevřely.


Přílohy:
P6270008.JPG
P6270008.JPG [ 64.95 KiB | Zobrazeno 2587 krát ]
stř 01. srp 2012 13:59:44
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Normální reakce Cattleyí?
Ty špatné listy jsou typické když rostlina dlouho roste bez kořenů. Už jim nic nepomůže a zůstanou tak než po čase úplně (i rok dva) uschnou a odpadnou. Při pěstování je třeba si uvědomit, že Cattleya roste přichycená kořeny na kůru na stromě a mají obrovské množství vzduchu. Poměrně vysoká vlkost , stálé mlhy nebo (období růstu) déšť. Rostlina vyschne každý den a zas je zalita. Toto prostě není způsob který by pěstitelům vyhovoval a tak se zkoušelo co rostliny vydrží.
Podle dlouhodobých zkušeností rostlina zasazená v květináči nesnese delší interval do vyschnutí jak 7-10 dní max.
Nejlépe však rostou Cattleje v květináči s intervalem vyschnutí 3-5 dní. Některé Cattleje však v květináči rostou špatně a musíme volit květináč pálený bez glazury. Ani to někdy nestačí a třeba Cattleja walkeriana , C. nobilior, C. kerrii atd. chtějí navázat a interval vysychání 2-3 dny. Před zalitím by měla být rostlina suchá.
Pokud rostlina tvoří nové kořeny je vyhráno a rozhodně to není poslední záchvěv před uhynutím. Pokud vykvete bez kořenů mohou to být poslední květy.


stř 01. srp 2012 14:23:51
Profil

Registrován: pát 27. črc 2012 14:04:12
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Normální reakce Cattleyí?
Velice moc a moc děkuji za rychlou reakci a info.


stř 01. srp 2012 15:50:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron