Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 7:58:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
 Prosím o radu-opět listy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Lalenka píše:
Takže myslíte, že jde čistě o fleky od sluníčka a nemusím se ničeho tedy obávat a nechat jí pohromadě s ostatními?

V neděli jsem sesadila phaly k sobě a otočila je jinak na okně aniž bych si to uvědomila a jeden už má taky flek. Moje spálenina vypadá trohu jinak, ale to může bít i dobou pobytu na sluníčku. Pro jistotu jsem si hranici fleku označila fixou, abych poznala, že se nerozšiřuje.
Před nedávnem jsem pochopila, že nejsou univerzální rady a že se stejně nakonec musím rozhodnout sama jestli se budu obávat nebo ne. Zvlášť když se tu teď všichni obávají viroz, které téměř nejdou prokázat a názory na jejich škodlivost a přenosnost se hodně liší. Podle mě je to od sluníčka, ale zaručit to samozřejmě nemůžu. Nechala bych je pohromadě a vyčkávala :)


Přílohy:
Poznámka: Vrchní strana listu
P1040299.JPG
P1040299.JPG [ 50.73 KiB | Zobrazeno 3362 krát ]
Poznámka: spodní strana listu
P1040300.JPG
P1040300.JPG [ 49.44 KiB | Zobrazeno 3362 krát ]
stř 01. srp 2012 12:58:13
Profil ICQ

Registrován: čtv 26. črc 2012 18:58:15
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
kajmii píše:
Lalenka píše:
Takže myslíte, že jde čistě o fleky od sluníčka a nemusím se ničeho tedy obávat a nechat jí pohromadě s ostatními?

V neděli jsem sesadila phaly k sobě a otočila je jinak na okně aniž bych si to uvědomila a jeden už má taky flek. Moje spálenina vypadá trohu jinak, ale to může bít i dobou pobytu na sluníčku. Pro jistotu jsem si hranici fleku označila fixou, abych poznala, že se nerozšiřuje.
Před nedávnem jsem pochopila, že nejsou univerzální rady a že se stejně nakonec musím rozhodnout sama jestli se budu obávat nebo ne. Zvlášť když se tu teď všichni obávají viroz, které téměř nejdou prokázat a názory na jejich škodlivost a přenosnost se hodně liší. Podle mě je to od sluníčka, ale zaručit to samozřejmě nemůžu. Nechala bych je pohromadě a vyčkávala :)

Díky za radu. Vy vaše fleky vypadají podobně jako ty moje, akorát je tedy nemám z druhé strany, takže je možné že to popálení nebylo až tak takové. Mám svoje 3 kytky, se zálibou na ně koukám, pečuju a nejsem tedy žádný mega pěstitel. Prolezla sem tady forum a právě, že se všude píše o virozách a nemocích, tak za vším hned vidím, že mi do druhého dne spadnou listy a kytky uhnijí :D a zeptám se ještě, co byste poradila když mi nechtějí růst nové květy, když sem je donesla tak měli malý a ten také furt je tak malý jak byl. Přitom evidentně v srdíčku začínají být vidět nové malé listy, takže kytka roste, ale poupata se mrchy ani nehnou. Hnojila sem zatím 2x, 1 za 14 dní, hnojivo jsem kupovala až nyní, Kapka na orchideje a dávám kolik je tam uvedeno do deštové vody v kterých kytku jednou týdně na 2 hodiny máčím.


stř 01. srp 2012 13:25:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Phaly mi nijak zvlášť nejdou, protože na nich zkouším nový metody pěstování než je zavedu u botaniky, takže to jsou takový pokusní králíci. Až teď jim chci dát s experimentováním pokoj a nechat je se pořádně vzpamatovat. Kytky v marketech bývají vyhnaný kdovíčím a doma obvykle nekvetou tak často a bohatě jako při koupi. Možná jen čeká po změně podmínek a vykvete později, ony asi vědí kdy mají kondici kvést a kdy chtějí růst :)
Většinou si tu tykáme ;)


stř 01. srp 2012 13:38:48
Profil ICQ

Registrován: čtv 26. črc 2012 18:58:15
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Tak já tě nechtěla urazit, někdo je na to háklivej :D No všechny tři jsou z marketu, takže asi nemůžu chtít zázraky..Ta jak má ty fleky, tak ta roste docela v pohodě, ale ty druhý dvě jsou hrozný "brzdy". Přijde mi, že je to prostě hrozně pomalý..když pak vidím ty krásný fotky kytek vás všech, tak si říkám, že vám to určitě takovým šnečím tempem neroste


stř 01. srp 2012 13:49:01
Profil

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
ja som na tom podobne ako ty, tiez mi nic este nekvitlo, ale pestujem uz o dost dlhsie ako ty (aspon myslim) a ked vidim fota ostatnych tak tiez mi pride, ze kazdemu to ide lepsie. Ale treba si uvedomit, ze vacsina ludi co tu su uz roky starostlivo pestuje, maju kvetov viac, takze aj ked vykvitne len cast tak su spokojny. A vacsina orchidei je pomaly rastuca (myslim) takze trpezlivost, trpezlivost a trpezlivost. Treba si nastudovat co najviac o pestoveni, vtedy zistis, ze vsade sa docitas nieco ine, takze si budes musie vybrat, co je najlepsie a skusat a skusat. a ked to nepojde tak skusit nieco ine, len nesmies cakat, ze zmena sa prejavi hned. dva tyzdne-mesiac, ako som cakal ja bol som potom sklamany. takze stale vyckavam na novy kvet, mozno pride az na buduci rok, ale aspon kvety vyzeraju, ze sa im zacne darit lepsie.

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...


čtv 02. srp 2012 8:48:14
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Obvykle i nějakou dobu trvá, než si kytka tak říkajíc sedne, tzn. než si dostatečně zvykne na nové prostředí. U phalů z marketu je trošku problém si tohle uvědomit, protože je přineseme kvetoucí a ony ještě docela dlouho kvetou. Teprve nové kvetení vychází z našich pěstitelských zásahů a péče. Teď zrovna mám jeden miniphal, který má jeden stvol, který se zastavil a trčí, a druhý, pozdější, vesele roste a už ukazuje poupata. Pokud budeme svoji péči podřizovat kytce a ne kytku své pohodlnosti, dřív nebo později se nám obvykle odvděčí. Někdy to halt chvíli trvá :P


čtv 02. srp 2012 17:23:18
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Kajmii: tohle na popálení nevypadá, bacha na něj! Spíše CymMV.
Typické popálení vypadá takto:
http://www.orchidgeeks.com/forum/attach ... c00854.jpg
Když ale zadám do googlu hesla phalaenopsis a sunburn, vyjede mnoho obrázků, z nichž je většina přehlídkou viróz. To znamená že lidi chtějí věřit čemukoliv jako je bakterie, popálení, kraviny jako je tzv. cell colapse, velmi často uváděn chytráky u jasných viróz, nebo studená voda, ale nikdo nechce věřit že má zavirovanou kytku. Taky jsem nechtěl věřit, ale po zkušenosti už nemohu myslet v této oblasti pozitivně. Strašně rád bych měl nějaký tester na třeba 6 nejčastějších virů a nechal prověřit úplně všechny orchideje. Dneska už bych je asi vyhodil....i když některé letos vypadaj k světu a to mají třeba 3 druhy virů.......
Každému bych přál aby to nebyl vir, ale sakra ...těch fleků jsem už viděl fakt moc.


čtv 02. srp 2012 18:06:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Karlos píše:
Kajmii: tohle na popálení nevypadá, bacha na něj! Spíše CymMV.
Typické popálení vypadá takto:
http://www.orchidgeeks.com/forum/attach ... c00854.jpg
Když ale zadám do googlu hesla phalaenopsis a sunburn, vyjede mnoho obrázků, z nichž je většina přehlídkou viróz. To znamená že lidi chtějí věřit čemukoliv jako je bakterie, popálení, kraviny jako je tzv. cell colapse, velmi často uváděn chytráky u jasných viróz, nebo studená voda, ale nikdo nechce věřit že má zavirovanou kytku. Taky jsem nechtěl věřit, ale po zkušenosti už nemohu myslet v této oblasti pozitivně. Strašně rád bych měl nějaký tester na třeba 6 nejčastějších virů a nechal prověřit úplně všechny orchideje. Dneska už bych je asi vyhodil....i když některé letos vypadaj k světu a to mají třeba 3 druhy virů.......
Každému bych přál aby to nebyl vir, ale sakra ...těch fleků jsem už viděl fakt moc.

Odmítám být hysterická a vyhazovat kytku, kterou jsem svojí blbostí dala na sluníčko a spálila jí. Flek se zatím nezvětšuje, nemokvá ani se nedělají jiné. Kdybych v každym flíčku, kterej se objeví viděla virozu, nebyl by to koníček, ale fobie.
Někdo chce věřit, že je to studenou vodou, popálením atd. a někdo je posedlý virozami. Byla bych ráda, kdyby tohle forum zůstalo pozitivní jako bylo a nemusela jsem v každém novém příspěvku očekávat smrtelnou diagnozu :?
Pokud se pletu, tak se to jistě časem ukáže.


čtv 02. srp 2012 18:47:33
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Ano , ano :) , já jsem co se týče fleků také pozitivní, pokud je to suché a tvrdé tak se neděsím, zatím to vychází :roll:Obrázektento flek je stále stejný už měsíc, myslím , že je od sluníčka...


čtv 02. srp 2012 19:23:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Citace:
Odmítám být hysterická a vyhazovat kytku, kterou jsem svojí blbostí dala na sluníčko a spálila jí. Flek se zatím nezvětšuje, nemokvá ani se nedělají jiné. Kdybych v každym flíčku, kterej se objeví viděla virozu, nebyl by to koníček, ale fobie.
Někdo chce věřit, že je to studenou vodou, popálením atd. a někdo je posedlý virozami. Byla bych ráda, kdyby tohle forum zůstalo pozitivní jako bylo a nemusela jsem v každém novém příspěvku očekávat smrtelnou diagnozu :?
Pokud se pletu, tak se to jistě časem ukáže.


Vypadá to podezřele, přesto si myslím, že to je od slunce.
Ale jinak se nevyplácí čekat, že se to časem ukáže- viděl jsem už několik zamořených sbírek...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 02. srp 2012 20:13:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: