Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:40:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další
 Prosím o radu-opět listy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Ale to já přece taky ne :!: Myslela jsem "typická" něco jako toto:
http://newhorizonorchids.phpbb3now.com/ ... f=2&p=6490
Jen jsem ještě nenašla obrázek virozy na kterým by bylo rozložení světlých čar tak hezky pravidelný jako u mě (na fotce to tak nevypadá). Myslím, že teoretická možnost třeba mechanickýho poškození tu je, v přírodě se taky sem tam list ohne nebo do něj zateče, zasvítí na něj nebo já nevim co a pak není stoprocentně zelenej a krásnej. Jasně že to je loterie a jak už jsem tu psala, každej se stejně nakonec musí rozhodnout sám, jak s kytkou naloží. Začínám mít dojem, že za takovejch 50let (možná dřív) se buď najde lék nebo se virozy ve sbírkách budou brát jako normální věc :?


pát 14. zář 2012 14:35:24
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Pořád mi nejde na rozum, že se ti (ale i ostatním) začnou dělat fleky až po nějaké době od zakoupení. Já když mám flekatou kytku, tak většinou už taková přijde. Pak se mi občas udělají fleky při větší vlhkosti, ale ty se dál nešíří. Přece není každá druhá orchidej virózní :roll: ?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 14. zář 2012 14:52:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
...žeby hnojení... :!: :?: :roll:

_________________
www.orchids.webnode.cz


pát 14. zář 2012 15:10:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
radzak píše:
Pořád mi nejde na rozum, že se ti (ale i ostatním) začnou dělat fleky až po nějaké době od zakoupení. Já když mám flekatou kytku, tak většinou už taková přijde. Pak se mi občas udělají fleky při větší vlhkosti, ale ty se dál nešíří. Přece není každá druhá orchidej virózní :roll: ?

To mi právě taky není úplně jasný. Buď tu prostě virozu někde mám a na ty nový se to po nějaký poměrně krátký době přenese a projeví (což je velmi znepokujující) nebo bych to musela koupit v latentním stadiu. Nebo to prostě není viroza, ale nějakej můj pěstitelskej přehmat. Zrovna tahle nebyla při koupi v růstu, nasazovala stvol a fleky se udělaly až na novým výhonu. Tam by to tou latencí být teoreticky mohlo, do koupi byla ve skleníku na stálým místě. U mě šla ven, vyčerpala se květem a na dalším růstu se to mohlo projevit. To je pro mě asi největší dilema vyhazování: kdybych jí flekatou koupila, letí hned. Jenže když se fleky udělají až později, kdovíco je ještě nakažený, kdovíodkud se to bere a kdovíkdy se to projeví :( . To bych vážně musela vyhodit i ty neflekatý a začít úplně znova. A stejně tak všichni, kdo něco podezřelýho mají...to by si prodejci nahrabali...
Zrovna o víkendu jsem vyhodila dendro od vyhlášenýho orchidejáře. Začlo flekatět vpodstatě hned po koupi. Bylo na izolaci, stříkala jsem ho vším možným, ale nezabralo nic. Tak chudák muselo letět :?


pát 14. zář 2012 15:16:21
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Radku, takto vypadá CyMV. To jsem ještě netušil, že nějaká viróza vůbec existuje. :oops: :cry:
Jsou to ty listy Cymbidia.


Přílohy:
P3280023.JPG
P3280023.JPG [ 173.76 KiB | Zobrazeno 3069 krát ]

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/
pát 14. zář 2012 15:27:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Žádný zdravý organismus jen tak neonemocní-musí být nejprve něčím oslabený.To může způsobit stres ze změny podmínek po nákupu,hnojení,moc mokro,moc sucho atd.Viry jsou přítomny všude-už jsem psal,že v lidské DNA jich napočítali až 260 :!: :shock: -ale jsou v latenci,a neprojeví se,pokud je organismus zdravý=odolný.

_________________
www.orchids.webnode.cz


pát 14. zář 2012 15:32:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Začínám mít dojem, že za takovejch 50let (možná dřív) se buď najde lék nebo se virozy ve sbírkách budou brát jako normální věc :?[/quote]
To je jako víra, že budeme létat k jiným galaxiím...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 14. zář 2012 15:45:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Virózy byly,jsou a budou.Je to jeden z nejúčinnějších regulačních mechanismů,jaký má příroda k dispozici.
Na virus chřipky zemřelo podstatně více lidí,než ve všech válečných konfliktech dohromady... :roll:
Když se ale podíváte podrobněji zjistíte,že umírali slabí a nemocní.
Žádné vakcíny ani léky tomu nikdy nezabrání... :!:
Poté,co člověk vyvine vakcínu na jeden sérotyp viru,objeví se jiný... :roll:
Tak to je,protože to tak má být,i když se nám to nelíbí a mnohdy to nechápeme... :idea:

Jediná rozumná prevence proti virózám jsou zdravé orchideje,nic jiného nemůže nikdy fungovat.Howgh... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


pát 14. zář 2012 16:14:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Tak tedy půjde :cry: je to obyčejný hybrid ,koupený odkvetlý od Lukscheitera, je pravda , že už při koupi měla jednu pahlízu do hněda , ale tvrdou a listy dobré, až ty nové jsou takhle pruhované :?


pát 14. zář 2012 17:58:36
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Marťane: Na to co píšete mám jednoduchý protiargument: Neexistuje zdravá orchidej, která by vyloženě nechytla virus. To se zdravím a odolností je pěstiteli houby platný. Kytky nejsou obratlovci!
Teoreticky CymMV může chytnout kdejaká i zdravá kytka a buď je geneticky dost odolná na to, aby s tím rostla, nebo není. Netvrdím že nejsou takové co ho nechytnou, ale to pěstitel nikdy neví. Samozřejmě jak psal Paphio, v takzvaně dokonalých podmínkách tomu ta rostlina může urůst a tvářit se že se nic neděje, ale to není žádná jistota. Jsou prostě druhy, klidně čisté botanické(nemusí to být hybrid), které na vir pomalu a jistě odcházejí, i když před nakažením byly ve výborné kondici. Viry prostě většinou likvidují kytky, za které pěstitel vyhodil celkem dost peněz!
CymMV totiž prý ani nebyl v přírodě na orchidejích nalezen! Jenže v přírodě se to dělením starých pahlíz až tak moc nemnoží.....


pát 14. zář 2012 18:18:59
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: