Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:37:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 CYMMV/ORSV test 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
kajmii píše:
Kdyby dal Pavel nejdřív obrázky a anketu a pak teprve výsledky, netrefila bych se ani v jednom tipu :roll: :roll: :roll:

No právě, já na tom byl v podstatě podobně. Skoro ve všech případech jsem byl přesvědčený o viróze. Jen tu brassavollu jsem tam dal tak nějak do počtu. Začínám se ale vzhledem k výsledkům domnívat, že tahle kytka už ke mně letos na jaře přišla nakažená :( Výsledek není na jednu stranu zdaleka tak hrozný ("jen" 2 virózní rostliny z 8 podezřelých), ale druhou stranu pořád nevím co to u negativně testovaných rostlin je a co s tím. V podstatě jsem vyloučil "jen" 2 viry, což vlastně zase bůhví jaký výsledek není.
Hezký den
Pavel


stř 18. črc 2012 6:37:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Fuh do pekla, to som si vydychla!!!! :roll: 1. a 4. ´obrazok´mam doma - ten horny som mala na dendre chrysotoxe a zistila som to az ked sme z vystavy prisli domov. Myslela som vtedy ze odpadnem. Ten dolny mam na laelii purpurate. Nejak sa to nesiri, tie zltkaste fliaciky tam len tak su. Takze snad ok :)


stř 18. črc 2012 6:42:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Celkem mě mrzí, že jsem prošvihnul objednávku těch testů :-( Většina skvrn v mé sbírce je stejná, jako Pavlovi negativní, jen ten Phaius, tam fakt netušim :-(

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 18. črc 2012 6:42:31
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Romane, ještě mám dva testy a mnohem víc kandidátů na testování. Mezi nima i podobně flekatý phaius jako máš ty ;) . Zatím ale není mezi favority na testování :(
Hezký den
Pavel


stř 18. črc 2012 6:49:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
pavelheger píše:
Romane, ještě mám dva testy a mnohem víc kandidátů na testování. Mezi nima i podobně flekatý phaius jako máš ty ;) . Zatím ale není mezi favority na testování :(
Hezký den
Pavel

Kdybys třeba zase někdy objednával, vzpomeň si i na mě ;-) Děkuju ;-) Ten Phaius nemám v plánu vyhodit, tak to určo nějaký ten pátek vydrží :-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 18. črc 2012 7:43:25
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Díky patří Berunce. Ta to rozjela a uskutečnila. Jen pořád nevím, kde bloudí těch zbylých 40 kusů objednaných testů :?:
Hezký den
Pavel


stř 18. črc 2012 7:58:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Koupila jsem 5 testů a použila 4. Jeden si ještě schovávám. Nemůžu říct, že nemám žádnou zavirovanou kytku. Ale ty testované dopadly dobře, přestože vypadají strašně. Všechny zflekatěly loni, letošek se zatím zdá být lepší, ale ještě není všem dnům konec. Ale zdá se, že je to nějaká bakterioza nebo houba, ale ne viroza. Budu se snažit je vyléčit. Takže tak u mne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


stř 18. črc 2012 17:25:18
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Proč těm testům nevěřím? Pavle, ten phalaenopsis vypadá opravdu zavirovaně, stejně tak Zdenčin. Já dával 8 kytek s flekama do laborky a byly všechny pozitivní! To o něčem svědčí ne?
Všecky měly čárkovitý virus a střevíčník nějaký kulovitý. Dendrobium hybrid prý tři druhy virů, k tomu to bylo kombinované s bakteriemi, ale čistá bakterióza nikdy.
Zdenka: Phal který jsem nakazil listem cymbidia zflekatěl stejnými příznaky jako z Vaší fotky, stejnými jako jiné phaly které už jsem vyhodil z toho jeden byl na testu a měl čárkovitý virus!

Třeba to pokryje jen ty dva viry a řádí tu i něco jiného. Stejně jako se nelze spoléhat na 100% na odhad, tak ani na tyto testy.


stř 18. črc 2012 18:13:59
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Jasně že je nezařadím mezi ostatní. Jsou stranou a zůstanou tam. Ale ještě vyčkám.


stř 18. črc 2012 18:31:57
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: CYMMV/ORSV test
Je to tak, je to test pouze na CyMV a ORSV.
Ostatní viry to nezjistí. Asi jich bude nepřeberné množství, ale tyto dva viry jsou ty nejběžnější.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 18. črc 2012 18:47:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: