Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 8:17:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
 Už mám těch fleků plné zuby.. 
Autor Zpráva

Registrován: stř 24. lis 2010 8:32:34
Příspěvky: 75
Příspěvek Už mám těch fleků plné zuby..
Dnes jsem nafotila všechny "moje" nemoci na orchidejích a byla bych ráda, kdyby jste mi napsali svoje názory a zkušenosti s těmito hnusnými fleky, které nám znepříjemňují život. Zda by jste je rovnou vyházeli, nebo co se Vám osvědčilo. Prošla jsem zde na fóru co se dalo, tak se omlouvám jestli Vám přijde, že toho zde bylo napsáno hodně, avšak ještě pořád mi to nestačí :-)
Jinak zalévám pouze dešťovkou nebo vodou z reverzní osmózy, pohyb vzduchu by měl být dobrý, hnojím málo, letním.


Přílohy:
Cattleya.jpg
Cattleya.jpg [ 45.49 KiB | Zobrazeno 9254 krát ]
Dracula.jpg
Dracula.jpg [ 79.5 KiB | Zobrazeno 9254 krát ]
Masdevallia2.jpg
Masdevallia2.jpg [ 82.78 KiB | Zobrazeno 9254 krát ]
Masdevallia.jpg
Masdevallia.jpg [ 87.21 KiB | Zobrazeno 9254 krát ]
Dendrobium.jpg
Dendrobium.jpg [ 99.71 KiB | Zobrazeno 9254 krát ]
sob 30. čer 2012 12:03:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 24. lis 2010 8:32:34
Příspěvky: 75
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
..a zbytek..


Přílohy:
Epicattleya - jinak se celé rostlině daří.jpg
Epicattleya - jinak se celé rostlině daří.jpg [ 64.94 KiB | Zobrazeno 9253 krát ]
Odontonia - jen u nových výhonů.jpg
Odontonia - jen u nových výhonů.jpg [ 57.24 KiB | Zobrazeno 9253 krát ]
Farmeri.jpg
Farmeri.jpg [ 55.82 KiB | Zobrazeno 9253 krát ]
Gongora.jpg
Gongora.jpg [ 64.07 KiB | Zobrazeno 9253 krát ]
Stanhopea.jpg
Stanhopea.jpg [ 93.27 KiB | Zobrazeno 9253 krát ]
sob 30. čer 2012 12:06:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
8majuska no nevypadá to moc přívětivě. U té první fotky bych řekl, že to jen houba kde zůstala voda za listenem kryjící pahlízu a tam to obyčejně zahnije . Nenamáčelas někdy v minulosti všechny rostliny v jednom kbelíku? U některých to vypadá na virózu. Samozřejmě je to jen odhad. U té Masdeválky ta chce hodně vzdušné vlhkosti a letnění nebude to pravé.


sob 30. čer 2012 13:53:43
Profil

Registrován: stř 24. lis 2010 8:32:34
Příspěvky: 75
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
Ano máte pravdu, některé namáčím opravdu dohromady, o kterých jsem si myslela, že jsou v pořádku. A pak z toho vznikne tohle nadělení :-( Mohu se zeptat, jak zaléváte vy? Namáčet každý košík ve své vlastní dešťovce je náročné, ale asi to opravdu jinak nepůjde; a zbytek zalévat - nemáčet, asi.
Tyto masdeválie mám už asi 3 roky a vždy byly krásné, zhoršily se přes zimu (byly v koupelně, měly ventilátor), venku se jim vždycky dařilo, až teď.. Přijde mi, že čím víc se tomu člověk věnuje, tím je to (u mě) horší a horší a člověk toho čím dál míň "ví" :-(


sob 30. čer 2012 14:17:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
8majuska,
kdysi jsem doma používal metodu postupného zalití. Kytka když přeschne tak nebere vodu. Takže jsem rostliny na roštu zalíval konvičkou asi 5 x vždy tak po půl hodině. Jakmile trochu substrát nasákne další voda už se lépe vstřebá. Když je kytek víc je to lépe zalívat stříkačkou s velkou tryskou (na roštu nebo na závěsu) Ve skleníku na to používám čerpadlo nebo el.stříkačku.
viewtopic.php?f=16&t=1713 Ty Masdeválky potřebují i dost vzduchu a to myslím v koupelně nebylo.
Teď musíš kytky od sebe izolovat a to bude určitě problém. Nikdy není dost místa. Zdravé podle listů dej bokem a ty co už mají problémy ty už to nezachrání. Časem asi vyhodit. Může se za čas zjistit, že rostlina měla jen houbu a nemá virozu. Neztrácej hlavu a chuť do pěstování. I po 20 letech zjistíš, že nevíš všechno.


sob 30. čer 2012 15:55:20
Profil

Registrován: stř 24. lis 2010 8:32:34
Příspěvky: 75
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
Moc děkuji, zkusím to jak píšete. Snad jsem si to už nezavlekla i jinam.
V koupelně nám malinko profukuje okno, ale asi ten pohyb vzduchu (i přes ventilátor) byl pořád málo a bylo na ně i hodně světla.. Zase rok předtím byly v tmavší místnosti, kde nebyl pohyb žádný a problém žádný, tak už jsem z toho popletená :-)
Když tak nad tím přemýšlím, o dvou rostlinách jsem si při nákupu nebyla uplně jistá, že jsou v pořádku, občas světlejší flíčky, a namáčením s těmi některými ostatními jsem si to mohla roznést.


sob 30. čer 2012 17:28:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
Chcem sa spytat, ako potom polievat rastliny, pokial mam v byte cca 150 rastlin? V byte postrek vodou neprichadza do uvahy, ako potom polievat? Namacanie do tej istej vody postupne, je podla mna identicke ako namacat rastliny spolu...apropo, mam rastliny,ktore som nikdy nenamacal spolocne ani neprisli do kontaktu s inymi rastlinami a vznikli u nich rovnake skvrny,vobec tomu nerozumiem...


sob 30. čer 2012 21:00:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
8majuska píše:
Moc děkuji, zkusím to jak píšete. Snad jsem si to už nezavlekla i jinam.
V koupelně nám malinko profukuje okno, ale asi ten pohyb vzduchu (i přes ventilátor) byl pořád málo a bylo na ně i hodně světla.. Zase rok předtím byly v tmavší místnosti, kde nebyl pohyb žádný a problém žádný, tak už jsem z toho popletená :-)
Když tak nad tím přemýšlím, o dvou rostlinách jsem si při nákupu nebyla uplně jistá, že jsou v pořádku, občas světlejší flíčky, a namáčením s těmi některými ostatními jsem si to mohla roznést.


Ty skvrny, co má na listech Dracula, mám na některých kytkách taky. Bohužel vlastní blbostí, když jsem na ně v březnu otevřela ventilačku, a zamrazila je :cry: . Listy postupně opadaly, a nové už jsou ok.


ned 01. črc 2012 9:53:54
Profil

Registrován: stř 24. lis 2010 8:32:34
Příspěvky: 75
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
berunka píše:
8majuska píše:
Moc děkuji, zkusím to jak píšete. Snad jsem si to už nezavlekla i jinam.
V koupelně nám malinko profukuje okno, ale asi ten pohyb vzduchu (i přes ventilátor) byl pořád málo a bylo na ně i hodně světla.. Zase rok předtím byly v tmavší místnosti, kde nebyl pohyb žádný a problém žádný, tak už jsem z toho popletená :-)
Když tak nad tím přemýšlím, o dvou rostlinách jsem si při nákupu nebyla uplně jistá, že jsou v pořádku, občas světlejší flíčky, a namáčením s těmi některými ostatními jsem si to mohla roznést.


Ty skvrny, co má na listech Dracula, mám na některých kytkách taky. Bohužel vlastní blbostí, když jsem na ně v březnu otevřela ventilačku, a zamrazila je :cry: . Listy postupně opadaly, a nové už jsou ok.


Ano to by mohlo být ono, mladé lístky už to nemají, tak snad jinak bude rostlina v pořádku. Takhle jsem ji již koupila a postupně se to na stávajících listech zhoršovalo.


ned 01. črc 2012 15:51:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Už mám těch fleků plné zuby..
Krásná galerie viróz. To první může být bakterie, ale ostatní jsou většinou cymbidium mosaic virus.


ned 01. črc 2012 16:43:30
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: