Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 10:55:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 substral Careo 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: substral Careo
No dívám se na to asi takto. Pokud mívá člověk opakovaně problémy se škůdci, pak je lepší stříkat pravidelně. Pokud ještě problém nebyl, pak bych se za stříkáním nehonil. Stříkám venku nejraději na podzim než jdou kytky po letnění domů. Problémy se totiž obvykle projeví v průběhu zimy a to není postřik díky povaze mých prostor vhodný. A potom na jaře, protože to na podzim obvykle pořádně nestihnu, takže mi už nic jiného nezbývá. Systémové insekticidy chrání stejně půl roku, takže to takto považuji za nejvhodnější.
Jinak Substral Careo lze nahradit, jak už tu Míla.J kdysi říkal, Mospilanem (obsahují stejnou účinnou látku). Jen si pořád nedokážu spočítat, o kolik to cenově vyjde lépe. Byl bych rád, kdyby se ukázal někdo, kdo by to spočítal ;) . Ještě také používám Confidor. Všechny uvedené přípravky působí systémově.
Hezký den
Pavel


pát 02. lis 2012 8:48:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: substral Careo
Věra píše:
Dendrobku sviluška,ale jak jsem psala zatím žádná změna....dovezla jsem ho z Německa....Věra


Chemii doma nepoužívám, ale díky tomu, že nové kytky vždycky venku postříkám Ultacitem.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 02. lis 2012 9:08:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: substral Careo
Paphio píše:
Věra píše:
Dendrobku sviluška,ale jak jsem psala zatím žádná změna....dovezla jsem ho z Německa....Věra


Chemii doma nepoužívám, ale díky tomu, že nové kytky vždycky venku postříkám Ultacitem.

Ať chcete nebo ne, tak používáte. Ultracit patřil mezi zvlášť nebezpečné jedy s dlouhou dobou působení a tudíž jej máte na rostlinách i doma. Jinak dost hnusně smrdí několik dní. Navíc je zakázán a už se tuším nevyrábí. Mám ho také ale už ubývá, protože je ze starých zásob a už se nesežene a ten kdo ho má, tak nedá. Je pravda, že zabije naprosto všechno a spolehlivě. Co se týká svilušek. Omite je jeden z nejslabších přípravků, kterým je potřeba začínat a pak jít cestou k silnějšímu. Hlavně se nesmí zapomenout na pravidelný postřik alespoň třikrát po sobě v rozmezí cca týdne (záleží na teplotě), kdy se líhnou vajíčka a než ti vylíhlí stačí opět naklást, protože postřiky působí většinou jen na dospělce a larvy nikoliv na vajíčka. Lze jít cestou bez chemie a prostě je utopit. Stačí na květináč navléknout dekturu, která je prostřižená jen tak aby zakryla celý substrát a rostlina byla v tom prostřižení. Potom cca na dvě hodiny ponořit celou rostlinu až po dekturu do roztoku vody a trochy lihu. Musí se ale také opakovat, protože se utopí opět jen larvy a dospělci. Jo a ještě k těm postřikům. 1) přesně dodržovat koncentraci, protože slabší koncentrace vede k rezistenci škůdce ( i tak některý přežije a rezistenci získává) 2) dokonale a to nejlépe rostlinu do postřiku ponořit, protože postřikem se nepokryje stoprocentně veškerá plocha a přeživší dospělci se také stanou rezistentními, protože se s přípravkem setkají ale ne natvrdo. To neplatí například právě u ultracitu, který nejen, že je jedovatý při styku a to dlouhou dobu ale vniká do pletiv a tudíž si jej škůdce také nasaje nebo se do něj dostane požerem. 3) Aby nevznikla rezistence je nutno postřiky střídat a to vždy od slabších k těm nejsilnějším.


pát 02. lis 2012 9:30:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron