Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 10:00:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Uhnilé kořeny 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
To je ten z dubna loňského roku? Tady bude už trochu každá rada drahá. Kytka nemá vlastně jediný živý kořen. A koukám, že je to mokré. Asi to s tím zaléváním přeháníte. Nejsem si jistá, jestli ji zachránit ještě vůbec lze. Dejte ji do kůry, přivažte k tyčce a dvakrát za týden postříkejte rozprašovačem substrát. Postavte ji nad misku s vodou, aby se zvýšila vlhkost vzduchu. Květináč nemáčejte. Toho shnilého z krčku odstraňte co nejvíc. Možná bych listy pravidelně otírala vlhkým hadříkem, ale pozor aby se voda nedostala do srdíčka. To by s ní byl definitivní ámen. I když mezi námi si myslím, že to je i tak :-(
Ještě mne napadla varianta posadit ji na sklenici s vodou, tak aby nebyla namočená, jen nad vodou.


stř 26. úno 2014 16:41:12
Profil

Registrován: pát 08. bře 2013 17:56:02
Příspěvky: 36
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Zdenka píše:
To je ten z dubna loňského roku? Tady bude už trochu každá rada drahá. Kytka nemá vlastně jediný živý kořen. A koukám, že je to mokré. Asi to s tím zaléváním přeháníte. Nejsem si jistá, jestli ji zachránit ještě vůbec lze. Dejte ji do kůry, přivažte k tyčce a dvakrát za týden postříkejte rozprašovačem substrát. Postavte ji nad misku s vodou, aby se zvýšila vlhkost vzduchu. Květináč nemáčejte. Toho shnilého z krčku odstraňte co nejvíc. Možná bych listy pravidelně otírala vlhkým hadříkem, ale pozor aby se voda nedostala do srdíčka. To by s ní byl definitivní ámen. I když mezi námi si myslím, že to je i tak :-(
Ještě mne napadla varianta posadit ji na sklenici s vodou, tak aby nebyla namočená, jen nad vodou.


stř 26. úno 2014 16:52:59
Profil

Registrován: pát 08. bře 2013 17:56:02
Příspěvky: 36
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Ještě jsem slyšela něco,že by to možná šlo do akvárka,kde jsou rybičky,mohu jeje otevřít a nebo nechat zavřené,kořen se vody dotýkat nebude......


stř 26. úno 2014 16:55:58
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
No to je podobné jako s tou sklenicí, zkusit se to může. Uvidíte. Držím palce


stř 26. úno 2014 19:23:26
Profil

Registrován: pát 08. bře 2013 17:56:02
Příspěvky: 36
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Tak moc děkuji,risknu to,někdy risk je zisk,pokud by měl někdo jinou radu,sem s ní! Děkuji ;)


stř 26. úno 2014 20:01:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Tady už nic jinýho, než co píše Zdena, nevymyslíme :roll: . I když já teda tý kytičce dávám asi šanci větší - roste jí nový list, to by mohla být známka toho, že ještě zabojuje - a phalové jsou velcí bojovníci o život ;) . Já osobně bych asi raděj volila ten substrát (hrubší), tyčku, rosit povrch substrátu cca obden.


stř 26. úno 2014 20:51:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: