Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 0:13:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Uschlé bílé kořeny 
Autor Zpráva

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Uschlé bílé kořeny
Nedávno jsem rostlince zastřihla kořeny, protože se mi zdály být uhnilé. 2 týdny na to ji povadly listy a když jsem ji vyndala z nádoby zjistila jsem, že kořeny jsou suché a tenké jako papír, ale i přes to rostlince začíná růst nový list. Chtěla jsem se zeptat co mám s rostlinkou dělat a zda by pomohl nový substrát. Jsem začátečník.


Přílohy:
Poznámka: kořeny orchideje
orchidej - koreny.JPG
orchidej - koreny.JPG [ 90.46 KiB | Zobrazeno 9262 krát ]
úte 28. úno 2012 17:55:17
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Myslím, že tohle by měla kytka zvládnout. Stačí zasadit do nejlépe čerstvého substrátu, trochu hlouběji do květináče ať se později jak rostlina poroste dá substrát dosypávat, a opatrně zalévat vždy, když je substrát téměř vyschlý.
Hezký den
Pavel


úte 28. úno 2012 21:08:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Ewusinka píše:
Nedávno jsem rostlince zastřihla kořeny, protože se mi zdály být uhnilé. 2 týdny na to ji povadly listy a když jsem ji vyndala z nádoby zjistila jsem, že kořeny jsou suché a tenké jako papír, ale i přes to rostlince začíná růst nový list. Chtěla jsem se zeptat co mám s rostlinkou dělat a zda by pomohl nový substrát. Jsem začátečník.

Ty kořeny neodešly suchem ale právě naopak. Potom pokud substrát vyschne jsou jako papír.


stř 29. úno 2012 8:06:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Děkuji za odpověď. Substrát koupím a doufám, že se orchidejka ujme. Ještě jsem četla v knize, že se rostlinka nemá po zasazení do nového substrátu hned zalévat, ale přijde mi to divné. Někde říkali, že až měsíc. Myslím si, že za tu dobu by mohla uschnout.


stř 29. úno 2012 9:21:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Ewusinka píše:
Děkuji za odpověď. Substrát koupím a doufám, že se orchidejka ujme. Ještě jsem četla v knize, že se rostlinka nemá po zasazení do nového substrátu hned zalévat, ale přijde mi to divné. Někde říkali, že až měsíc. Myslím si, že za tu dobu by mohla uschnout.


já substrát máčím, než do něj sázím. pak si rostlina postupně bere vlhkost z toho. Opatrně začnu zalévat tak po 14ti dnech. ze začátku substrát jen rosím


stř 29. úno 2012 9:36:19
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Ewusinka píše:
Děkuji za odpověď. Substrát koupím a doufám, že se orchidejka ujme. Ještě jsem četla v knize, že se rostlinka nemá po zasazení do nového substrátu hned zalévat, ale přijde mi to divné. Někde říkali, že až měsíc. Myslím si, že za tu dobu by mohla uschnout.

Chce to upálit spodek s těmi špatnými kořeny a ponechat jen cca jednu až dvě řady kořenů pod listy. Ránu zasypat dřevěným uhlím, rostlinu zasadit do substrátu až po první listy a zalít. Potom nezalévat alespoň 3 týdny. Další zálivka opatrná. Nejlépe průhledný květináč a pokud i po třech týdnech tam vlhkost je, tak ještě počkat.


stř 29. úno 2012 10:44:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Ale ty kořeny jsou právě všechny stejně suché, zdravý žádný. Mám je tedy opravdu ustříhnout?


stř 29. úno 2012 11:24:19
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Ewusinka píše:
Ale ty kořeny jsou právě všechny stejně suché, zdravý žádný. Mám je tedy opravdu ustříhnout?

Díval jsem se na foto blíže. Stačí, když je ostříháte cca na třetinu aby něco drželo trošku rostlinu. Jsou tam stejně naprosto k ničemu, protože jsou mrtvé. V každém případě ji vsaďte až po listy.


stř 29. úno 2012 11:36:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 28. úno 2012 17:47:57
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Dobře, akorát jsem byla koupit substrát, tak doufám, že to pomůže, ale jak říkám, má svěšené listy, kořeny mrtvé a stejně jí začal vykvétat nový list.


stř 29. úno 2012 12:01:34
Profil

Registrován: ned 30. pro 2012 19:47:13
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Uschlé bílé kořeny
Dobrý den, chtěla bych se poradit. Mám problém s mými orchidejemi Phalenopsis. Již několikrát se mi stalo, že mi uschly kořeny. Jsou světlé, duté, uvnitř je jen nitka. Už jsem takhle přišla o 3 orchideje. Nevím, co dělám špatně. Většinou se mi to stane po přesazení (požívám substrát rosteto) Je zvláštní, že uschnou, ale přitom voda rostlině nechybí, máčím hned, jakmile všechny kořeny dostanou stříbrnou barvu (čekám, až jsou stříbrné opravdu všechny kořeny, i ty na dně nádoby). Děkuji za všechny rady, nerada bych přišla o další orchideje :roll:


ned 13. led 2013 17:34:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron