Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 10:25:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Květy jsou krásné no:-) Ona barva může souviset s množstvím světla a kdo ví s čím ještě. Vyhození každé květuschopné kytky, která nám dělá každoročně radost je těžké to chápu. Třeba se zbrchá, ale můj názor znáte:-)


ned 27. črc 2014 20:40:30
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: cosi s listama
Řekl bych, že jde o Laelii purpuratu. Ta silně variuje s barvou květu, kdy se objeví růžová i tam, kde ji člověk nečeká. Ne vše je ihned nějaká viroza. Tato kytka (pokud to je ona) to prostě dělá.


pon 28. črc 2014 19:51:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: cosi s listama
Míra píše:
Řekl bych, že jde o Laelii purpuratu. Ta silně variuje s barvou květu, kdy se objeví růžová i tam, kde ji člověk nečeká. Ne vše je ihned nějaká viroza. Tato kytka (pokud to je ona) to prostě dělá.


OK, díky za vysvětlení, jak je to s květy.... ale ty fleky na listech jsou nehezký, a je to i na tom novém listu, ze kterého kvetla...je to trochu vidět i na té fotce s květy.... proto jsem to sem dávala, že se bojím virozy a myslela jsem, že to právě může způsobit tu jinou barvu květů....
Začínám být paranoidní, protože když jsem dala některé ven, tak se listy zbarví trochu jinak než uvnitř a podle mne zase vylézají nějaké věci.... musím to pořádně prostudovat....asi bude nějaká selekce....


úte 29. črc 2014 7:16:20
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Teta: Taky jsem si myslel že jsem paranoidní, než jsem pochopil. Dneska plně sdílím názor Paphia: "Vyhodit, protože ať je to cokoliv, určitě to bude nakažlivé". Názor některých pěstitelů, že viry jsou součást přírody a pokud je kytka v dobrých podmínkách, tak se nemoc neprojeví je mylný. Jednak virózy zpomalují u většiny druhů růst, druhak jsou tyto kytky náchylnější k ostatním chorobám a do třetice je to přenosné. Pravda je že na některých rostlinách se to neprojeví, ale eliminace těch problémových je i tak dobré řešení. Vždyť téměř každý nákup je spojen s rizikem, že je ta kytka nakažená. Virózy jsou často na listech vidět proti světlu, jako světlejší fleky většinou neohraničené žilnatinou.
Člověk by k tomu měl přistupovat střízlivě a ne hýčkat, či zachraňovat doma flekaté hrůzy a doufat, že to bude s příští pahlízou dobré. Raději koupit ten či onen oblíbený druh znova a počkat si.
Než jsem vyhodil některé své kytky, které jsem přitom pěstoval třeba 10 let, říkal jsem si: "Ty blázne. Co ti zbude, když takhle budeš uvažovat? Kolik jsi za to dal peněz a teď je nemylosrdně vyhodíš?" Jenže jsem koupil další mrňky a stále mě to baví.


úte 29. črc 2014 17:22:16
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: cosi s listama
No jo, je to děs....hlavně mám pocit, že se to takhle množí na phalech z marketu - ty mám naštěstí u našich, takže poletí nenávratně a to mě nebude tak bolet....prostě se koupí nové....začaly být divné, některé trochu fleky, a už nekvetou, jako dřív....tak si právě myslím, že jsem to tam s nějakým přitáhla a rozšířila to mezi nimi....a nebo už taky blbnu o ony jen odpočívají.... :)
Ale fleky mají.....


úte 29. črc 2014 21:08:52
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Jo taky si myslím že je to od nich. Nějaký nový klon viru. Vídám to i na obchodových phalech. Občas si je prohlížím, a sleduju co to zas vytvořili asiati za zajímavé patvary a barevné kombinace. Přitom mrknu i na listy. Při té jeich produkci, kdy to valí ze zelených semeníků se prostě nějaké rostliny nakazí.


úte 29. črc 2014 21:28:34
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: cosi s listama
No - a pak si kup phalík na dekoraci! Do háje... :(


úte 29. črc 2014 22:12:34
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: cosi s listama
virens píše:
Karlos píše:
Míra: jo chviličku to tak může vypadat. Mladé listy jsou často bez symptomu.

Tak jsi mě předběhl. Ale tady může být spojeno víc symptomů. Počkejme do jara.

Tak pánové, už jsem se setkal s dalšími 5ti rostlinami, které tuto nemoc přestály a rostou a kvetou bez chybičky už 4tým rokem bez jakékoliv známky návratu nemoci.


stř 06. srp 2014 9:00:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: cosi s listama
Tak jo je dobrá zpráva. Míro existuje taky prevence? Ale nevím čím to postříkat.....Věra


stř 06. srp 2014 10:21:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: cosi s listama
No, to by mě také zajímalo - čím to postříkat...


stř 06. srp 2014 19:42:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: