Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 30. čer 2024 18:19:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Houbová onemocnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Houbová onemocnění
HAKI píše:
Mila.J
No nějaká zkušenost by i byla .Śkoda že to není vše jen z mé hlavy.V pozadí jsem měla Virense .Stejným způsobem jak teď pošlu z Rajčete jsem zachránila (no víme o čem je řeč-je to pokus marokus) dva pafíky (zelenolisté velkokvěté) podmínkou je dobře rostlé s dobrými kořeny.
Já si říkám že člověk neví kdy co bude potřebovat.
http://haki1.rajce.idnes.cz/Paphiopedil ... Tayler.jpg je tam celý příběh Kytce se daří dobře-žije ;)

Mila.J píše:
Haki, to ale nevíte, který přípravek zabral lépe, když jste je použila všechny.
Dělám to ale také. Jeden postřik při větším napadení tohoto typu nestačí a příliš často používat stejný se také nemá. Takovéto zkušenosti ale nemám. Ne, že by papuče občas neodcházeli, ale takovou bohatou houbovou infekci neznám. Tak nevím, jestli se mne vyhýbají, nebo užívám opravdu tak ůčinné preventivní postřiky.
Při takovém napadení běžné postříkání listů moc nepomůže. Většina těch přípravků není plně systémová, je nutná důkladná koupel- přípravek se musí dostat všede.
Ten Sportak také tedy zařadím do svého arzenálu.


Mila.J píše:
Haki, to ale nevíte, který přípravek zabral lépe, když jste je použila všechny.

Já vím. Je to tak ,ale to stejně nemám šanci zjistit bez nějakého odbornějšího testu ,která mrcha mě na kytky vlezla.
Mila.J píše:
Při takovém napadení běžné postříkání listů moc nepomůže. Většina těch přípravků není plně systémová, je nutná důkladná koupel- přípravek se musí dostat všede.

Máte pravdu a to jsem tedy vždy neudělala.Použila jsem tyto přípravky. Systemický fungicid V bezpečnostních listech je vždy napsáno na jaký druh houby přípravek je a které houby nezasáhne. Ano není vše na vše.Moc se v těch mrchách nevyznám.
Ridomil Gold MZ68WP-systémová fungicidní látka , chrání zevnitř i zvnějšku(prý do 30min působící)
Quadris je výkonný širokospektrální fungicid z moderní skupiny strobiluridů.Jako dosud jediný strobilurin vykazuje plně systematické vlastnosti (je vyvinut jako protipreventivní )
Previcur 607SL systemický fungicid se specielním učinkem na houby z řáduOomycetes.Zmínka je o půdní aplikaci –pak je přípravek kořeny transportován do všech částí rostliny. Zajímavost-stimuluje růst a životní energii-možná je to i pravda.
Ortiva má systematické a translaminární vlastnosti(ochrana proti 4 skupinám chorob)
Aliette 80 WP systemově působící přípravek na houby ze skupiny Phycomycetes
Prochloraz asi Sportak –širokospektrá fungicidní látka s lokálně systematickým účinkem.proniká do rostlinných pletiv ale pozor je zmínka—není rozváděn do neošetřených částí rostiny.
Ještě pošlu fotku jak vypadá Paphiopedilum Joan McLellan Tayler dnes.
Obrázek
Když jsem už u toho tak dám ještě jeden příklad, doufám už poslední. Příběh začíná v červnu07.Vše bylo v pohodě ale tento rok v létě se mě vše zopakovalo Mám k té kytičce vztah tak mě to tak překvapilo že nemám o tom dokumentaci .Okrájela jsem a stříkala jako vždy,poprvé jsem i prolévala substrát fungicidem ,ale nepamatuju se jesti ve všech případech. Tak foto jak to je dnes.Kytička no ,vypadá jak vypadá .Nová růžice byla okrájená tak stará růžice pokračuje .http://haki1.rajce.idnes.cz/Priklad_hou ... dra_Moore/
Obrázek
Pro mě poučení je kouknout na protipreventivní ochranu trochu lépe .Já Vás poprosím jak to provádíte s protiprenentivním postřikem a v jakém časovém úseku .Kolikrát za rok.A ještě mohli bychom si tykat?


sob 04. pro 2010 7:49:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Houbová onemocnění jsou daň za vysokou vzdušnou vlhkost, nemírné rosení a přehnojení dusíkem. Téměř je neznám.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 04. pro 2010 12:37:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Paphio píše:
Houbová onemocnění jsou daň za vysokou vzdušnou vlhkost, nemírné rosení a přehnojení dusíkem. Téměř je neznám.

Souhlasím Paphio , ale ne v mém případě. Tyto dvě rostliny jsou jedny z prvních.Mám je od června 07.Skleník jsem ještě neměla , a jinak byly rostliny venku pod přístřeškem.Tam je v létě malá vlhkost,nakonec i v bytě to kolísalo 50-60%. Pafíky nerosím,nesprchuju-nic takového.Přehnojení dusíkem-to taky ne.No něco jsem našla na bývalém livingu-stále se s tím řídím.Když mě přišla objednávka zelenolistých velkokvětých z Anglie byly zelený jak brčál u mě mají světlezelenou barvu -to nebude přehnojení.Hm.......přiznám se bez mučení nevím kde se to bere .Zrovna tyto dva pafíky jsem vykručela na Virensovi. ;) Tak snad už to dá pokoj -sakra.Jo děkuju za slovo "téměř".
Něco z Livingu--
Re: Orchideje v zimě

od Paphio v Sob 17. Únor 2007 12:16:10
Pan Kalous používá kravinec do zálivky, a papuče má vynikající. Jsou v tom nějaké přírodní stimulátory růstu. Jinak přímo do substrátu pro papuče bych se to bál dát, ale jako zálivka při kontrole vodivosti by to šlo. Ostatně papuče mají relativně větší nároky na dusík v poměru k ostatním živinám. Roztok má mít vodivost do sto mikrosiemens.


sob 04. pro 2010 13:21:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
S Paphiem můžu jen souhlasit ,že Vláďa má paphiopedila opravdu pěkná a slyšela jsem to i o Paphiovi,ale tam jsem nebyla.....


sob 04. pro 2010 16:37:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
U mě je nejlepší prevencí vyřazování náchylných rostlin z kultury.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 04. pro 2010 18:19:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Já poprosím má někdo větší nebo delší zkušenost s tím jak jsem si počínala.Jde o to jestli je rostlina vyléčená ,nebo je pak třeba náchylnější než rostliny, který houbové onemocnění neprodělaly Jak je to vlastně ?Zajímá mě to hodně,dá se to říci ?-pak by to co jsem dělala nemělo smysl? To se mě moc nezdá.Já jsem si myslela že je kytička vyléčená.Ta práce s tím vším spojená mě nevadí jen mě trošku bolí ;)


sob 04. pro 2010 19:46:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
HAKI píše:
Já poprosím má někdo větší nebo delší zkušenost s tím jak jsem si počínala.Jde o to jestli je rostlina vyléčená ,nebo je pak třeba náchylnější než rostliny, který houbové onemocnění neprodělaly Jak je to vlastně ?Zajímá mě to hodně,dá se to říci ?-pak by to co jsem dělala nemělo smysl? To se mě moc nezdá.Já jsem si myslela že je kytička vyléčená.Ta práce s tím vším spojená mě nevadí jen mě trošku bolí ;)

Já mám zkušenost takovou, že pokud je rostlina k tomu náchylná (a hlavně pafiopedila), tak s ní problémy přetrvávají.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 04. pro 2010 21:21:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
K tykání, Haki jistě, bude mne těšit.
Alespoň věřím , že pokud se nějakou dobu neukáží příznaky bude vše v pořádku. Při nejhorším, pokud se něco objeví, budeš muset asi léčbu z opakovat.
Vždy dělám preventivně dva postřiky zjara a dva na podzim po dvou týdnech. Mimo to vždy ještě nějaké , podle situace. Ty základní ,jarní a podzimní, namíchám dohromady systémový insecticid, dotykový insecticid, systemový fungicid, dotykový fungicid. Pár kapek jaru, jako smáčedlo, lignohumát (dle doporučení 1ml/l). Ostatní postřiky různě dle situace.
Qadris jsem zatím neměl také proto, že se tvrdí , že strobiluriny jsou náchylné k vytvoření rezistence. Mám jen Discus. Leží mi tu, už jej nepoužívám. Je už značně provalený. Alespoň proti americkému padlí, proti ostatním houbám mám také pochybnosti, nebo alespoň omezenou ůčinnost. U Qadrisu to platit nemusí. Jsou preventivní, myslím, že kurativní není žádný. Tedy na nemocnou rostlinu asi nic moc.
Ridomil Gold používám také. O metalalaxilu se také tvrdí, že je proražený. Nevím ale proti kterým houbám. Jistě to nebude platit proti všem. V tomto směru asi nebude stačit k posouzení přesné druhové určení houby, ale přesnější určení. Je známo, že stejné druhy na jiných rostlinách jsou vlastně jiné houby. Např. dříve se tradovalo, že rajčata se nepěstují společně s bramborami, protože plíseň bramborová přejde z brambor na rajčata. Teď už to neplatí, ví se, že kmeny hub jsou jiné, nepřenositelné. Přesné zjištění monentální ůčinnosti proti naší houbě asi těžko zjistíme.
Příště pro změnu koupím jinou směs manconzebu se systemovým přípravkem. Asi Acrobat, vždy je podstatné, jestli jej využiji i na ostatní kulturní rostliny. Je jich několik, ta směs dotykového a systemového fungicidu je tak namíchaná přímo od výrobce.
Previcur se používá zejména proti zemním patogenům, také plísni okurkové. Řada přípravků má také vedlejší, menší ůčinky proti jiným houbám, než byly testovány.
Jak tu už bylo mnohdy řečeno, i silný přípravek nemusí zabránit napadení, pokud je kultivační chyba příliš velká.


sob 04. pro 2010 22:01:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
S vysokou vzdušnou vlhkostí jsou spojeny zejména různé botritidy. Lepší než např. 80% vlhkost trvale, je třeba 100% pár hodin, pak třeba 40%. Jak už tu bylo řečeno, pokud rostlina během dne řádně oschne( v suchu, s nízkou vlhkostí) riziko je malé.


sob 04. pro 2010 22:10:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Mila.J píše:
Ty základní ,jarní a podzimní, namíchám dohromady systémový insecticid, dotykový insecticid. Pár kapek jaru, jako smáčedlo, lignohumát (dle doporučení 1ml/l).

Rozumím.Děkuju moc kouknu se na to ještě . Lignohumát zajišťuje funkci nosiče-asi je to lepší trochu dát?Lignohumát mám .I když někde jsem četla že do nových fungicidů se smáčedlo nemusí dávat -protože už tam je? Třeba to není až taková pravda.
Vlhkost- Když se netopilo ve skleníku jsem měla stále 90% vlhkosti ,malinko se mě to dařilo snížit větráním do domu-to bylo strašný. Teď když se topí je to o mnoho lepší -lítá to tak 61-88%-to je včerejší maximo-minimální udaj na vlhkoměru .Měřeno uprostřed skleníku.Je to boj-budu si to muset zapisovat ;) dík H


ned 05. pro 2010 8:48:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: