Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:58:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 maličkatí broučci 
Autor Zpráva

Registrován: stř 29. čer 2011 22:06:56
Příspěvky: 4
Příspěvek maličkatí broučci
ahoj, jsem tu nová a potřebuji nutně radu. mám orchidej Phalaenopsis a u ní mi vyrašila nová rostlinka. teď jsem jí ukazovala sestře a zjistila jsem, že po té malé rostlince leze plno úplně mrňavých broučků tmavé barvy. Nevíte co to může být a co mám dělat? Teď jsem jí dala ven, aby mi to nenalezlo i do dalších rostlin (pokud už tam nejsou).
Moc děkuji za každou odpověď


stř 29. čer 2011 22:11:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: maličkatí broučci
no pokud nepřiložíte fotografii tak se to určuje docela špatně. Já vám neporadím ale spousta lidí vám poradí. Ja mohu jedině doporučit tento odkaz který i mě pomohl http://www.orchidej.net/bestiar/skudci.html

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


stř 29. čer 2011 22:27:07
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: maličkatí broučci
Chtělo by to fotku. Pokud to jsou nelétavý černí broučci, tak by to mohli být dřepčíci, mají radi zeleninu, ale jestli jim chutnají orchideje, to netuším. Neměl jsem možnost je na nich vidět. Pokud to jsou létavé mušky( podobající se vosičkám), tak by se mohlo jednat o smutnice, to je u orchidejích věčný problém. Samotné mušky nejsou nebezpečné, ale larvy se živí kořeny a tak by bylo potřeba se jich zbavit. U smutnic stačí když necháte pořádně vyschnout substrát a mušky odchytáte lepovými destičky, ale dřepčíky je potřeba zlikvidovat chemií.
Bohužel to nemusí být ani jednoho z toho, co jsem jmenoval a tak bude nejlepší, když se je pokusíte vyfotit, ať víme, s kým máme tu čest.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 29. čer 2011 22:36:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 29. čer 2011 22:06:56
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: maličkatí broučci
Bohužel jsou tak mrňaví, že to vyfotit nejde. Jsou to malé, černé pohybující se tečky. Člověk se na ně musí pečlivě zblízka podívat, aby zjistil, že se hýbou. Ta malinká rostlinka nějak zežloutla :-(


stř 29. čer 2011 22:43:58
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: maličkatí broučci
Nejspíš bych rostlinu vyklepala, opláchla kořeny, nechala uschnout a poté zasadila do nového substrátu. Zalít poprvé až tak po 4 dnech. Nebo možno použít postřik Agrionem Delta, má poměrně široké spektrum a neničí kytky. Postříkat i substrát. Po týdnu pro jistotu zopakovat.


čtv 30. čer 2011 8:37:53
Profil

Registrován: stř 29. čer 2011 22:06:56
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: maličkatí broučci
teď jsem na spodní straně listů objevila bílé skvrnky a broučci se dnes pohybují rychleji. :o Orchidej je stále venku pod přístřeškem. zkusím koupit ten postřik. snad zabere. Děkuju za radu


čtv 30. čer 2011 8:51:54
Profil

Registrován: úte 12. črc 2011 10:59:29
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: maličkatí broučci
Marcelii, tito malinkatí létaví broučci se mi na mé orchidei ukázali taky :( , pomohl nějaký postřik?, nevím co s tím a nikde je nemohu najít, jak se vlastně jmenují? Jsou asi 1mm velcí, nejdřív se objevili na novém květu, ten začal trošku po stranách usychat, za ním rozkvetl další, den byl krásně plný a teď už také začíná usychat. Ostatní květy na jiném stonku stále krásně drží. Jsou hrozně malinkatí a černí. Myslela jsem smutnice, ti ale dle obrázku mají křídla a nožičky, tohle je drobounké celé. Co s tím? Díky Darina


úte 12. črc 2011 11:19:52
Profil

Registrován: stř 29. čer 2011 22:06:56
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: maličkatí broučci
zdravím Dari, no oni nelítali. Jen lezli. Postříkala jsem to Agrionem Delta a už tam nejsou. Tímto zdravím pisatelku která mi to poradila a moc děkuju ;) !


čtv 14. črc 2011 10:16:43
Profil

Registrován: úte 12. črc 2011 10:59:29
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: maličkatí broučci
Marcelii, díky moc, koupila jsem ho taky, ale jelikož jsem před tím zkusila postříkat něcím na svilušky.. (honem nevím to jméno) tak ty nové květy odešly a broučci odcházejí také. Tak se modlím. Bohužel ten postřik postupně likviduje i ty květy, které byli původně rozkvetlé a nenapadené. :? musím tedy počkat, co bude dál... ach jo..Dari


pon 18. črc 2011 13:02:36
Profil

Registrován: stř 19. říj 2011 13:22:46
Příspěvky: 32
Příspěvek maly broucci
Ahojte,
potrebovala bych poradit, na 4 orchidejich mam male hnede broucky ze spodu listu a straduji si to i nahore.. bohuzel se mi to nedari ani vyfotit.. na okne mam kazdou orchidej jineho druhu...

nevite co to muze byt za broucky?A co na ne?

Dekuji za pripadnou odpoved. :geek:


pon 30. led 2012 13:52:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: