Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:42:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Prosím o radu - nemocné listy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
radzak píše:
Když jsem se kdysi snažil přijít na kloub pěstování orchidejí došel jsem k závěru, že alfou a omegou jejich kultury je naučit se je nezalévat a kvalitní voda.

Tak u mě je to úplně naopak, já se musim naučit zalejvat. Sušení mi jde báječně, zvlášť teď v létě :roll: :roll: :roll:
Ve skleníku nebo vitríně to je úplně jiný, tam je přirozeně vlhko, ale na parapetu se snadno něco usuší na prach (teda aspoň u mě :? )


čtv 02. srp 2012 15:02:08
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Na té Stanhopei a gongoře by to klidně mohl být i CymMV, ale tohle si fakt netroufnu tvrdit jakože s jistotou. Já prostě bakteriózy zatím viděl pouze jako mokvavé skvrny. Buď se jedná o Ervinia, což je vyloženě mokrá hniloba, nebo pak spíše sušší vzhled má naprosto běžná Acidovorax avenae subsp. cattleyae, dříve Pseudomonas catleyae, ale taky to dělá srajdu z pletiv. Chctělo by to fakt zase nějaký ten test, nejlépe kombinaci el. mokroskopu a PCR :-) ale kdo to zaplatí? Nikdo.


čtv 02. srp 2012 17:27:12
Profil ICQ

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Kajmii, taky si myslím, že je to věc vlhkosti a malého pohybu vzduchu. Navíc toto počasí obecně rostlinám nepřeje. Osobně již léta v této době, vždy od 20 července používám ve třech čtrnáctidenních cyklech preventivně Rose Clear (určitě se najde i nějaký český produkt, ale já používám toto), protože pleionky (stavba listu je podobná) potřebují v této době velké množství vody i na listy a to by byl jinak pro houby ráj. Od té doby co to dělám mám po problémech s tolik diskutovaným "náhlým úmrtím pleionek".
K.


čtv 02. srp 2012 17:57:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Děkuju všem za rady ;)


čtv 02. srp 2012 19:36:12
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
radzak píše:
virens píše:
kajmii ,
Previcur určitě. Ale lepší prostřídat s něčím jiným .Je toho spousta.-

Virens, předběhl jste mě! Vzpomněl jsem si na radu jednoho velmi zkušeného pěstitele: proti bakterióze použít 3x za sebou Previcur v třídenních intervalech. Vyzkoušel jsem to na jedné napadené rostlině a pomohlo to. Už dva roky jí rostou čisté výhony. Pokud tohle nepomůže, tak už nevím :? . A pokud rostlina onemocněla ve sbírce, tak pochopitelně změna podmínek.

Tak nevím, jestli z toho něco bude :( . Dnes jsem se dozvěděl, že Previcur je u nás zakázaný a adekvátní náhrada zatím neexistuje. V pondělí zkusím ještě volat známému, jestli nemá staré zásoby. Pokud by měl někdo o něj zájem, tak mne v SZ informujte.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 04. srp 2012 16:34:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Náhrada by měla být Proplant, ale ještě jsem to nezkoumala. To by bylo špatný :-(
Už jsem aspoň vypátrala účinnou látku a ta je podobná jako u Previcuru.
Proplant: propamocarb-hydrochloride - 722 g
Previcur: propamocarb [propamokarb] - 607 g
Tak tedy nevím :?


sob 04. srp 2012 17:11:16
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Prosím o radu , na Dendr. phalaenops. mám na listech takové hnusné skvrny , zespodo i zvrchu, je to suché , škůdce nevidím ...Obrázek
Obrázek


stř 15. srp 2012 15:39:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
To mi připomíná svilušku....počáteční stadium, kdy ještě není moc rozšířena....jen místy jakoby stříbrné propadlinky na listu, podívejte se zespodu a lupou...nějaký preventivní systemový insekticidní postřik dopoledne by neuškodil, jestli jej vlastníte vyzkoušejte třeba Agrion delta obsahující rovnou i smáčedlo. Ale není od věci poslechnout si zde rady zkušenějších, poradí jistě více.


stř 15. srp 2012 16:59:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Agrionem jsem to preventivně postříkala hned , teď jsem na to koukala lupou nic nevidím, ty listy jsou na té vrchní straně kde jsou ty skvrny jakoby trochu hrbolaté , asi to bude napadené nějakým prevítem :cry:


stř 15. srp 2012 17:31:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Jistě asi znáte, že zkouším fotit v časově krátkém rozpětí rozevírání květů rostlin .....a pointa je, že díky tomuto snímání, jsem nejednou z více jdoucích fotek zaregistroval různá stvořeníčka (ne vždy notně znamenající škůdce) která byla zachycena jak se na rostlině pohybují....ihned jsem se na tyto stvoření zaměřil a nejednou šlo o opravdu miniaturní, snadno přehlédnutelné hmyzáky, kterých bych si asi nikdy bez tohoto experimentu nevšimnul. :mrgreen:


stř 15. srp 2012 18:46:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: