Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:43:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Prosím o radu - nemocné listy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Virens, Radzak myslím,že se sluší poděkovat za cenné rady. Třeba se budou někdy hodit. Stanopheu mám jen tigrinu, zatím čistá....Sarlote


stř 01. srp 2012 21:54:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Když už se pro názornost používají rajčata tak odkud se bere na nich plíseň ?. V ovzduší poletuje biliony spór. Takže i přesto, že jsou orchideje na okně tak se tam spóry dostanou. Jsou rostliny náchylné a odolné. Cattleje ty vydrží skoro všechno pokud se s nimi zachází slušně. Na noc suché a dost vzduchu. Pak jsou rostliny choulostivé s velkými ale tenkými listy Stanhopea, a pod. Ve vlhku (po rosení) se daří houbám ideálně.


stř 01. srp 2012 22:03:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
kajmii píše:
apolenka píše:
Přesně takhle mi začala flekatět Peristeria elata, začlo to před 14ti dny, do té doby byla naprosto čistá :| . Takže se budu řídit radou a dostane kůru z Previcuru. Roste jí nový výhon a vedle ní je (zatím) úplně čistá Gongora, nerada bych aby se to rozšířilo. Jen teda vážně netuším, čím by to mohlo být, podmínky má pořád stejné, nedělala jsem vůbec nic jinak natož abych jí přemisťovala.

Neorosilas jí třeba? Mě peristeria taky zflekatěla, ale když jsem okolní rostliny začala rosit opatrně a na peristerii už to nestříkalo, je krásně čistá

No Kajmii, víš že máš pravdu :shock: !!! Jak byla ta horka, občas jsem celý okno přelízla postřikovačem hlavně kvůli Draculům a Masdeválkám s tím, že ostatním to udělá taky dobře a rychle oschnou (mají tam dokořán otevřené okno, takže pohyb vzduchu je). No kde by mě napadlo, že si tím zadělám na problém :roll: . Tak děkuju, že se nemusím stresovat problémem "cosi s listy" ale jen svou vlastní blbostí :D .
P.S.Ta Anguloa virginalis ten výhonek MOŽNÁ zvládne, už mu rostou minilístečky, uvidíme po zimě, myslím na tebe ;) .


stř 01. srp 2012 22:16:27
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
virens píše:
Když už se pro názornost používají rajčata tak odkud se bere na nich plíseň ?. V ovzduší poletuje biliony spór. Takže i přesto, že jsou orchideje na okně tak se tam spóry dostanou. Jsou rostliny náchylné a odolné. Cattleje ty vydrží skoro všechno pokud se s nimi zachází slušně. Na noc suché a dost vzduchu. Pak jsou rostliny choulostivé s velkými ale tenkými listy Stanhopea, a pod. Ve vlhku (po rosení) se daří houbám ideálně.

Já se ve skleníku (v rámci možností) úplně odnaučil stříkat listy, doma to z pochopitelných důvodů nedělám také a problémy s listy většinou nemám. A pokud ano, tak z neopatrnosti, ale to se choroba po ošetření většinou dále nešíří. Přišlo mi i pár napadených rostlin, ale u většiny fleky na nových výhonech zmizely a u ostatních jsem použil již zmíněný Previcur. Samozřejmě tu mám několik zatvrzelých jedinců, tak jim asi zkusím pohrozit, že když to nerozchodí, tak půjdou na kompost :mrgreen: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 01. srp 2012 22:33:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
apolenka píše:
kajmii píše:
apolenka píše:
Přesně takhle mi začala flekatět Peristeria elata, začlo to před 14ti dny, do té doby byla naprosto čistá :| . Takže se budu řídit radou a dostane kůru z Previcuru. Roste jí nový výhon a vedle ní je (zatím) úplně čistá Gongora, nerada bych aby se to rozšířilo. Jen teda vážně netuším, čím by to mohlo být, podmínky má pořád stejné, nedělala jsem vůbec nic jinak natož abych jí přemisťovala.

Neorosilas jí třeba? Mě peristeria taky zflekatěla, ale když jsem okolní rostliny začala rosit opatrně a na peristerii už to nestříkalo, je krásně čistá

No Kajmii, víš že máš pravdu :shock: !!! Jak byla ta horka, občas jsem celý okno přelízla postřikovačem hlavně kvůli Draculům a Masdeválkám s tím, že ostatním to udělá taky dobře a rychle oschnou (mají tam dokořán otevřené okno, takže pohyb vzduchu je). No kde by mě napadlo, že si tím zadělám na problém :roll: . Tak děkuju, že se nemusím stresovat problémem "cosi s listy" ale jen svou vlastní blbostí :D .
P.S.Ta Anguloa virginalis ten výhonek MOŽNÁ zvládne, už mu rostou minilístečky, uvidíme po zimě, myslím na tebe ;) .

No vidíš a nový výhony už budou krásný jako u mě - teda musim to zaťukat, aby čistý zůstaly :-) a radši nic rosit nebudu. Anguloe držím palce a děkuju za snahu :)
Radku dík, to je potěšující zpráva, zejtra započnu metodu Previcur 3 za 3 :mrgreen:


stř 01. srp 2012 22:37:51
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
apolenka píše:
kajmii píše:
apolenka píše:
Přesně takhle mi začala flekatět Peristeria elata, začlo to před 14ti dny, do té doby byla naprosto čistá :| . Takže se budu řídit radou a dostane kůru z Previcuru. Roste jí nový výhon a vedle ní je (zatím) úplně čistá Gongora, nerada bych aby se to rozšířilo. Jen teda vážně netuším, čím by to mohlo být, podmínky má pořád stejné, nedělala jsem vůbec nic jinak natož abych jí přemisťovala.

Neorosilas jí třeba? Mě peristeria taky zflekatěla, ale když jsem okolní rostliny začala rosit opatrně a na peristerii už to nestříkalo, je krásně čistá

No Kajmii, víš že máš pravdu :shock: !!! Jak byla ta horka, občas jsem celý okno přelízla postřikovačem hlavně kvůli Draculům a Masdeválkám s tím, že ostatním to udělá taky dobře a rychle oschnou (mají tam dokořán otevřené okno, takže pohyb vzduchu je). No kde by mě napadlo, že si tím zadělám na problém :roll: . Tak děkuju, že se nemusím stresovat problémem "cosi s listy" ale jen svou vlastní blbostí :D .
P.S.Ta Anguloa virginalis ten výhonek MOŽNÁ zvládne, už mu rostou minilístečky, uvidíme po zimě, myslím na tebe ;) .

A to je právě ta chyba! V přírodě se rostliny většinou orosí ochlazením během noci a pokud prší, tak je také chladněji. Když svítí sluníčko, tak jsou vyschlé na troud (samozřejmě to neplatí všeobecně). Tohle si mnoho pěstitelů neuvědomuje a své rostliny v horku ochlazují rosením. Další důvod problémů s listy jsou uzavřené přehřáté pokojové vitríny s vysokou vlhkostí a malým pohybem vzduchu. Tohle se na parapetu většinou nestane.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne čtv 02. srp 2012 22:03:04, celkově upraveno 1



stř 01. srp 2012 22:55:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Máš pravdu Radku, doteď jsem měla všechny čistý, tedy ty výhony co narostly už u mě, a jsem parapetář :) . Ale kdyby se Kajmii nezmínila o vodě na listech, ani bych si na tohle impulsivní porosení nevzpoměla a začla bych vyšilovat - tak nepatrná jednorázová záležitost :roll: . Jinak ochlazuju jen Masdeválky a Draculy, já vůbec nevím co mě to napadlo přelíznout celý okno když jsem to nikdy nedělala :| , no chyba, už jí neudělám 8-) .


stř 01. srp 2012 23:32:16
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
apolenka píše:
Máš pravdu Radku, doteď jsem měla všechny čistý, tedy ty výhony co narostly už u mě, a jsem parapetář :) . Ale kdyby se Kajmii nezmínila o vodě na listech, ani bych si na tohle impulsivní porosení nevzpoměla a začla bych vyšilovat - tak nepatrná jednorázová záležitost :roll: . Jinak ochlazuju jen Masdeválky a Draculy, já vůbec nevím co mě to napadlo přelíznout celý okno když jsem to nikdy nedělala :| , no chyba, už jí neudělám 8-) .

Co jsem tu napsal vypadá na první pohled dost banálně, ale jsem přesvědčený o tom, že kdyby se toto respektovalo, tak většina problémů s listy zmizí. Za velké problémy často může maličkost.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 01. srp 2012 23:42:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Ve vitríně mám všechny kytky výstavní (pokud se nepokazí časovač a větrák spíná jak má), přisuzuju to právě proudícímu vzduchu a stabilním podmínkám. Když nedělám experimenty s častějším rosením a podobnými "zlepšováky :? ", žádný fleky se tam nekonají. Na parapetu už je to horší, občas se něco objeví. Člověk holt někdy udělá nějakou drobnost jinak (nezatažený žaluzie, neotevřený okno, náhodný porosení....) a fleky vyskáčou jak houby po dešti :roll: : Je to o trpělivosti a pozorování ;)


čtv 02. srp 2012 0:35:17
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Když jsem se kdysi snažil přijít na kloub pěstování orchidejí došel jsem k závěru, že alfou a omegou jejich kultury je naučit se je nezalévat a kvalitní voda.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 02. srp 2012 14:57:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron