Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 16:53:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 svilušky 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek svilušky
Zdravím,objevila jsem na Dendrobiu mini rezavé broučky asi svilušky,na radu zkušenějších jsem celou rostlinu namočila do silnějšího mýdlového roztoku a nechala celou ponořenou asi hodinu.Potom ji přesadila do nového substrátu a samozřejmě omyla pod vlažnou vodou.Funguje to spolehlivě,už mám 2měsíce pokoj.Nejspíš k tomu přispěl i suchý vzduch,rostlinu nerosím.Tak to je zase moje zkušenost.Nevím,co by k tomuto způsobu řekli další profíci.Máte s tím taky zkušenosti?


pát 20. úno 2009 19:03:50
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: svilušky
Ahoj, mýdlový roztok také používám, ale na svilušky mi funguje spolehlivě jen chemie. S tím rosením nevím, svilušky naopak vlhko nesnáší a sucho jim prospívá. Jako všichni roztoči jsou hodně odolné a rychle se množí, takže orchideje pravidelně kontroluji každý týden a občas se ty mršky někde opět objeví.


úte 24. úno 2009 12:10:01
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: svilušky
Zdravím Ivano,s tou odolností máš určitě pravdu,ještě než jsem dostala radu na ten mýdlový roztok,tak jsem zkoušela Cymbush,co používají na kůrovce v lese,protože jsem doma nic jiného neměla.Natírala jsem slabším roztokem,nechala působit asi dvacet minut a pak omyla.Za pár dní tam byly ty potvory zase.Taky to radši pořád kontroluju.Hanka


stř 25. úno 2009 9:28:57
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: svilušky
chjó, tak jsem ty potvůrky objevila na třech dendrobkách. Tedy podle toho, co o nich čtu, to jsou svilušky, ještě jsem nikdy neměla čest je poznat. Jsou to mini rezavá jakoby pylová zrnka na listech? List je jakoby stříbřitý místo zelený.


ned 14. čer 2009 10:24:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: svilušky
ano a zespodu listu je taková pavučinka a v tom mají své kolonie, pavučinu setřít a postříkat ,kupř. "Svilustopem". Bohužel se ty potvory stávají začas rezistentnimi a musí se přejít na jiný prostředek. Takhle s nimi bojuju roky na Datuře. :) H.


ned 14. čer 2009 11:34:02
Profil

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: svilušky
svilušky jsoü pěkné potvory,už jsem vyhodila pár kytiček-ne orchideí-měla jsem pěkného papouška a napadly mi ho,koupila jsem postřik,přes obličej roušku,připadal jsem si jako protichemická jednotka,smrad v koupelně a potvory??přežily.tak jsem napadené ostříhala a vyhodila,pak šla celá kytka.jsou tak mrňavé,že je opravdu těžké je někdy dokonala vymýtit.kluk chtěl mermomocí kytku,tak jsem mu koupila fialku,přes noc na okně a ráno byla jeden kokon,seschlá.....


pon 15. čer 2009 13:57:09
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: svilušky
raduzka,myslela jsem,že už od nich budu mít taky pokoj,do té doby než jsem si z obchodu dotáhla dvoubarevný břečtan,do týdne bylo po něm byl taky jak kokon.Zůstaly mi po něm "jen" ty svilušky,takže jsem si je pěkně roztáhala po domě,opět jsou na dendrobku a nově jsem je objevila na květech falenáku,já se z toho picnu. :mrgreen:


úte 16. čer 2009 7:28:11
Profil

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: svilušky
Hanka2 zajímavé je,že si umí opravdu vybrat.na šicím stroji na jedné byly,dalších si vůbec nevšímaly...dlouho jsem je neměla-ťukťuk,musím zaklepat-a doufám,že ani nebudu...také už jsem měla co do činění s mšicemi,jak se ty mršky dostaly do bytu,čert ví.ale ty se dají aspoň vzít sprchou nejsou tak malé....jednou jsem si přinesla slimáka v kytce,pořád si říkám,proč je taková ožraná..šup do sprchy a za chvíli už si to mašíroval po vaně..a že jsou pomalí?,to určitě,vždycky přes noc sežerou na zahradě na co přijdou..dali jsme si tam chilli-ty nejpálivější a zblajzly i ty,vždyť přece něco kapsaicinu musí být i v rostlinkách,ne?? :shock:


úte 16. čer 2009 10:20:01
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: svilušky
Raduzka,hodně se mi osvědčilo proti slimákům pivo do misky,trochu zahrabat do hlíny a oni tam nalezou a už nevylezou :lol:
No a když dávám rašeliník k orchidejím tak tam dávám rozpůlený zemák-syrový,otočím ho tím rozkrojeným na něj a sem tam když se tam objevý tak jsou nalepení na něm,asi jim to chutná :shock:


úte 16. čer 2009 10:50:12
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: svilušky
Mno svilušky a papoušek? No nevim...nebyly to sviňušky?
Na běžnou Svilušku chmelovou stačí postřik Omitem, nebo kdo je náročný!:
Floramite: (uč.l. bifenazote) nový přípravek v registru, učinkuje na vajíčka, larvy i dospělce.
Vertimec: Působí na dospělce.
Nissorun 10 WP (úč.l. hexythiazol) působí na valíčka a larvy, dospělce sterilizuje:-))
Magus 200 SC: dospělci
Ortus 5 SC dospělci.
Pozn. Ortus, Magus a Omite mohou při vyšších teplotách popálit citlivé části rostlin, (květy, mladé lístky)...osobně to ale neznám...

Vesele do nich!


úte 16. čer 2009 14:00:51
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: