Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:52:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Slimáci 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Slimáci
Jo, to nemá chybu. Jak na to slimák vleze daleko se nedostane. Stačí sebrat a vyhodit.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 08. říj 2010 21:58:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Slimáci
Ten práškový Mesurol jsem se chystal v minulosti koupit vícekrát, nikdy k tomu nedošlo. Škoda pokud bych jej už nesehnal. Pokud tak funguje jako postřik. Slyšel jsem, že jej používali spíš k poprášení rostlin, tedy hlavně poprášení substrátu. Podobně ale fungují asi všechny postřiky, jen slaběji. Pokud intenzivně stříkám fungicidy a insekticidy, tak vždy nacházím po zemi a všude kolem , kde bylo stříkáno, polomrtvé slimáky. I ty běžné pesticidy jim moc nesvědčí, když mají po takto postříkaných plochách lést.
Ty oranžové velké máme už na zahradě také. Zatím s nimi celkem vycházím. Na zahradě moc neokusují. Jednoho jsem otrávil vanišem, když si vlezl ke kaktusů. Občas je nějací navštíví, proto to tam obsypávám. Většinou jsou vychovaní, asi vědí , že tam nejsou vítáni. Na zahradě kousají plevele. Jen ti menší šedí se zavrtávají do země a žerou mrkve, všechny cibuloviny. Tedy hodně kytky. Proti nim je těžký boj. Dost stříkám, zejmena systemovými insekticidy. Snad je to alespoň trochu odhání.


sob 09. říj 2010 9:08:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Slimáci
virens píše:
U toho granulátu je problém. Malý slimáček (to jsou ti 5 mm) okupuje dvě tři rostliny a dost se množí. Takže se to musí dávat velice hustě. Postřik zasáhne všechna místa na rostlině a je to velice efektivní. Stačí 4g na litr. Musí to být Mesurol 50 WP. 5 litrů mě stačí na půl skleníku.

Tenhle Mesurol 50WP byl na nějakých polských stránkách. Možná by se to dalo sehnat tam.


sob 09. říj 2010 14:46:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Slimáci
Přidám něco z bio... Občas se snažím zahradničit podle fází měsíce. Sázení, přesazování, stříhání atd. No, a tak jsem narazila na prostředek proti slimákům a šnekům. Píšou toto: nejlepší čas pro boj s nimi je při přibývajícím měsíci ve zamení Štíra. Nasbírejte tolik vaječných skořápek, kolik jen můžete. Ne z vařených vajec. Roztlučte je za [b]ubývajícího měsíce nadrobno- střípky budou ostré a za přibývajícího měsíce ve Štíru je posypte okolo rostlin, na záhon a tak. Hlemýždi nemaj rádi ostré hrany a prý se vyhnou. Napřed ale vysbírat už vlezlé. Tak, zkoušela jsem to samozřejmě a docela to zabíralo. Už schraňuju skořápky na na příští rok. Někdo se zasměje, někdo to třeba vyzkouší. Co?


sob 09. říj 2010 17:22:41
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Slimáci
nina píše:
Přidám něco z bio... Občas se snažím zahradničit podle fází měsíce. Sázení, přesazování, stříhání atd. No, a tak jsem narazila na prostředek proti slimákům a šnekům. Píšou toto: nejlepší čas pro boj s nimi je při přibývajícím měsíci ve zamení Štíra. Nasbírejte tolik vaječných skořápek, kolik jen můžete. Ne z vařených vajec. Roztlučte je za [b]ubývajícího měsíce nadrobno- střípky budou ostré a za přibývajícího měsíce ve Štíru je posypte okolo rostlin, na záhon a tak. Hlemýždi nemaj rádi ostré hrany a prý se vyhnou. Napřed ale vysbírat už vlezlé. Tak, zkoušela jsem to samozřejmě a docela to zabíralo. Už schraňuju skořápky na na příští rok. Někdo se zasměje, někdo to třeba vyzkouší. Co?

Na ty španělský bestie to moc nefunguje, maj hroší kůži.


sob 09. říj 2010 19:32:10
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Slimáci
Nevím, neřekl bych, že jim vadí ostré hrany. Přelezou klidně i břitvu nebo nezabroušené sklo.
T.


sob 09. říj 2010 20:09:33
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Slimáci
Někde jsem slyšel, že nepřelezou měděný drát.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 09. říj 2010 21:06:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Slimáci
O těch drcených skořápkách už jsem slyšela, i bez fáze měsíce. No, jestli jim vadí (teoreticky)ostré hrany, tak jim budou vadit kdykoliv ;)
Á propos - znamení štíra je v listopadu, kdy počítám že většina slimáků zaleze či chcípne chladem, takže opravdu na skořápky nepolezou :mrgreen: , chytře vymyšleno :D


ned 10. říj 2010 10:59:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Slimáci
No, luna ve znamení štíra není jen na podzim, ale každý měsíc tak 2-3 dny. To je něco jinýho, než sluneční znamení. Ale to nebudem rozebírat. A právě někdy se rozbijí skořápky na ostré střípky a někdy na méně ostré. Taky při ubývajícím měsíci se při dešti rychleji spláchnou do země. Při přibývajícím zůstanou déle na povrchu. No, je to taková zvláštní alchymie s tím měsícem. To jsem dala k dobrému jen pro zajímavost. Už dlouho se o působení luny na různý věci zajímám. Tak. :P


ned 10. říj 2010 20:42:31
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Slimáci
Říká se , že opylování květů v době úplňku měsíce je až o 10% úspěšnější
než v jiné době. Neměl jsem ale chuť dělat k vúli tomu nějakou evidenci
ale ze začátku jsem to dodržoval.


ned 10. říj 2010 21:41:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: