Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23. dub 2024 10:11:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
 Sviluška 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Zdenka píše:
Mám pocit, že na svilušky je nejlepší asi opravdu Neem olej. Ale to je do jiného vlákna :-)



Jasně pořádek musí být. ;)
Ono v zz stejně nevíš kde ty mrchy jsou .Musela jsem postříkat všechno i celou zz a třikrát za sebou a raději chemií. Kapradiny v tom mém políčku i co se plazí po stěně i korkovníku i dole kapradiny v podkopání. Pomáhá ti hodně naštvání - no šlo to. Budu ráda když už se nevrátí i když uznávám můžu bejt lehce naivní.


úte 05. črc 2016 17:22:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Sviluška
Mně na tom Neem oleji vyhovuje, že na něj údajně nevzniká rezistence, funguje tak, že znemožní sviluším rozmnožování, podle mých zkušeností funguje i na ty pseudosvilušky Bravipalpus a je neškodný pro zvířata. Navíc má ještě lehké fungicidní účinky. Takže pro mé použití v bytě ideální, navíc mám kočku. Ale je jasné, že každý si musí volit sám. V ZZ, která se dá uzavřít a je oddělená, by možná byly dobré nějaké insekticidní dýmovnice, nebo jak bych to nazvala, pokud se to ještě vyrábí, to se dostane všude. Pořád je to aktuální téma, možná přijde někdo s nějakou novinkou


úte 05. črc 2016 18:34:36
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Sviluška
Máte někdo zkušenosti s pomerančovým olejem?


sob 22. říj 2016 15:47:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
HAKI píše:
Zdenka píše:
Mám pocit, že na svilušky je nejlepší asi opravdu Neem olej. Ale to je do jiného vlákna :-)



Jasně pořádek musí být. ;)
Ono v zz stejně nevíš kde ty mrchy jsou .Musela jsem postříkat všechno i celou zz a třikrát za sebou a raději chemií. Kapradiny v tom mém políčku i co se plazí po stěně i korkovníku i dole kapradiny v podkopání. Pomáhá ti hodně naštvání - no šlo to. Budu ráda když už se nevrátí i když uznávám můžu bejt lehce naivní.


Pokud mají vhodné podmínky vrátí se vždycky, je jen otázkou kdy. Dříve se psalo, že nemají rády rosení a vlhký vzduch. Mám ale pocit, že novodobé generace se už přizpůsobily všem podmínkám které existují. Musí se prostě sledovat pravidelně všechny rostliny a včas zasáhnout. Vrátí se totiž proto, že jsou na zahradě i všude okolo a je jen otázkou času kdy objeví ZZ :P .
Letos se mi objevily na některých rostlinách molice. Začal jsem s nimi bojovat a pak jsem zjistil, že soused jich má plnou zahradu a když vynáším rostliny kvůli namáčení tak mi na ně sedají přímo venku. Prý se přemnožili kvůli mírné zimě.


ned 23. říj 2016 13:18:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Sviluška
Včera jsem se dočetla,že na ně působí postřik pivem nebo Orthosan(to je šampon na vši- udusí se).... :shock: :shock: :shock:


pon 21. lis 2016 6:21:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Sviluška
zaruba píše:
HAKI píše:
Zdenka píše:
Mám pocit, že na svilušky je nejlepší asi opravdu Neem olej. Ale to je do jiného vlákna :-)



Jasně pořádek musí být. ;)
Ono v zz stejně nevíš kde ty mrchy jsou .Musela jsem postříkat všechno i celou zz a třikrát za sebou a raději chemií. Kapradiny v tom mém políčku i co se plazí po stěně i korkovníku i dole kapradiny v podkopání. Pomáhá ti hodně naštvání - no šlo to. Budu ráda když už se nevrátí i když uznávám můžu bejt lehce naivní.


Pokud mají vhodné podmínky vrátí se vždycky, je jen otázkou kdy. Dříve se psalo, že nemají rády rosení a vlhký vzduch. Mám ale pocit, že novodobé generace se už přizpůsobily všem podmínkám které existují. Musí se prostě sledovat pravidelně všechny rostliny a včas zasáhnout. Vrátí se totiž proto, že jsou na zahradě i všude okolo a je jen otázkou času kdy objeví ZZ :P .
Letos se mi objevily na některých rostlinách molice. Začal jsem s nimi bojovat a pak jsem zjistil, že soused jich má plnou zahradu a když vynáším rostliny kvůli namáčení tak mi na ně sedají přímo venku. Prý se přemnožili kvůli mírné zimě.


Máme letos podobnou zkušenost s červcem. Včera ho muž objevil výhradně na kytkách, co byly letněné. No jistě by i posléze přelezl na další. Předpokládám, že usazená kolonie vysílá odvážné členy na průzkumy okolí. Jako Vikingové kdysi. :mrgreen:


pon 21. lis 2016 7:11:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
http://www.biocont.cz/cz/biologicka-ochrana-rostlin.htm
Svítíte-li je mozné použít i http://www.biocont.cz/cz/produkty/typhlodromus-pyri_i13.htm, mají ještě 2 druhy. Před 3 lety jsem nasadil první a od té doby nemám problém.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 21. lis 2016 9:55:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Sviluška
V tomto bio smeru bych asi potrebovala nejake dalsi informace. Ja jsem vyzkousela oba druhy a pocity jsem mela spise smisene, efekt jsem vlastne nevidela. Tak nevim, kde se stala chyba... Po objednani mi prislo v krabicce nekolik textilnich pasku. Videt jestli tam ti roztoci jsou ci nejsou pouhym okem videt nebylo, natoz jestli treba nechcipli cestou. Pasky jsem v urcitych rozestupech dala na rostliny a nechala par dnu, aby si mohli prelezt. A pak jsem mela pocit, ze se nic nedeje. Za nejaky cas byly kytky stejne posate. Pak jsem nekde cetla, ze v teplych suchych bytech pry nepreziji topnou sezonu...


pon 21. lis 2016 10:50:09
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Sviluška
To posátí už zůstane, ale nemělo by se to horšit. A ty mrchy podle mé zkušenosti přežijí ve vajíčkách vše, v zeleninovém skleníku i mráz. :x


pon 21. lis 2016 11:27:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
tercinka píše:
V tomto bio smeru bych asi potrebovala nejake dalsi informace. Ja jsem vyzkousela oba druhy a pocity jsem mela spise smisene, efekt jsem vlastne nevidela. Tak nevim, kde se stala chyba... Po objednani mi prislo v krabicce nekolik textilnich pasku. Videt jestli tam ti roztoci jsou ci nejsou pouhym okem videt nebylo, natoz jestli treba nechcipli cestou. Pasky jsem v urcitych rozestupech dala na rostliny a nechala par dnu, aby si mohli prelezt. A pak jsem mela pocit, ze se nic nedeje. Za nejaky cas byly kytky stejne posate. Pak jsem nekde cetla, ze v teplych suchych bytech pry nepreziji topnou sezonu...

Nepřežijí pokud nesvítíte. V krátkém dni upadají do spánku a ten v teple nepřežijí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 21. lis 2016 12:15:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron