Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:00:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
 Sviluška 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Tenhle přípravek sice neznám, ale různé biopreparáty např. na puklice se příliš neosvědčily. Jak říkáváme my chemici- čím jedovatější, tím lepší :lol:

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 02. zář 2013 6:19:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Sviluška
Bohuzel je to pravda, pripada mi, ze sviluska byt nepatrna, je obrnena jako tank a jeste ma unikatni strategii, aby prezila. Nejspis schova par vajicek v nejake pripravku nedostupne skvire a ta tam cekaji na lepsi casy. Tyden, mesic, pul roku.


pon 02. zář 2013 6:59:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Sviluška
Mně se také biopreparáty neosvědčily. Raději používám chemii.

Používám kombinaci postřiků: Nissorun 10 WP a Nurelle D.
Nissorun 10 WP - Kontaktní přípravek s hloubkovým účinkem proti sviluškám. Dlouhodobé působení – po dobu 50 až 70 dní. Působí na vajíčka, larvy a nymfy; dospělce sterilizuje.
Nurelle D - Působí jen na dospělce (dost smrdí). Přidávám pro jistotu, aby ta likvidace byla kompletní (sterilních dospělců a popřípadě jiných škůdců).

Tuto kombinaci mám odzkoušenou!!!


pon 02. zář 2013 7:52:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Sviluška
O účinnosti přípravku proti sviluškám bych pochyboval.
Co se týká neškodnosti podobně. Nějak se vyhýbám olejování kytek. Negativní zkušenosti s tím nemám. Zatím jsem to vždy zavrhl. Snad jiní mají s podobnými praktikami zkušenosti.


pon 02. zář 2013 18:26:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Sviluška
a už jste někdo na orchideje zkoušel právě Biool?
http://eshop.skudci.com/insekticidy/biool-200ml

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


pon 02. zář 2013 20:04:33
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Sviluška
Biool jsem zkoušel ve svých začátcích. Bohužel neúspěšně. Navíc jsme tehdy diskutovali o možných negativních následcích díky zalepování pórů, takže jsem toho celkem rychle zanechal. Zbyla mi skoro celá flaška.
Hezký den
Pavel


pon 02. zář 2013 21:12:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Sviluška
Biool jsem zkoušel na paprikách proti mšicím, žádný účinek.


pon 02. zář 2013 21:23:05
Profil

Registrován: pon 04. bře 2013 1:26:01
Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Sviluška
Problém svilušky je v tom, že na ni nezabírá žádný systémový přípravek -
systémový confidor zmiňovaný Radkem svilušku pouze dočasně eliminuje (nejen moje zkušenost). Nejlepší se mi zdá
nasazení dravého roztoče jak píše Paphio. Nechápu proč někteří jako Karlos tuto metodu zavrhují,
přestože s ní nemají žádné osobní zkušenosti, nevidím důvod proč by draví roztoči nemohli zlikvidovat
všechny škůdce a proč by nemohli být s úspěchem nasazeni i na menším počtu rostlin.
Zmiňovaný biool jsem kdysi zkoušel, je k ničemu, škůdce nezlikviduje a ještě rostlinám ucpe průduchy.


úte 03. zář 2013 0:33:47
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Sviluška
Když jsem tak prohledávala informace o dravých roztočích, existují dva na sviluše - Phytoseiulus persimilis, ale ten prý je výhradně na silušku chmelovou, a potom Typhlodromus pyri, ten by přicházel v úvahu, má větší rozsah živočichů, kterými se živí. Jen si zcela nejsem jistá tou aplikací - normálně se aplikuje v zimě a nechá se jarem probudit přirozeně. Dává se v páscích kolem kmene, ale to už myslím Paphio psal. Nejsem si moc jistá, jak by se dal naaplikovat na desítky jednotlivých malých rostlin. Nastříhat ten plstěný pásek? To by možná šlo. No je to k zamyšlení. Hlavně jestli bude požírat taky tu bestii Brevipalpus.


úte 03. zář 2013 14:41:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Nevím jestli by to fungovalo u malé sbírky, a jestli roztoč v bytě přezimuje. Pokud nemá dlouhý den, upadá do spánku a v teple asi nedožije jara. Nasazuji ho každý rok koncem zimy a se sviluškou ani jinými roztoči nemám problém. Co se týče dočasné likvidace snilušek, platí jestliže neuděláme 3-4 postřiky v týdenních až 10denních intervalech.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 03. zář 2013 15:05:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: