Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 01. črc 2024 1:09:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 hniloba? jaký přípravek? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
zuzana píše:
Neviem si predstaviť,že by som rastlinu "vyťahovala" z kvetináča.Asi by ma hnali... :(

Po zaplacení si s ní přece můžete dělat, co chcete. A prodejce rád předejde skandálu...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 20. bře 2010 13:41:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
chci se zeptat.muzu i ted preventivne prolit substrat u orchideji previcurem a na listy postrikat rovral flo? zajima me jestli to neva ze je zima,malo svetla a brzo tma.snad to ale na nic nema vliv ne?
Mila.J ty jsi mi uz v tomhle vlakne hodne supr poradil ohledne previcuru a rovralu,jaky je tvuj nazor? muzu to vzit vse previcurem a rovralem i ted?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 04. pro 2010 21:14:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Miro, jistě. Jen není dobré při větším poklesu teploty, což u Tebe patrně nehrozí. Také moc neposlouží, pokud zůstane stát přípravek v ůžlabí. Nevím ale, proč chceš stříkat zvlášť vrch Rovralem a spodek Previcurem. Můžeš je oba smíchat a řádně vykoupat celou rostlinu.
Nutnost smáčedla záleží na druhu rostliny i přípravku, ale nikdy neuškodí, pokud dáš pár kapek jaru. Jen ale trošku. Slouží jako smáčedlo, zvyšuje tím ůčinnost přípravku.


sob 04. pro 2010 22:31:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
milo,diky moc !!!!!!no ten rovral flo mam ve spreji.je to uz naredene a pripravene primo na postrik listu.to asi nebude prave orechove davat do zalivky vid? previcur mam klasicky,tu malu lahvicku. ten naredim 2ml na litr vody.puvodne jsem to chtel namichat dohromady,ale asi to nepujde,kdyz rovral je uz naredeny ve spreji.prave proto bych substrat prolil previcurem a na list pouzil rovral. jo a ten jar mam jako pridat normalne do zalivkove vody? myslim ze nekde jsi psal ze staci 2-3 kapky na litr vody,je to tak?
jo a proc myslis ze u mne patrne nehrozi vetsi pokles teplot? nekdy tady mame jak v morne :-)) takze prave toho chladu se taky bojim.
Mila.J píše:
Miro, jistě. Jen není dobré při větším poklesu teploty, což u Tebe patrně nehrozí. Také moc neposlouží, pokud zůstane stát přípravek v ůžlabí. Nevím ale, proč chceš stříkat zvlášť vrch Rovralem a spodek Previcurem. Můžeš je oba smíchat a řádně vykoupat celou rostlinu.
Nutnost smáčedla záleží na druhu rostliny i přípravku, ale nikdy neuškodí, pokud dáš pár kapek jaru. Jen ale trošku. Slouží jako smáčedlo, zvyšuje tím ůčinnost přípravku.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 04. pro 2010 22:41:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Miro, jar se používá místo smáčedla přimícháním do postřiku. Postřik tím líp přilne na list. Např. u košťálovin je to nutné. Z listů kedluben všechen postřik stéká, aniž by listy navlhčil. Učinnost bez smáčedla je v těchto případech podstatně nižší. Smáčitelnost orchidejí není až tak nízká, podle druhu, nic se tím nepokazí, ba naopak. Pokud se tam tedy jaru nenaleje zvlášť hodně. Ve tvém případě asi jar do hotového spreje asi přidávat nebudeš, do Previcuru na prolití substrátu asi také ne. To máš na jindy při míchání jiných postřiků na list.
Při poklesu teploty pod přijatelnou ůroveň pro konkrétní druh rostliny omezujeme zálivku a zejména rosení. V tom případě je lépe se vyhnout i postřikům pesticidy. Zejména, pokud nemohou dostatečně rychle oschnout (při vyšší vzdušné vlhkosti). Raději v těchto případech rostliny alespoň na kratší dobu odnést někam tepleji,postříkat, suché je pak vrátit na stanoviště.


sob 04. pro 2010 23:41:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
milo..moc diky za odpoved. takze ja je z preventivniho duvodu postrikam i ted v zime.skoda ze nemam ten rovral flo jiny.sehnal jsem jen ten ve spreji.ja tedy nevim,ale mam pocit ze jiny se sehnat ani neda.nebo?existuje i jiny ,jako treba vodicka jak je treba previcur?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 05. pro 2010 0:10:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
olaw píše:
Já mám na balkoně hortenzii, kupoval jsem ji teď v zimě, takže jsem ji nestihl zasadit na zahradě a začal se mi na listech objevovat bílý povlak (houba!!!!!), takže budu muset něco takového taky zakoupit.

V tomto případě bílého povlaku bych spíš řekl, že jde o padlí. To se s příchodem podzimu, chladu a vlhkého vzduchu hojně objevuje.


ned 05. pro 2010 8:53:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
miro píše:
skoda ze nemam ten rovral flo jiny.sehnal jsem jen ten ve spreji.

Dá se sehnat mám doma10ml lahvičku od AgroBio Opava Musela jsem ho koupit asi vHornbachu nebo u nás v zahradnictví .teď jsem koukala že mě už propadl ,tak mám vlastně taky prd.Kouknu po něm.


ned 05. pro 2010 9:05:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Miro, ano , běžně jej do maloobchodu balí agrobio opava. Obávám se, aby to teď nebylo jak když jsi kupoval ten sprej. Trochu jsem se ti podíval. Agrobio momentálně nenabízí, nenašel jsem zrovna ani u několika dalších. Je to často užívaný přípravek, snad se to spraví. Pro jistotu, jestli jej v nějakém obchodě uvidíš ,běžné prodejny tohoto typu, obchoďáky, tak hned ber. Kdoví jak to bude, aby jej nakonec nestáhli ůplně. Stejná látka, ještě druhá je v Premis Univerzal. To ale snadnější nebude . Našel jsem v jednom velkoskladě jen 50l za asi 30000kč. To ale asi pro Tebe nebude.


ned 05. pro 2010 19:51:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
haki, diky. pisni pak az ho sezenes.
HAKI píše:
miro píše:
skoda ze nemam ten rovral flo jiny.sehnal jsem jen ten ve spreji.

Dá se sehnat mám doma10ml lahvičku od AgroBio Opava Musela jsem ho koupit asi vHornbachu nebo u nás v zahradnictví .teď jsem koukala že mě už propadl ,tak mám vlastně taky prd.Kouknu po něm.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pon 06. pro 2010 20:16:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: