Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 8:45:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
marťan píše:
Určitě padnou... :!:
to olaw-dobrej pokus,účinnej... :mrgreen:
Všem jsem k dispozici na své mailové adrese a www stránkách... 8-)
Karlosi,bude se mi stýskat,diskuse s Vámi mne bavily,tak snad někdy jindy někde jinde... ;)
Hlavně se snažte všichni dělat ty nejlepší fotky,jaký umíte... :P
marťan...

Ode mne to patřilo všem zúčastněným.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 18. bře 2013 8:51:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: cosi s listama
co má zdechnout zdechne ,tohle neřeším :lol:

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


pon 18. bře 2013 12:17:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: cosi s listama
... škoda jen, že nejsem psycholog. Hned bych napsal práci na téma "jak popsat šest listů diskusního bloku nic neříkající diskusí" :lol:
Taky mě zaráží, kvůli čemu všemu se tu lidi můžou pohádat. No, co kdyby jsme zase zkusili pěstovat kytky ...


pon 18. bře 2013 13:31:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: cosi s listama
karel_t píše:
... škoda jen, že nejsem psycholog. Hned bych napsal práci na téma "jak popsat šest listů diskusního bloku nic neříkající diskusí" :lol:
Taky mě zaráží, kvůli čemu všemu se tu lidi můžou pohádat. No, co kdyby jsme zase zkusili pěstovat kytky ...

Já s Vámi plně souhlasím......diskutovat ano,ale ne se hádat....v tom je rozdíl...Věra


pon 18. bře 2013 14:12:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
marťan píše:
Karlosi,jsem zvyklý být opatrný při aplikaci léků.Co je to, "trochu"...?
Jaká má být koncentrace dusíku,hořčíku a draslíku v substrátu pro Phragmioediaum schlimii právě teď?V březnu,když kvete? A co dál? Jak jednotlivé měsíce...?
To ví jenom ta kytka,Vy nee.

To je otázka pro vědce, hnojím podle vodivosti a obecně- mírné přehnojení draslíkem nevadí. Nově přesazené rostliny 2-3 měsíce nehnojím vůbec nebo tak 50uS.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 18. bře 2013 14:38:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1560
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Eva: ti lidé neví že je to virus. Dokonce i ta paní co píše o bakteriózách. Vtip je, že takto s projevuje skutečně virus, ne bakterie. Vím o několika lidech, kteří měli úplně stejné symptomy a vyšel jim pozitivní test, stejně jako mě, když jsem nechal dva phaly testovat. Fleky byly úplně stejné, virus zničující. Když pěstujete doma patnáct let nějaký falenopsis, roste, kvete bez jediného fleku, a najednou během dvou let prakticky odejde na tuhle šílenost, sorry, to není bakterióza ele viróza. Bakteriózy mají prostě jiný charakter, jiné symptomy a ti co si myslí že je to bakterie se jenom mýlí. Můžete namítnout, že je to jenom můj odhad a abych mohl tvrdit to či ono, musel bych mít přesvědčivé výsledky z labiny, ale já těch fotek viděl mraky, věnoval jsem tomu hodně času. Konzultoval jsem to s paní z Havaje co se zabývá virama u orchidejí(určo pamatujete) a ta hned odpověděla že jsou to viry. Viděl jsem opravdu hodně virózních kytek, nejen u sebe na parapetu. Věřte mi že bych nechtěl být, ale jsem v tom dost skeptik. Na závěr chci dodat, že stejně jako drtivá většina pěstitelů, tak i já jsem několik roků věřil, že mám na kytkách houbičky a bakterie. Vystříkal jsem x různých přípravků, ale fleky nezmizely. Až výsledky z laborky mě utvrdily v tom, že tady nemá cenu stříkat. Jak tu už několikrát psal Paphio, zdravá orchidej v dobrých podmínkách flekatá není(přesnou formulaci si nepamatuju). Pokud jde o bakterie, jsou spíše problémem skleníků, třeba ten Acidovorax avenae, dříve pseudomonas cattleyae. Těm chromatografickým testům co tady někdo zkoušel, těm moc nevěřím. Tuším zrovna Karel T měl negativní test a z laborky pozitivní elisu. Snad se nepletu.


pon 18. bře 2013 18:37:25
Profil ICQ

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: cosi s listama
Karlosi, mýlíte se. ELISA test byl tenkrát na CymMV negativní, virus odhalil až mikroskop. Když jsme porovnávali výsledky z ELISY (v tutéž dobu totiž laboratoř testovala i nějaké jiné orchideje s podezřením na CymMV), tak hodnoty reakcí na mé rostlině byly oproti těmto o řády nižší což vyloučilo CymMV, ale vláknitý virus byl přecijen nalezen. Což podle mně svědčí o tom, že virů je v kutuře mnoho druhů a samotné dva komerčně šířené testy mají, pokud to není právě vir pro něž jsou určeny, jen malou vypovídací hodnotu.


pon 18. bře 2013 19:58:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1560
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Karel: Moc díky, u těch mojich vzorků to byl také vláknitý vir. Musí toho být více, vím o phalaenopsisech, které vykazují světlé fleky jako CymMV, ale žádné nekrózy se nekonají. Takže testerům zatím netřeba nevěřit:-)


pon 18. bře 2013 21:05:55
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Když pročítám znovu tohle téma, tak mám pocit, jestli vůbec jsem na orchidejovém fóru :( . Někteří pěstitelé snad ani orchideje nepěstují, anebo jen kvůli virům, různým houbičkám a jiným potvorám. Nějak se mi vytrácí smysl takového počínání-pořád zkoumat, jestli na té mé rostlince je ten či onen škůdce. Orchideje jsou jako všechny živé organismy závislé na určitém prostředí, ať se nám to líbí nebo ne. Asi teď zase šlápnu do vosího hnízda, ale kdo nezvládne technologii pěstování orchidejí (která mimochodem není zase tak složitá) s přihlédnutím k požadavkům jednotlivých druhů, tak si o zdravých dobře rostoucích orchidejích může nechat jenom zdát 8-) .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 19. bře 2013 16:19:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1560
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Radzak: Než jsem se setkal s virózami, teda krom CymMV na cymbídiu, o které jsem věděl, pochvaloval jsem si, jak mi ty falenopsisy ale i jiné kytky na okně rostou. Nebyla to iluze, mám třeba 16 let jeden faleňák a zrovna kvete. Najednou prásk a kytky flekatý. Měl jsem tři roky Trichocentrum tigrinum s parádními kořeny na klacku, každý rok kvetlo dvakrát, pak zflekatělo a opadly nějaké listy.... a tak dále. Byl jsem totálně znechucený. Viry totiž k orchidejím sice patří, ale neměly by. V přírodě prakticky nejsou co jsem četl, ani je na kytkách z venku nenašli.
Je to tedy cosi nepřirozeného, a kdybych si to měl vysvětlit přes přírodu, vyšlo by mi, že je to ryze lidský problém, protože orchideje se ve velkém množí a množily vegetativně, a k tomu se pěstují v jakýchsi monokulturách, takže pro viry ideál. V přírodě to má svůj omezený věk, vyseje se to a furt dokola, viry nemají šanci. Já bych to tady vůbec neřešil, nerozmazával a nepsal o tom, kdybych s tím neměl problémy, jenže stalo se a patřím mezi ty smolaře, kterým zflekatěly kytky. Navíc jsem viděl metráky virózních rostlin, takže už prostě vím své. Fakt bych chtěl být v pohodě a vůbec to neřešit, jenže to už nejde, orchideje jsou o penězích a jestli si koupím kytku za 300 a za rok dva je nakažená, tudíž bez perspektivy....je to špatný. Už se i jinak dívám na rostliny ostatních pěstitelů.....z flekatých oddělek nechci:-) (co kdyby)


úte 19. bře 2013 18:51:03
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron