Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 07. črc 2024 1:13:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: cosi s listama
Je otázkou, zda to řízení úplně všeho je k dobru věci. To platí, tak nějak, všeobecně. Marťane, já s tebou souhlasím. Taky jsem přešel od těch připitomělejch substrátů na klasický komposty. Už na letošek mám tak 50 kubíků listovky a hned, jak to půjde, začnu vrstvit koňský hnůj a zem, tak, jak mě to učili staří praktici. Populace zlenivěla a aby to tak nevypadalo, říká tomu pokrok :mrgreen: Jinak koukám marťane, ty si kulak :lol:


ned 17. bře 2013 9:08:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to zahradník-podpis, do písmene... ;)
A jinak- asi jo,možná "BIOkulak"... :mrgreen: Ale je nás na to skoro třicet... 8-)
Padesát kubíků-to je mazec.Mohl bych třeba naložit do auta koňskej hnůj a odvézt si od tebe listovku... :shock: :mrgreen:
Nebo ovčí,ten je prý nej... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 17. bře 2013 9:18:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: cosi s listama
Ne ne. Nedám. :lol: Já se starám o zahradu jednomu člověku, co má ustájený dva koně ve vedlejší vsi a tak si ten hnůj vozím odtud. Úplně to stačí. To zase taková hromada není. Já mám svejch tak 40 a zbytek si odvezu z obecní kompostárny.


ned 17. bře 2013 9:48:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
Jdu do lesa škubat loňský buky... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 17. bře 2013 9:50:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: cosi s listama
Tak nebreč. Třeba budu v dobrém rozmaru a nějakou ti nechám. :roll: Ale já to mám směsný. I když buk je tam taky.


ned 17. bře 2013 9:53:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
A co takhle dobrý hovězí,to bys povolil spíš,viď... :!: 8-)
Tedy ,nemyslím -pochopitelně- směnu 1:1... :lol:
P.S...sice se pořád bavíme o "listech"-takže ve smyslu obsahu vlákna,ale Pavel nás asi brzy típne... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 17. bře 2013 9:58:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: cosi s listama
Pavel je chápavej. Maximálně nás přesune. Domluvíme se na podzim, až bude dostatečně zralá.


ned 17. bře 2013 10:04:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: cosi s listama
marťan píše:
to garnet-nevím,co je skutečný profík velkopěstitel... :?:
My máme 1500 ha polí,luk a pastvin,chováme cca 80 koní, 300 bahnic , 250 krav a cca 100 jalovic.Všechno v BIO režimu -samozřejmě certifikovaném.Letos už je to dvacátý rok... :roll:
A právě otevíráme vlastní jatka-rovněž v BIO režimu.
Nicméně-rád si poslechnu od někoho (kdo tomu opravdu rozumí) ,jak to dělat lépe... ;)

Každy mluvíme o něčem jinem. Měl jsem na mysli kvetinarsky " průmysl" , ne zemědělce a farmáře jako jste vy. Vy děláte svou práci a jistě dobře a oni zase tu svou a tvrdit, kdo to děla lepe by bylo troufale. Mate úžasnou schopnost otočit smysl vety tak, aby jste na to našel odpověď.
Proti boi firmám nemám nic a uznávám je stejne jako bio materiály používané v zahradnictví, sám to nedělám jinak. Pointa mého příspěvku byla ale jinde. Opakovat to nemá smysl .


ned 17. bře 2013 11:42:06
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
"Proti bio firmám nemám nic a uznávám je stejne jako bio materiály používané v zahradnictví, sám to nedělám jinak" ...versus... "Pokrok nezastavíte a o bio víme své."
to garnet-Vaše vlastní slova,možná jsem je pochopil jinak,než jste mínil... ;)

Smysl mého příspěvku byl ten,že "komplexní" hnojiva nemohou nikdy nahradit hnojiva přírodní-tedy BIO.A že na své louky a pole vozíme hnůj,né metráky chemie.Proč bych tedy na svoje orchideje,kde je spotřeba živin relativně malá,musel používat syntetická hnojiva?Myslím,že jsem se vyjádřil jasně.
Stejně,jako umělé mateřské mléko nikdy nenahradí to skutečné,i kdyby bylo "sebekomplexnější"
Slovo "komplexní" (celkový) bych zakázal jako klamavou reklamu.
Dneska si koupím "komplexní" hnojivo,zítra bude na trhu jiné,ještě" komplexnější",místo plexů v něm budou bioplexy,protože plexy se blbě vstřebávají,kdežto bioplexy jsou to pravé ořechové.A pozítří tam budou quadriplexy,atd atd.Nechápu,jak tomu někdo může věřit,a ještě to plamenně obhajovat.
Já např. s "komplexními" výživami zvířat pracuji ve své veterinární praxi už třicet let,takže vím,jaké dobroty obsahují a jak to s tou "komplexností" je... 8-)
Minulý týden mi jedna chovatelka vykládala,jak darovalala sousedovi vyřazenou ovečku.Moc jsem to nechápal-má doma dva kavkazáky veliký jako skříňe,tak proč jim ji nenachystala k večeři...!?
A ona mi odpověděla,že jí zkušený chovatel psů poradil,že má krmit výhradně komplexními krmivy.Kupuje ty nejlepší-deset kilo za sedmnáct stovek,a jsou fakt super,je na nich napsaný že obsahují "lamb" (skopové maso)... :mrgreen:
Sbohem zdravý rozume... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 17. bře 2013 18:29:39, celkově upraveno 4



ned 17. bře 2013 12:08:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Každý má svůj způsob a svoji pravdu. Nesnažme se prosím tvrdit, že existuje jen jediný správný způsob. Myslím, že stačí, když popíše každý ten svůj a vysvětlí, proč. Vzájemný spor je už zbytečný. Každý nechť si vybere to své a není nutné se pořád přetahovat, kdo že vlastně používá ten nejsprávnější způsob. Přírodní hnojivo může mít svůj klad v tom, že je právě přírodní. Syntetické má svoji přednost v tom, že můžeme udržet koncentraci pod kontrolou. Kdo to chce prvním způsobem, nechť tak činí. Kdo druhým, tak taky. Hádka je už navíc.


ned 17. bře 2013 12:21:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron