Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 07. črc 2024 1:11:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to Karlos-hnedka v pondělí si podám našeho agronoma.Už dvacet let mně tvrdí,že na pole a louky je nejlepším hnojivem proleželý slamnatý hnůj (prý mu to tvrdil jeho děda,a tomu zase jeho děda).
No- a já se tady dozvídám,že nejlepší je NPK a komplexní syntetická hnojiva... :roll: :!: :mrgreen:
Co se mne týče,raději si dám na oběd stejk s pečenýma bramborama a salátem,než kapačku "komplexní" výživy... :mrgreen:
P.S...samozřejmě BIO,jiný tady nejíme... :lol:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 16. bře 2013 20:41:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
NPK je hnojivo snad na pole, ale proboha ne na orchideje. Už jsem tu někde psal, qalitní hnojivo má málo balastu a údaje živin N,P,K musí být přes 10 (např. 18-10-10)

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 16. bře 2013 20:47:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Marťan: vy jste koukám i mistr překrucování. Kdo tady psal o hnojivu NPK na brambory? NPK je i značka granulátu, ale o té jsem tu nepsal.
Orchidejový substrát a hnědozem např. to jsou dvě poněkud odlišné kategorie. Samozřejmě i v přirozených půdách se mohou vyskytnout deficience prvků.......v každé půdě není všeho dost.
Vy musíte mít nálepku bio i u orchidejí koukám.


sob 16. bře 2013 21:46:38
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
miltonfans - přeskočte debatu o hnojivech, respektive podívejte se na fotky rostlin jednotlivých účastníků sporu a sám si udělejte názor. Radkovi nádherně rostou a kvetou, Paphio - ten má úžasné výsledky v pěstování na parapatu, Marťanovi to také super roste a kvete .... co člověk,to názor a zkušenost.

ale k vašemu phalu. Mě se zdá, že to bude, jak uvádí Radek. Posuďte všechny faktory - světlo, teplo, voda, větrání. Nemá málo světla a tepla a k tomu neúměrný přísun vody ? Nejsou rostliny příliš blízko sebe tak, že mezi nimi špatně proudí vzduch ? Nejde na rostlinu v zimě průvan ? Nezaléváte příliš studenou vodou ? Vyschne substrát cca za 3-5 dnů od zalití ? Nevysychá příliš dlouho ? Jakým hnojivem, v jaké koncentraci a jak často hnojíte ? Není koncentrát příliš silný (je třeba změrit konduktometrem) ? Pokud tohle všechno bude v pořádku, je potřeba hledat dále.
Přesazování bez naprosté nutnosti také není pro rostlinu nic dobrého. Většinou stačí cca za dva roky, pokud je vše v pořádku (kořeny, substrát). Také bych rostlinu opravdu důkladně prohlédla, jestli nenajdete nějakého škůdce, jak píše kajmii. Případně ošetřila.

Nebojte se orchidejí, pokud mají základní faktory pro život v rovnováze, nemocemi ani škůdci většinou netrpí. A viróza je PODLE MÉHO NÁZORU takový trochu moderní strašák. Samozřejmě existuje, ale prokázat lze pouze poměrně drahými laboratorními testy, spoustu příznaků, které vypadají jako viróza, vůbec být viróza nemusí. A pokud někdo podle fotky (navíc někdy dost mizerné) jednoznačně začne tvrdit, že to je viróza, tak mu nevěřte. Bez testu to určit nelze. Samozřejmě opatrnosti není nikdy dost a při podezření ať z jakékoliv nemoci je vhodné rostlinu izolovat od ostatních.
Hodně úspěchů a dejte vědět, jak si rostlina vede a zde jste objevil příčinu poškození.


sob 16. bře 2013 22:14:33
Profil ICQ

Registrován: stř 26. pro 2012 0:30:22
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: cosi s listama
děkuji všem za rady: D asi to bude něco z toho co jste tu uvedli, konkrétně vysychání substrátu a pod., zkusím tedy zlepšit ty podmínky: P samozřejmě dám vědět jak se má phal. k světu: D


sob 16. bře 2013 22:47:00
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
miltonfans píše:
děkuji všem za rady: D asi to bude něco z toho co jste tu uvedli, konkrétně vysychání substrátu a pod., zkusím tedy zlepšit ty podmínky: P samozřejmě dám vědět jak se má phal. k světu: D

Eva vám to perfektně vysvětlila. Já si také myslím, že to viróza není. Ta by se projevila i na květech, ale ty (i přes mizerné foto) vypadají v pořádku.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 16. bře 2013 23:24:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
miltonfans píše:
děkuji všem za rady: D asi to bude něco z toho co jste tu uvedli, konkrétně vysychání substrátu a pod., zkusím tedy zlepšit ty podmínky: P samozřejmě dám vědět jak se má phal. k světu: D

A po dlouhé diskusi jsme zpět u kořenů....Doslova i přeneseně


sob 16. bře 2013 23:54:41
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to Karlos-pokud píšete o biogenních prvcích,jako je dusík,fosfor a draslík-tak musíte napsat N,P,K.
Jinak je to prostě NPK hnojivo,tak,jak ho všichni známe- a dostanete právem sprdung od Paphia... 8-)
Stejně tak je třeba rozlišovat mezi "kontaminací" a "infekcí"-jinak Vám nikdo za pravdu dát nemůže,i kdyby chtěl.To zase dostanete sprdung ode mne-je to můj obor... :mrgreen:
Karlosi-pěstujte si orchideje po svém,já to budu dělat také.Říkejte své názory- já je budu říkat také.Jenom mně už konečně přestaňte dávat rady,o které jsem si neřekl... :roll:
Děkuji za pochopení... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 17. bře 2013 1:22:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: cosi s listama
marťan píše:
to Karlos-pokud píšete o biogenních prvcích,jako je dusík,fosfor a draslík-tak musíte napsat N,P,K.
Jinak je to prostě NPK hnojivo,tak,jak ho všichni známe- a dostanete právem sprdung od Paphia... 8-)
Stejně tak je třeba rozlišovat mezi "kontaminací" a "infekcí"-jinak Vám nikdo za pravdu dát nemůže,i kdyby chtěl.To zase dostanete sprdung ode mne-je to můj obor... :mrgreen:
Karlosi-pěstujte si orchideje po svém,já to budu dělat také.Říkejte své názory- já je budu říkat také.Jenom mně už konečně přestaňte dávat rady,o které jsem si neřekl... :roll:
Děkuji za pochopení... 8-)

Takováhle debata nikam nevede. Bio je fajn, ale žijeme v době, kdy uz dávno víme víc. Naši dědove nás naučili hodně veci, ale jeda z rad byla take umět naslouchat a ne urputne lpet na svém . V amatérských podmínkám platí stare zásady a pravem , ale skutecni profici, velkopestitele, ovlivnuji pri produkci rostlin naprosto vse a k tomu nemohou používat kravince a pod. Dnes jsou profi přípravky a technologie , kde lze naprosto přesně dávkovat to, co je treba , přímo rostlinám tzv.na míru v závislosti na spouste ukazatelů. Pokrok nezastavíte a o bio víme své. Ne vždy je to tak, jak se tváři :?:


ned 17. bře 2013 5:35:26
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to garnet-nevím,co je skutečný profík velkopěstitel... :?:
My máme 1500 ha polí,luk a pastvin,chováme cca 80 koní, 300 bahnic , 250 krav a cca 100 jalovic.Všechno v BIO režimu -samozřejmě certifikovaném.Letos už je to dvacátý rok... :roll:
A právě otevíráme vlastní jatka-rovněž v BIO režimu.
Nicméně-rád si poslechnu od někoho (kdo tomu opravdu rozumí) ,jak to dělat lépe... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 17. bře 2013 9:49:19, celkově upraveno 1



ned 17. bře 2013 8:24:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron