Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 07. črc 2024 1:34:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: stř 26. pro 2012 0:30:22
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: cosi s listama
Nevím vůbec tuto orchidej jsem koupil před 2 lety za výprodejovou cenu v bauMaxu měla tehdy schlíplé listy takové tekuté ty jsem odstranil, prosadil vyhnala pár listů rozkvetou, loni na podzim jsem si při zalévání všiml na spodu listů tyto anomálie. Tak kajmii člověk je na pochybách, hlavně v začátečnice stádiu, zda při zvelebování svého koníčka v budoucnu nezůstane zklamaný když náhodou z jednoho flíčka vznikne apokalypsa. 350 rostlin? tak to musí být pěkná džungle: D já zkouším hypermarketový hybridy a také pár botanických kousků. A ty testy, mně to přijde dost drahé a také výsledek neni 100% raději vyměnit rostlinu i když citový vztah k rostlině hraje asi větší roli než cena za test, stejně jako u mého phal. : D


pát 15. bře 2013 21:51:06
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Píšete, že jste ji koupil asi před 2 lety - byla přesazená? Čím ji zaléváte - myslím tím kvalitu vody? Jak vypadají kořeny?


pát 15. bře 2013 22:36:09
Profil

Registrován: stř 26. pro 2012 0:30:22
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: cosi s listama
Rostlina byla přesazena po koupi a pak ještě pár krát. Zalévám dešťovou vodou v zimě převařenou vodou. Momentálně kvete, ale naposledy jsem ji prosazoval nedávno, kořeny má zelené a v slušném počtu.


pát 15. bře 2013 22:53:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Hm, tak od kořenů to tedy nebude. Možná opravdu zkontrolovat na roztoče.


pát 15. bře 2013 23:24:09
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: cosi s listama
Myslím, že přesazovat několikrát za dva roky taky není nic dobrého.


pát 15. bře 2013 23:38:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Viróza to být může, čisté bakteriózy se projevují trochu jinak.
Marťan: Podle čeho usuzujete, že viry nějak souvisí se syntetickými hnojivy? 350 druhů? To už máte v kytkách takových 80 - 100 000 :-), slušné.


sob 16. bře 2013 1:36:48
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to Karlos-napsal jsem,že virózy souvisejí s nadměrnými stresy-zejména přehnojováním.Ke komplexním syntetickým hnojivům už jsme diskusi vedli- u mne žádná názorová změna nenastala... :mrgreen:
Mám cca 350 botanických orchidejí,ne druhů ,a pokud se týká sumy-možná ano,já si o tom záznamy zásadně nevedu-je to koníček... :oops: :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 16. bře 2013 5:26:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Stresy zvyšují četnost symptomů viróz, ale v žádném případě nemají vliv na kontaminaci rostlin. Když jsem obdržel výsledky detekce virů, v těch flekatých phalaenopsisech byly i buňky baktérií, z čehož usuzuji, že to může nějak spolupůsobit, ale taky nemusí. Ony virózní rostliny jsou celkově méně odolné, nic nového.
Typické bakteriózy jsou mokvavé a souvisí vyloženě s vysokou vzdušnou vlhkostí. To co je na fotkách flekatých phalů na internetových fórech jsou většinou virózy.
Pokud jde o syntetická hnojiva, je to jen Vaše póza. Odsoudit je jednoznačně nelze a funguje na nich většina pěstitelů orchidejářského světa. To co je v nich obsaženo máte i v těch přírodních. Dostatečně nahnojené kytky jsou většinou zdravější a víc kvetou. Můžete s tím experimentovat, nikde není psáno, že musíte používat koncentraci 0,1% a zasolovat si subsráty. I kristalony jde hnojit na list.


sob 16. bře 2013 11:59:02
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: cosi s listama
to Karlos-póza nepóza-prostě to tak pěstuji,protože k tomu mám pádné důvody,a ani jediný důvod to měnit.. :mrgreen:
(Syntetickými hnojivy nehnojíme ani pole,ani louky,tak proč bych to měl sypat do květináčů s orchidejemi... :roll: :!: :?: )
Nepsal jsem nic o tom,že by měl mít stres vliv na kontaminaci rostlin,s tím opravdu nemá nic společného.
Je to otázka snížení imunity rostliny vlivem stresu, a její následné nakažení -např. virem.
Ale to už jsme také probrali mnohokrát dokola,že ano... ;)
Takže kdo má zájem-může si to v diskusích najít,já už k tomu nemám nic nového... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 16. bře 2013 12:26:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Marťan: proč ne syntetika? Je tam všechno co kytky chtějí, je to suprově namícháno tak, aby kytka dostala co chce, tak proč ne? Pryč s představou jedů a bio, to je jen trapná umíněnost tohle. Rostliny nestaví svá pletiva jen z vody a vzduchu, potřebují NPK a mikroelementy, to nezměníte. Molekuly solí se disociují a máte z toho v roztoku přijatelné ionty, z něčeho to sakra růst musí. Navíc jak psal Tommy, na té syntetice je úžasné, že víte co tam přesně je a kolik. Můžete si vybrat z x druhů podle ročního období.
To že není důvod to měnit to neberu. Třeba jen zatím nevíte že je důvod. Nebo se snad všichni ti praktici a zkušení orchidejáři co vypěstovali stovky kytek ve svých knížkách mýlí? Nesmysl.
Být přírodní dneska nejde. na jedné straně nechcete syntetiku v hnojivech, na druhou stranu jezdíte autem a píšete přes počíteč. To vše vyžaduje energii na x materiálů, paliva a td.
A ta louka? To přeci všichni víme, že na živiny chudá společenstva jsou botanicky hodnotnější a zajímavější, protože tam nepřerostou nitrofilní druhy z čeledi daucaceae a podobně. Růst biomasy takovým společenstvům škodí, naruší se křehký koloběh živin. To je jiná kapitola, než květináč s orchidejí za oknem.


sob 16. bře 2013 15:04:40
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron