Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 05. črc 2024 17:42:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
EvaJ píše:
ty fleky z první fotografie jsem u phalu vyléčila potřením z rubu i líce olivovým olejem smíchaným s rozmačkaným česnekem. Po 14ti dnech jsem omyla jarovou vodou a natřela pro jistotu ještě lihem smíchaným s rozmačkaným česnekem. Aplikovala jsem asi před čtyřmi měsíci. Nový, zcela dorostlý list je bez poskvrnky. Vedle stojící hybrid s černými fleky skončil na kompostu. Považovala jsem ho za přenašeče.


Znovu si dovoluji doporučit vyřazování silněji napadených rostlin z kultury a jen trochu podezřelé rostliny, byť levné, nekupovat. V konečném výsledku to je levnější, méně pracné a šetrné k našemu zdraví. Rostliny s latentní virózou většinou nerozeznáme, ale jsou choulostivější k napadení houbami a bakteriemi. Snahou o zachraňování levných nebo zdarma získaných mrzáků si můžeme zasvinit celou sbírku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 27. srp 2011 8:53:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: cosi s listama
radzak píše:
To jsme si asi nerozuměli. Na pěstování orchidejí bez použití chemie není nic laického. Naopak problém vidím v tom, že kvůli špatné kultuře se k ní musí sáhnout.

s tím nelze než souhlasit. Optimální vyvážení vzduchu, světla a vody je ale úctyhodná práce, mnoho času, zkoušení a zkušeností. Ne vždy se daří, zejména nám, co pěstujeme orchideje kratší čas. Přiznám se Radku, že Vaše pěstování je mému srdci nejbližší a moc Vám držím palce. Zdravé kytky by si přál jistě každý z nás. Na kytkých od Vás nemám ani flíček. :)
Co ale dělat, když se skvrny objeví? Přesně podle Vašeho (podle mě skvělého) článku "Cosi s Listama", se snažím nad kytkou přemýšlet a poupravovat podmínky, ve které kytku mám. Mám ve sbírce kytky čisté, krásné jako ze žurnálu a pak taky několik těch, co skvrny mají.
Neberte to jako útok, Míro, ale Vaše příspěvky, tajemné jako hrad v Karpatech, mě jsou k ničemu. Nenacházím v nich ani jednu radu. Opravdu Vám držím palce a přeji Vám, abyste na ten správný koktejl přišel. Nicméně si myslím, že dokud nemáte v ruce průkazné výsledky a nejste ochoten se tu s lidmi o léčbu podělit (ať zdarma či za úplatu), je Vaše zveřejnění předčasné.
A tak se uchyluji k chemii nebo tomu, co kdo poradí. Na jednu kytku mi zabral teetree olej podle rady Zdenky. Zdá se, že nové listy budou už čisté.
Ale taky jsem se dostala do fáze o které mluví Paphio. Můj Psychopsis vypadal přes veškerou snahu tak, že jsem ho raději s těžkým srdcem vyhodila. Skutečně raději obětuju jednu kytku, než celou sbírku.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


sob 27. srp 2011 15:53:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
pavla píše:
Z mojí Stanhopey jsem se asi radovala předčasně - list je bledý a začíná flekovatět.... Co by to mohlo být?

co to je nevím, vidím to nevesele. Tohle je trochuchu horší napadení, nemusí se hned zastavit.


sob 27. srp 2011 16:53:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Zdenka píše:
Jen tak pro informaci sem dávám můj nemocný MiniMark tak, jak to postupovalo. Data fotek 5.5., 3.7. a 26.8. Fleky suché, listy drží. Rostlina má krásné kořeny. Právě odkvetla na dvou stvolech. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Léčba pouze tea tree (neředěný). Tak uvidíme. Čekám na nový růst. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tyhle fleky, se nemusí dál šířit. Na nových listech by být neměli. Je jich jak vidno hodně, což už rostlina nemusí snadno zvládnout.


sob 27. srp 2011 16:57:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Mila.J píše:
Zdenka píše:
Jen tak pro informaci sem dávám můj nemocný MiniMark tak, jak to postupovalo. Data fotek 5.5., 3.7. a 26.8. Fleky suché, listy drží. Rostlina má krásné kořeny. Právě odkvetla na dvou stvolech. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Léčba pouze tea tree (neředěný). Tak uvidíme. Čekám na nový růst. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tyhle fleky, se nemusí dál šířit. Na nových listech by být neměli. Je jich jak vidno hodně, což už rostlina nemusí snadno zvládnout.

Šlo to hrozně rychle a nevěděla jsem, čím to zarazit.Je fakt v hrozném stavu. Ale doufám, že to přečká, když už to vydržel tak dlouho.


sob 27. srp 2011 17:04:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Míro, psal jste, že nevěříte o pronikání koloidního stříbra do pletiv a jedo rozvod v pletivech. Někde se tím zaštiťují, že to funguje. To nevím, jak je doopravdy.
Na preventivní, povrchové použití by ale měl stačit síran stříbrný. Protibakteriální ůčinky moc rozdílné od koloidního stříbra nebudou, cena ano.
Možná by vám mohl stačit. V poslední době jej občas užívám k dezinfekci zálivkové vody. Což je celkem jedno, alternativ k tomuto ůčelu máme spoustu.


sob 27. srp 2011 17:05:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Zdeni, ano, tohle je bestie rychlá. Může během krátké doby rostlinu zničit. Pokud ale se nerozšíří, je jen pár flíčků, tak to až takový problém není.


sob 27. srp 2011 17:07:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Zdenka píše:
Jen tak pro informaci sem dávám můj nemocný MiniMark tak, jak to postupovalo. Data fotek 5.5., 3.7. a 26.8. Fleky suché, listy drží. Rostlina má krásné kořeny. Právě odkvetla na dvou stvolech. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Léčba pouze tea tree (neředěný). Tak uvidíme. Čekám na nový růst. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Stejně se nemůžu ubránit dojmu, že to je způsobené vodou. Nevznikly ty skvrny po rosení rostliny na noc, když nadměrně klesla teplota, nebo naopak po rosení, kdy byla rostlina na slunci? Přehřáté listy a chladná voda je špatná kombinace.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 27. srp 2011 17:11:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Radzak, zcela určitě ne, rosím jen některé rostliny, phalaenopsisy ne. A při mém způsobu pěstování ji nepostříkám vodou ani náhodou.


sob 27. srp 2011 17:16:50
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Zdenka píše:
Radzak, zcela určitě ne, rosím jen některé rostliny, phalaenopsisy ne. A při mém způsobu pěstování ji nepostříkám vodou ani náhodou.

Tak nebyl už chycený, když jste ho kupovala? Přece to nevzniklo jen tak. Nějaké podezření mít musíte.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 27. srp 2011 17:21:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: