Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 05. črc 2024 18:06:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
Udělalo se mi to loni a letos na peruvianě a na loddigesii ne. Troufám si tvrdit, že je to způsobeno větším množstvím světla. Loddigessi je totiž trochu dál od okna než byl loni. Mám je taky na východním okně, ale přece jen na ně dopadá ranní slunce. Teď už se s tím nedá nic udělat, ale příští rok bych ho dala do druhé řady. A pro jistotu bych ho prohlédla, chutná sviluškám.


pon 15. srp 2011 20:32:33
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
wiolan píše:
A toho jsem se bála, že co člověk, to jiný názor :lol:

Ne ne, já bych řekl, že se nerozcházíme, ale doplňujeme. Souhlasím s Mílou a olawem, že ta deformace listů je fyziologického původu. To samo o sobě nic neznamená, ale ty hnědé skvrny už jo. Tam už začíná problém, o kterém jsem psal výše.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 15. srp 2011 20:48:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
Já bych jen dodala, že cycnochesy zrovna nemusí přímé slunce, byť na krátko, to jsem zatím stačila vypozorovat. Na peruvianu dopadá přímé slunce během 3 hodin denně (pokud samozřejmě svítí) a má taky podstatně světlejší listy než loddigessi, který je v rámci úspory místa, tak trochu zastrčen vzadu, taky má narozdíl od loňska tmavší a hladké listy.


pon 15. srp 2011 20:54:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: cosi s listama
wiolan píše:
Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde.
Něco se děje s mou Cycnoches peruviana. Na listech jsou skvrny, hrbolky, list je na dotyk hrubý jako by měl husí kůži, na listech vysychyjí nepravidelná místa, většinou nejdříve zasychá špička.
Nemám na listech ani žádné kapičky, nenašla jsem ani žádného škůdce.
Stanovištěm je parapet na východní stranu u ventilačky, která je otevřená 24 hodin denně.
Pahlíza roste dobře, je pevná, pěkně naducaná.
Ostatní orchideje zasaženy nejsou, nikde jsem nenašla žádné stopy rozšíření na další rostliny.
Shodou náhod jsem objevila další paní, která má naprosto stejný problém a se stejnou rostlinou.
Netušíte co by to mohlo být a co s tím dělat?
ObrázekObrázekObrázek

Přesně to samé mám i já na Cycnoches peruvianě, která mi přišla před 14ti dny od pana Ivánka. Vzhledem k tomu, že ho vnímám jako "pana pěstitele" nevěřím, že by to mohlo být něco zásadního, protože ve špatném stavu by tu rostlinku asi neposlal. Krom těch "bradaviček" na listech se zdá být kytička v dobré kondici a taky jsem na ní nenašla nic, co by jí žralo.


pon 15. srp 2011 20:57:24
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
Já zase nemám problém.
Je to zvláštní, ale tento jev se ukazuje poměrně často.
Já si myslím, že se jedná opravdu o špatné odpařování vody z pletiv. Tyto rostliny se smějí zalévat, až když mají řádně vyvinutý kořenový systém. Něco podobného se mi stalo u Barkerie. Začal jsem zalévat velmi brzo a na listech se nadělali puchýře. Začal jsem hledat, co by to mohlo být a dozvěděl jsem se toto. Později, když se dny prodloužily a rostlina měla dobře vyvynutý kořen. systém, tak se puchýře nedělaly.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 15. srp 2011 21:36:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: cosi s listama
olaw píše:
Já zase nemám problém.
Je to zvláštní, ale tento jev se ukazuje poměrně často.
Já si myslím, že se jedná opravdu o špatné odpařování vody z pletiv. Tyto rostliny se smějí zalévat, až když mají řádně vyvinutý kořenový systém. Něco podobného se mi stalo u Barkerie. Začal jsem zalévat velmi brzo a na listech se nadělali puchýře. Začal jsem hledat, co by to mohlo být a dozvěděl jsem se toto. Později, když se dny prodloužily a rostlina měla dobře vyvynutý kořen. systém, tak se puchýře nedělaly.

pokud je to vodou, tak rozhodně ne v mém případě. A jestli, tak spíš nedostatkem než přebytkem. Protože vím, co dokáže přemokřený substrát v počátku rašení třeba u Habenarie, dávám si na to veliký pozor u všech orchidejí, které zatahují. Substrát jen rosím a to ještě velmi decentně. Takže tady bych původ neviděla. Každopádně jsem ráda za názor, protože vylučovací metodou bych se snad mohla dopracovat k jádru pudla.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 15. srp 2011 21:42:06
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: cosi s listama
Z mojí Stanhopey jsem se asi radovala předčasně - list je bledý a začíná flekovatět.... Co by to mohlo být?


Přílohy:
výstava 2011 077.jpg
výstava 2011 077.jpg [ 111.67 KiB | Zobrazeno 3327 krát ]
čtv 25. srp 2011 20:50:53
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Jen tak pro informaci sem dávám můj nemocný MiniMark tak, jak to postupovalo. Data fotek 5.5., 3.7. a 26.8. Fleky suché, listy drží. Rostlina má krásné kořeny. Právě odkvetla na dvou stvolech. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Léčba pouze tea tree (neředěný). Tak uvidíme. Čekám na nový růst. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


pát 26. srp 2011 13:08:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
ty fleky z první fotografie jsem u phalu vyléčila potřením z rubu i líce olivovým olejem smíchaným s rozmačkaným česnekem. Po 14ti dnech jsem omyla jarovou vodou a natřela pro jistotu ještě lihem smíchaným s rozmačkaným česnekem. Aplikovala jsem asi před čtyřmi měsíci. Nový, zcela dorostlý list je bez poskvrnky. Vedle stojící hybrid s černými fleky skončil na kompostu. Považovala jsem ho za přenašeče.


pát 26. srp 2011 13:15:28
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Každý se určitě nejdříve snaží své rostliny zachránit a teprve, když vyčerpá všechny možnosti, tak rostlinu ze své sbírky vyřadí. Já si občas vědomě přinesu domů napadenou rostlinu a snažím se o její záchranu. Je to patrné například na Zygopetalu crinitu, které má evidentně "cosi s listama" (obr.2). Je to rostlina sbíraná pod Kristem v Rio de Janeiru a já o ni opravdu stál. Níčím jsem ji neošetřil, jen ji pěstuji podle zásad ve výše uvedeném článku a je patrné, že nové výhony jsou čisté (obr.3). Koloidní stříbro začínám používat teprve tehdy, když se infekce šíří dál. Pokud i to selže, tak teprve uvažuji o vyřazení rostliny ze sbírky.


Přílohy:
Zygopetalum crinitum1.JPG
Zygopetalum crinitum1.JPG [ 91.07 KiB | Zobrazeno 3300 krát ]
Zygopetalum crinitum2.JPG
Zygopetalum crinitum2.JPG [ 49.11 KiB | Zobrazeno 3299 krát ]
Zygopetalum crinitum3.JPG
Zygopetalum crinitum3.JPG [ 86.9 KiB | Zobrazeno 3299 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
pát 26. srp 2011 16:13:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: