Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 16:13:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Houbová onemocnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
miro píše:
takze se po nem nic nestalo. a jak si redila? jakou koncentraci?

Podle návodu je 10g na 1-2,5litru vody. Asi proto se ptáš .Tak já jsem dala na 1L vody asi 5-7g fungicidu.Je to prášek a blbě se to váží. Použila jsem to tenkrát i na Coelogyne panduratu(minulé léto se začala potit na spodu listu, pak se tam udělala nějaká houba.Ale bylo to po náhlém velkém oteplení-tak snad razantní změna teploty na mém jižním okně?Tak mě to nějak přišlo. Některý listy jsem raději ostříhala -něco vyrostlo,snad už to bude dobrý ) a na Sobrálii - nic se nestalo ve smyslu nějakého popálení-jinak doufám že se něco stalo a zabilo to co mělo.


úte 01. úno 2011 19:34:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Miro, měď se používá u orchidejí spíš proti bakteriózám. Používám ji méně. Alternativa je stříbro. O koloidním stříbru tu bylo psáno. Nejsem ale schopen porovnat efektivitu. Jsou tu v tomto směru zkušenější.
Nevýhoda mědi je, že při větších dávkách brzdí růst. Nevím, jestli to platí u všech rostlin. U Championu se píše, že ne. Nevěřím tomu. Z okurek a jiných plodin mi přijde, že brzdí stejně jako Kuprikol. Proto jsem u orchidejí opatrný. Na běžné houby to není stejně nejvhodnější. Možná by jsi měl zvážit na co to chceš a jestli je to třeba.
Rád bych na orchideje vyzkoušel síran stříbrný, ale nemám jej.


úte 01. úno 2011 19:40:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Mila.J píše:
Nevýhoda mědi je, že při větších dávkách brzdí růst.

Jen k tomu růstu- vážně jsem si toho nevšimla, že by mě zrovna Coelogyne a Sobrálie rostly pomaleji. Ale máš pravdu - kdoví jaký by byl růst kdybych Champion 50WP nepoužila :mrgreen:Lehké odbočení. Ale po Previcuru607SL to i rostlo líp. Odzkoušeno na Paph -hybridech.


úte 01. úno 2011 19:52:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
milo,haki, diky. no spis mne to zajima. nevim jestli bych to zkusil. sice mam na nekterych rostlinach nejake problemy ktere mi delaji starosti,no nevim. mozna by ale stalo to zkusit alespon na jedne rostline co to udela. champion pouzivaji v liberecke botance na houbove choroby.bylo tam tim pocakano hodne rostlin a jakousi kasickou z toho championu byli i napatlane cerne fleky.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 02. úno 2011 0:06:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Champion 50Wp na rozdíl od Kuprikolu není tak používaný a dokáže pomoci i při bakteriozách. Vice méně nejuniverzálnější a s širokým spektrem záběru od plísní přes houby až po černou hnilobu je Qadris. Je drahý ale v nutných případech se bez problémů dá natřít přímo koncentrát. Vyzkoušeno bez dalších negativních následků pro rostlinu. Champion i Qadris je potřeba prostřídat. Jsou vhodné i na preventivní postřiky s delší dobou působnosti. Co se týká stříbra, dobře choroby zastavuje ale nemá dlouhou dobu působení. Je vhodné pro zastavení choroby a jako prevence, protože dokáže v rostlině vybudit obrannou reakci a tudíž choroby tíž pronikají. Myslím,že HAKI I Vlaďas mají s Qadrisem obdobné zkušenosti. Vždy je nejdůležitější prevence a to na jaře a na podzim. Potom jsou takovéto problémy více néně vzácné. Taktéž se tomu vyhnete, když nově zakoupené rostliny ošetříte směsí přípravků proti škůdcům a chorobám než je dáte do sbírky.


stř 02. úno 2011 7:43:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Previcur má stimulační ůčinky přímo deklarované. Vím, že opravdu růst podporuje. Naši okurkáři jej používají na mladé sazenice hlavně pro tuto vlastnost.
S tím omezením růstu u mědi to samozřejmě fatální není. Při silných častých dávkách na okurkách to znát pak je. Neočekávám, že by při jednom použití na orchidejích to bylo více znát. Z těch běžných , spíš slabších přípavků proti běžným houbám jsou jednotlivé formy Manconzebu, lépe směsi. Jak psala Haki Ridomil Gold, Akrobat také a řada jiných.
Qadris je jistě širokospektrální systémový, ale je veden jako výhradně preventivní. Míro, to máte pozitivní výsledky s ním i při kurativním užití? Moc strobiluriny nepoužívám, asi víc u orchidejí bude. Konkrétně nad Diskusem (tak vychvalovaným) jsem už zlomil hůl. Teda pro jabloně, hlavně angrešt. Ta ůčinnnost klesá , je provalený. Houby si na něj zvykají.


stř 02. úno 2011 11:54:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Ano. Na hniloby a v koncentrátu. Velmi dobře je zastavuje. Jsou přípravky, které jsou dobré s ním kombinovat. Zvyšují transport Strobilarinu do pletiv čímž zvyšují účinnost. Jinak má i negativum ale pouze na zahradě. Může mít negativní vliv na jabloně.


stř 02. úno 2011 13:04:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
tak jsem se zasa neco zajimaveho dozvedel. dekuji...

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 02. úno 2011 15:02:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Ty druhy fungicidů který jsem použila s těmi nebyla nikdy žádná nevhodná reakce.Jako popálení atd. Quadris i jiné (u sypkých namíchat kašičku) používám neředěné na nějaký ten menší flek který se objeví.Nebo ustřihnout+ustřižený řez potřít fungicidem. Např. u Stanhopejí to nemám ještě přesně odzkoušeno. Na některých malinko flíčků po zimě mám(ale jiné flíčky tmavěji hnědé ,tvoří se zespodu listu,zvrchu nejsou moc vidět ) Uspěch by byl kdyby se ty fleky zastavily.Nebo prostě raději list ustřihnu .Některý Stanhopeje nemají ani jednoho flíčku -tak já nevím. V zimě jsem omezila zálivku- to jsem minulý rok nedělala. Ale to různé míchání fungicidu je pro mne věc neznámá -odzkouším. K tomu Championu(i jsem četla že je vhodné míchat z něčím co obsahuje mancozeb) který obsahuje hydr.mědnatý -když mě přišly rostliny z Anglie rozdělené části byly potřeny modrou záležitostí-tak to asi také používají?Jako prevenci kdyby se po cestě něco zvrtlo.Tak snad to k něčemu časem povede ne? :P


stř 02. úno 2011 18:37:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Houbová onemocnění
Míra píše:
Ano. Na hniloby a v koncentrátu. Velmi dobře je zastavuje. Jsou přípravky, které jsou dobré s ním kombinovat. Zvyšují transport Strobilarinu do pletiv čímž zvyšují účinnost. Jinak má i negativum ale pouze na zahradě. Může mít negativní vliv na jabloně.

Dík.Qadris jsem doposud nekupoval, protože jsem neměl pro něj pádné další uplatnění. Jen na révu (pár hlav), kde je sice univerzální, ale slabší. Ale uvažoval jsem o užití na orchideje už dřív. Sice tyhle věci z dokumentace nevyplývají, ale proč ne. Testuje se jen na omezené plodiny a patogeny. Další ůčinky na jiné houby se už pak nezkoumají. Asi budu o nákupu vážně uvažovat.
Haki, kombinace Manconzebu a mědi se používá hlavně na révu. Mohl bych najít jména těchto hotových směsí na trhu, to si jistě snadno najdeš pokud budeš potřebovat.


stř 02. úno 2011 23:35:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: