Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 03. črc 2024 9:37:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
radzak píše:
Nechtěl jsem se nikoho dotknout, jen vyjádřit svůj názor.

To se taky nestalo já jsem ráda za tuto diskusi .My začátečníci nemáme zkušenosti tak je fajn si o tom přečíst.Zatím se mě zimní zahrada nezdá jak srandovní teritorium.
Ten známý už jste o něm psal je to tento? - "Tak přišel téměř o celou sbírku orchidejí a tillandsií."Mě by zajímalo jak to u něj bylo nebo co se přesně stalo.Jestli víte.
S tím větráním no je to asi blbost ale třeba u mě je v nejvyšším místě mikroventilace. Stejně mě přijde že se to točí vše okolo počasí. Teď je třeba stále vyšší vlhkost .


ned 07. srp 2011 9:13:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
A proto, mohu nabídnout úžasnou vzduchotechniku, jsem momentálně od fochu.
NE, DĚLÁM SI SAMOZŘEJMĚ LEGRACI. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 07. srp 2011 10:25:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
olaw píše:
A proto, mohu nabídnout úžasnou vzduchotechniku,

No tedy a já jsem si myslela že jsi jen od teflonových nití. :mrgreen: Ale už ji máme koupenou 180m za 360kč+20%zdarma.Prý originál nejlepší a nejkrásnější a nejfunkčnější .Heč- příští motání se uvidí :lol:


ned 07. srp 2011 11:06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
U nich je horší, že se spoj potom těžce rozebírá. Ještě lepší je těsnící pasta. Nechtěl jsem tomu vůbec věřit, ale těsní to skvěle a hlavně se s tím dá po dotažení ještě točit.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 07. srp 2011 12:24:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
No koukám , že je furt co zkoušet .Nebo lépe alespoň je co zkoušet .Tak dík. Ale prostě mě to nedá tohle jsi určitě ty- :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=8x6YXtd5vG4&feature=related


ned 07. srp 2011 12:34:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
Hale, ty jsi jak ty JANTAŘI u nás v práci. Tohle u nás frčí pořád. :lol: :lol: :lol:
No, mohlo by mě to už pomalu i urážet. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 07. srp 2011 13:05:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Aha ..........no kdybych věděla že máš takové milé spolupracovníky tak mlčím .Na každou profesi by se určitě něco našlo to je jen otázka času co ti koumácí vymyslí.


ned 07. srp 2011 13:14:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
Neboj, já jsem pro každou srandu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 07. srp 2011 16:08:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
Přikloním se k Evě, taky málo hnojím a mám zdravé rostliny, myslím, že méně je někdy víc a hlavně vzhledem k tomu, že jsem kuřák jsou u mě neustále otevřeny ventilačky i v těch nejkrutějších mrazech a to pěstuju ze 2/3 teplomilné orchidky na parapetu, ten pohyb vzduchu je velmi důležitý a mám to vyzkoušené již několik let, že bez problémů přežijí i kruté zimy s otevřenými ventilačkami, v životě mi žádná nenamrzla.


ned 07. srp 2011 21:41:42
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: cosi s listama
Ale to nejsou žádné novinky. To je naprostý základ vyvážit čtyři věci do rovnováhy a to je světlo, teplo, zálivka a vzduch. To by měl vědět každý začátečník. Mně nejvíce pomohla knížka pana Varáčka z roku 1922. Tehdy také nic kloudného nebylo. Hnojení je to samé, orchideje nejsou kopretiny ale kdo čím hnojí je jeho věc. Důležitá je nejen koncentrace ale i složení hnojiva a to v určitou dobu. Všechny tyto věci mám vymakané a myslím, že i ověřené nejen úspěšným pěstováním ale i délkou což je 31 let. Brali jsme tehdy rozumy i v bývalé NDR a u velkých odborníků na tu dobu jako byl p. Mittendorf nebo Petaše a jiní ať už z Karl Marxstadtu nebo z dalších míst. Člověk si z toho vybral ale vždy to přizpůsobil na svoje podmínky a jestliže jsem nezměnil podmínky po dobu 31 let, a mělo by to být jimi, tak jak to, že 29 let nic, rostliny perfektní a najednou cca od loňského roku se to objevilo? Jak to, že najednou v celé republice ale i na Slovensku? To se najednou všichni pěstitelé zbláznili a začali to dělat blbě? Nevím, ale myslím, že se to chce zamyslet. To co jsem napsal o podmínkách je naprostý základ a každá rostlina se musí vychytat. Dnes je to dost jednoduché, dá se podmínka najít. Tehdy to byla loterie obzvláště u rostlin bez názvu, kdy se nevědělo co to vlastně je. Potom to trvalo 3-4 roky, než se rostlina vychytala na podmínkách a při méně štěstí bylo prostě po ní a to nenávratně. To dnes také není problém se znovu získáním. Protože vidím agresivitu chorob v přírodě jak stoupá, co vše se používá a jak se choroby také přizpůsobují, napadené rostliny, které jsou v přírodě rezistentní a objevují se na nich choroby také. Toto mně vede k závěru, že to, co se odehrává v našich sklenících a za našimi okny není pěstitelskými chybami. Věřil bych i na nějaké zakódování pomocí genetiky, kdy rostlina pěstovaná určitým způsobem a "krmená" speciálním dlabancem onemocní, jakmile nedostane to, co dostávala v dlabanci původním. Je to možná science fiction ale kdo ví.


ned 07. srp 2011 23:56:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: