Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 01. črc 2024 10:11:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: cosi s listama
Jo, jo, to je spálený. Taky mi to jednu takhle sežehlo, a to přitom byla 2 měsíce už venku, takže rozhodně ne první paprsky.....Je to děsně zrádný, ale máme terasu na jih, takže bohužel jsem nevychytala a po zataženém dni zcela neuklidila do stínu jednu cattleu. A dopadlo to stejně....nakonec jsem listy odstřihla, protože to vypadalo blbě a i mi přišlo, že by stejně odešly, ale pomaleji, samy....


čtv 04. srp 2011 15:01:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
HAKI píše:
Mila.J píše:
Hani, Talstar je dobrý. S tak dlouhou dobou ůčinnosti bych ale nepočítal. Zaleží jak na co, těch faktorů bude více. U těchto insecticidů bývá dostatečná ůčinnost ale dost kratší.

Přiznávám taky se mě to jeví jako dost ale koukni informace mám odtud-http://www3.czu.cz/php/skripta/kapitola.php?titul_key=56&idkapitola=73 a je to přesně tu-
http://www3.czu.cz/php/skripta/kapitola.php?titul_key=56&idkapitola=56

ale pak jsem to už nikde nenašla. Hm....jak to je nevím .

Jo, jo, píší. Netroufám si odhadovat dostatečnou ůčinnost ve všech jednotlivých případech. Talstar obvykle míchám s Mospilane. Většinou tak postupuji. Míchám jeden systemový a jeden dotykový dohromady. Už jsem se tu zmiňoval.


čtv 04. srp 2011 18:20:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Ty poškozené listy bych viděl také od sluníčka, ale ne jen tím. Čistě spálené tak nevypadají. Spíš kombinace více faktorů. Např. naráz sluníčko na příliš mokré listy a pod. Fyziologické příčiny ale velmi patrně.


čtv 04. srp 2011 18:26:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: cosi s listama
Mně se zatím podařilo spálit listy jen do bíla, takto nikdy ne, tak jsem spálení nečekala (zvlášť v letošním létě...)
Ale je možné, že předchozí chladné dny s vysokou vlhkostí a pak skok a slunce udělaly své. Já jsem je ani nezalévala ani nerosila...
Vypadá to, že už to nepostupuje, tak snad dobré.


pát 05. srp 2011 17:53:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Občas podobné roztodivnosti mám také. Ne vždy jsem schopen spolehlivě poznat všechny příčiny, kombinace faktorů. O nic nejde,nebezpečné to není.


pát 05. srp 2011 19:06:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: cosi s listama
Míra píše:
aquaterra píše:
Míro, prosím tě v jaké koncentraci používáš na orchišky TALSTAR? Díky

Koncentrace 0,8ml /10L.

Moc díky.


pát 05. srp 2011 19:13:08
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Jak je vidět, je toto žhavé a velmi frekventované téma stále středem pozornosti. Chtěl bych také přispět svou trochou do mlýna a tak jsem k němu napsal článek. Do jaké míry se mi to podařilo posuďte sami:


Přílohy:
COSI S LISTAMA....doc [31 KiB]
254 krát

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
sob 06. srp 2011 10:01:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Článek se mi líbí, mluví mi z duše. Je pravda, že od chvíle, kdy se mi "cosi s listama" objevilo, hledám ten nejrozumnější kompromis, který jsem svým rostlinách schopná poskytnout (mám je v bytě). A hlavně výběr vhodných rostlin přizpůsobit těmto svým podmínkám. Jen se teď snažím zachránit ty, u nichž se mi to nepovedlo.


sob 06. srp 2011 10:17:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
i mě se článek moc líbí. Ještě bych dodala, že ten přeplněný prostor se netýká jen skleníků, ale také okenních parapetů, kde jsou rostliny doslova nacpané jedna na druhé z důvodu nedostatku místa. Vždy, když pořídíme novou rostlinu, zjišťujeme, jaký potřebuje substrát, teploty, zalévání. Zde bychom ještě měli přidat jednu trochu zanedbávanou veličinu, jak také zdůraznil Radek, a to je přísun čerstvého vzduchu. Dokážeme ho té které rostlině dodat tolik, co potřebuje ? Myslím, že to se hodně podceňuje a to přispívá právě k hnilobám a tvorbě hub.
A další,to je hnojení. Já téměř nehnojím, sice nemám narostlé rostliny do obřích rozměrů, ale jsou méně náchylné k různým chorobám. Přimlouvám se tedy ještě k omezení hnojiv a hlavně různých stimulátorů a chemických podpůrců růstu. ;)


sob 06. srp 2011 10:43:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Radzak-Ono se to taky jinak pěstuje ;) ve Vašem obřím skleníku a nám v našich pidi prostorech.Kdo má pidi prostor jak já možná bude se mnou souhlasit.Větrání není problém v době když nemrzne. Mám stále hlavně v noci otevřeno.Za vyšších teplot(které nějak tento rok nepřicházejí) koukám na vlhkost.Já tedy kytky ven dát nemohu-protože není kam .To vytápění.U mě žádný finanční problém.Naopak tou představbou(do rohu) v podobě zimní zahrady se byt zateplil.(máte jiný prostor).Mám plynové topení. Ta vlhkost zimní mě trochu trápí , větrám do bytu a vlastně pokaždé když vstoupím do mého malého prostoru.Nějaké hurá větrání není možné když mrzne. Protože když otevřete okna mohou zamrznout a už je nezavřete.To se mě taky stalo.Samozřejmě jde to dveřmi. Článek je fajn(souhlas) ale není to všude stejné.Odpovědnost to je za mě ten neúspěch ten hodně bolí. Jo to hromadění kytek neuvážené -s tím souhlas.
Zdenka píše:
A hlavně výběr vhodných rostlin

To bude taky ono.


sob 06. srp 2011 11:41:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron