Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 28. čer 2024 13:24:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: cosi s listama
Miro, klobouk dolu, stojím ve frontě také . Hezký den Hana


pon 25. črc 2011 9:08:50
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
Já jsem škůdce neviděla, ale to naprosto neznamená, že tam nebyl. Poškození listů mám zatím zastavené, skvrnky se na phalu propadly a jakoby zaschly a zatím se to dál nešíří. Čekám na nový růst, abych viděla další vývoj. Listy jsou ošklivé, flekaté, ale živé, tudíž plnící alespoň částečně svou funkci, proto je ponechávám na místě. Rostlina je samozřejmě nadále v karanténě. Je možné, že to způsobila nějaká savá havěť, kterou jsem nerozpoznala, pořád se mi nechce ho ničit. Vyčkávám.


pon 25. črc 2011 9:42:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: cosi s listama
Hanko,s tim jako prachem na Dendrobku- to taky znam a i na jinych druzich.Ja jsem ty nahnile flekyorezala a u stare pahlizy takove flekate listy taky,postrikala jakymsi pripravkem proti sviluskam a jinam mrcham a ted at se Dendro snazi-bud to da nebo ne.Kdyz u me to michani postriku ma u nevyhodu,ze to poutiju treba jen na jednu roslinu a kdyz si toho udelam vic do zasoby a nejaky cas nepouzivam,tak to pak musim vylit.


pon 25. črc 2011 11:03:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: cosi s listama
Tady jeste foto.Ten prostredek bych normalka nedala-manzel delal balicku do Agra a tak dostal vzorek.Ja nemam rada tyhle lesky a tak-ale pslay na tranenku a tak,tak jsem to potrikala a vypada to,ze dobry.Vrchni listy jsou pekne.


Přílohy:
Dendro falik orezany 1.JPG
Dendro falik orezany 1.JPG [ 92.37 KiB | Zobrazeno 4365 krát ]
Dendro fal orezany cela rostlina 2.JPG
Dendro fal orezany cela rostlina 2.JPG [ 104.79 KiB | Zobrazeno 4365 krát ]
postrik Symfonie.JPG
postrik Symfonie.JPG [ 95.81 KiB | Zobrazeno 4365 krát ]
pon 25. črc 2011 12:10:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Míra píše:
Tak jsem přemýšlel nad tou virozou a nějak se mi to nezdá. Virozní rostliny dokáží žít klidně dvacet let sice s deformovanými výhony nebo květy ale žijí. Tahle potvora včetně skvrn na listech dokáže rostlinu zcela zničit za několik týdnů a rostlina nepřežívá. Myslím, že důvodů proč tato choroba takhle postupuje je několik. Objevil jsem na rostlinách roztoče ne svilušky a všechny napadené rostliny, které tyto tečky měly je hostily. Zároveň jsem zjistil, že strašně neochotně koření a tudíž jsou zesláblé a to byť byly na jaře přesazeny do nových substrátů. Takže nezbylo nic jiného, než na 24 hodin všechny vytahat omýt, namočit do směsy Mospilan voda a 1dcl lihu. Staré napadené listy zprůsvitněly a tak byly odstraněny, rostlinám dán zcela nový substrát a poskytnuta speciální zálivka a postřik. Musím konstatovat, že to zatím vypadá velice dobře, výhony rostou, jsou čisté a listy, které skvrny měly tak se zelenají a nic nepostupuje. Zálivka a postřik jsou zatím ve stádiu vývoje a přípravek nemá naprosto nic společného s postřikovými látkami a jedy. Výsledky jsou zatím dobré ale čas ukáže, zda jde o přechodné zlepšení nebo to opravdu zabírá. Až budu mít stoprocentní jistotu, že to zabralo dám vědět a budu moci případnou látku poskytnout k použití i ostatním. Protože nemám vybavení a možnosti jako profesionálové, nemohu zaručit, že to budou snášet naprosto veškeré rostliny i když na druhou stranu to samé oni píší na svých přípravcích také. Mohu říci, že jak zálivka tak postřik byl aplikován na veškerou mojí sbírku cca 450-500 druhů. Byl to obrovský risk ale chtěl jsem vyloučit šíření choroby. Prozatím jsem nikde nezaregistroval sebemenší známku poškození. Doufejme, že se věc podaří.

Není to náhodou návod od Američanů na několikatýdenní léčebnou terapii za použití některých léků? Já o tom více nevím, ale u nás to také někdo zkouší. Až budu něco konkrétního vědět, tak to tu zveřejním.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 26. črc 2011 14:30:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: cosi s listama
Ne ne nic Amerického to není a je to moje vlastní metoda a přípravky. Tuto myšlenku chovám už přes dvacet let. Původně jsem přemýšlel právě nad virozami ale nedotáhl jsem to. Teprve to, co se poslední dobou objevilo mně to připomnělo a začal jsem znovu na tehdejších základech. To co píšete je zajímavé. Kde bych našel odkaz? Zajímá mně všechno kolem chorob, protože člověk nikdy neví, zda metoda zabere a není špatné mít něco v zásobě. Pošlete to klidně na SZ. Díky. Prostě mně baví experimentovat. Ta terapie by také mohla být zajímavá, protože rostliny jsou živé bytostli a tak je s nimi třeba zacházet.


úte 26. črc 2011 18:31:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
radzak píše:
Až budu něco konkrétního vědět, tak to tu zveřejním.

Jestli to bude možné -ráda bych si to taky přečetla jestli je nějaký odkaz ?Děkuju.H.


úte 26. črc 2011 19:01:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Míra píše:
Ne ne nic Amerického to není a je to moje vlastní metoda a přípravky. Tuto myšlenku chovám už přes dvacet let. Původně jsem přemýšlel právě nad virozami ale nedotáhl jsem to. Teprve to, co se poslední dobou objevilo mně to připomnělo a začal jsem znovu na tehdejších základech. To co píšete je zajímavé. Kde bych našel odkaz? Zajímá mně všechno kolem chorob, protože člověk nikdy neví, zda metoda zabere a není špatné mít něco v zásobě. Pošlete to klidně na SZ. Díky. Prostě mně baví experimentovat. Ta terapie by také mohla být zajímavá, protože rostliny jsou živé bytostli a tak je s nimi třeba zacházet.

Ten dotyčný s tím teprve začal. Výsledky budou během několika týdnů. Až se něco bližšího dozvím, tak to sem napíšu. Měla by to být léčba právě těch stále se opakujících (pravděpodobně bakteriologických) skvrn na listech, na které nic nezabírá.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 26. črc 2011 20:22:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: cosi s listama
Tohle je věc, která bude určitě zajímat každého, kdo má trochu víc rostlin ;)
A v tomto případě mohou být i výsledky zajímavé. Třeba pak dovedou ke kýženému cíli někoho jiného.
Hezký den
Pavel


úte 26. črc 2011 20:38:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Možná je nás víc-nevím?Nic nikdo nepíšete.Za mě dnes začínám zkoušet metodu p.Mandlíka A to na Coelogyne pandurata .Něco flekatých listů i pahlíz jsem už odstranila dřív. Na fotu se to může zdát ,že je vše v pořádku -ale není.Ten začátek jakoby průhledných fleků tam je.A to mě štve.Tak začínám nejprve Talstarem 10EC proti případnému škůdci, který by mohl roznášet chorobu.Talstar je dotykový a požerový nervový jed.Nemá systémovou učinnost.(šíření na větší vzdálenosti) Ale zjistila jsem (snad dobře)že učinkuje po dobu 3-4 týdnů.To je docela dlouho a proto nebudu postřik opakovat.Ale proleju substrát. Počkám až nebude takové slunko a teplo -musím to stříkat ve skleníku.No a až substrát proschne použiju další směs.A jsem na to zvědavá- tedy. ;)
Jo ještě dlouho jsem nemohla sehnat Confidor 70WG v malém balení a už ho mám. Tady je k dostání http://www.kakteen.cz/index.php?klic=kid985cz-confidor-70wg


Přílohy:
C.pandurata.jpg
C.pandurata.jpg [ 195.87 KiB | Zobrazeno 4185 krát ]
stř 03. srp 2011 11:42:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron