Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 16:11:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Breberky v substrátu 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
U dvou rostlin (jedna byla venku, druhá je nová) jsem zjistila přítomnost stonožky. Zjistila jsem, že je dravá, takže by teoreticky měla být pomocníkem v boji se škůdci. Obávám se však, zda její přítomnost právě nesignalizuje i přítomnost škůdců. Něčím se přece živit musí ... ? V jednom případě jsem také zahlédla malou svinku (ty tedy moc nemusím, představa, že se mi to v tom květníku rozmnoží ... :-(((). Také nevím, zda zlikvidovat, nebo nechat být. Zbytečně přesazovat se mi nechce.


čtv 30. zář 2010 22:44:48
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Já bych v tom neviděla až tak problém, stonožka i svinka nebo stínka mají rády vlhkost, proto se ta stonožka vyskytuje v substrátu a ta svinka žere jen tlející rostlinnou potravu, takže teoreticky by rostlině neměla ublížit, ale vzhledem k tomu, že se rychle množí asi bych se jí zbavila a to buď dát na noc vlhkou hadru okolo květináče tak, aby si tam mohla zalézt a potom vytřepat, nebo asi spolehlivější( nemám vyzkoušeno) toto co jsem našla na netu http://elybar.cz/biolit-past-na-rybenky ... vinky.html


čtv 30. zář 2010 23:15:34
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Nevím, jestli se svinky nechytají na rozkrojený brambor řeznou ránou dolů. Ale možná si to jen pletu, a má se tam chytit něco úplně jinýho. :lol: :lol: :lol:
Stonohu jsem taky zahlídla mezi květníky. Myslím, že jsem ji přinesla s rašeliníkem - čerstvým. Ale z té také strach nemám. Horší jsou mnohonohy.


pát 01. říj 2010 0:02:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
pafka píše:
Já bych v tom neviděla až tak problém, stonožka i svinka nebo stínka mají rády vlhkost, proto se ta stonožka vyskytuje v substrátu a ta svinka žere jen tlející rostlinnou potravu, takže teoreticky by rostlině neměla ublížit, ale vzhledem k tomu, že se rychle množí asi bych se jí zbavila a to buď dát na noc vlhkou hadru okolo květináče tak, aby si tam mohla zalézt a potom vytřepat, nebo asi spolehlivější( nemám vyzkoušeno) toto co jsem našla na netu http://elybar.cz/biolit-past-na-rybenky ... vinky.html

Jdou na plátek brambora,kterou tam dáme na noc. Tu adresu nemohu otevřít.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 01. říj 2010 3:05:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Paphio píše:
pafka píše:
Já bych v tom neviděla až tak problém, stonožka i svinka nebo stínka mají rády vlhkost, proto se ta stonožka vyskytuje v substrátu a ta svinka žere jen tlející rostlinnou potravu, takže teoreticky by rostlině neměla ublížit, ale vzhledem k tomu, že se rychle množí asi bych se jí zbavila a to buď dát na noc vlhkou hadru okolo květináče tak, aby si tam mohla zalézt a potom vytřepat, nebo asi spolehlivější( nemám vyzkoušeno) toto co jsem našla na netuhttp://elybar.cz/biolit-past-na-ryb ... vinky.html

Jdou na plátek brambora,kterou tam dáme na noc. Tu adresu nemohu otevřít.


Děkuji. Chce to na začátku umazat slovo "netu".


pát 01. říj 2010 8:17:16
Profil

Registrován: pon 10. led 2011 18:12:10
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
nina píše:
Přesazovala jsem a na spodní straně květníku s phalem jsem vyfotila toto.
Co to asi je?
Příloha:
Příloha P2270225.JPG je dlouhodobě nedostupná.



Já mám to stejný, děsím se, co se z toho vylíhne, než to stihnu zničit. Přesazení se bojím, phal je v květu a už má i druhý květní výhon - při mojí šikovnosti to tak akorát ulámu.


Přílohy:
IMG_2043.JPG
IMG_2043.JPG [ 38.39 KiB | Zobrazeno 5645 krát ]
pon 14. úno 2011 11:15:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
nevylihne se z toho nic, je to houba. je to tady popsano. substrat je od toho citit houbama.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pon 14. úno 2011 20:13:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 12. kvě 2011 13:51:08
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Ahoj, ráda bych se zeptala na názor, nikde na internetu jsem to nenašla. Začal mi chlupatět substrát u orchidejí. Nejspíš to bude nějaká plíseň... Měla jsem zkušenosti s normální plísní (bílej povlak), tohle je jiný - jsou to jakoby pavučinky. Začalo se to objevovat po tom, co jsem koupila hnojivo (Kapka myslím, nebo podobně, na orchideje a kamélie) a ponořila jsem do roztoku nejdříve jednu orchidej (phal), 3 dny na to se to objevilo na substrátu, po čemž jsem kytku přesadila. Dnes ráno jsem to našla na další kytce úplně to samý, taky 3 dny po hnojení/namočení. Zkoumala jsem, jestli v tom nejsou breberky a viděla jsem malinkatý bežovoprůhledný něco, co pomalu ani nejde vidět. Taky slabším roztokem tohoto hnojiva kytky rosím a přijde mi, že po tom co rosení dopadne na substrát, tak to začíná být horší... nevíte co by to mohlo být? Díky předem Anna.


čtv 12. kvě 2011 14:07:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Přítomnost hub a plísní v substrátu je normální a většinou neškodná.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 12. kvě 2011 17:00:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Breberky v substrátu
Přečetla jsem si vaše breberky a musím říci že mám taky "sviňky" Pořád se mě nějak nelíbilo vysychání mojí Coelogyne pandurata, je to furt moc mokrý v tom černém obalu i když jsem ho proděravěla. Tak to zkusím konečně do košíku. Stejně nejlépe mě šla v té světlé misce. Ale už se nevešla.Jo ty sviňky asi to takto nechám do zítra trošku to proschne a vylezou? Ta brambora nebo mokrý hadr je dobrý nápad -moc se mě to nechce stříkat.


Přílohy:
C.p.1.jpg
C.p.1.jpg [ 154.42 KiB | Zobrazeno 5467 krát ]
stř 13. črc 2011 10:10:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: