Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 3:34:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Prosím o radu - nemocné listy 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Olej se ředit nemusí. Když je natřený na zdravou část, nedělá nic. Když je natřen na postiženou část, zničí nákazu. Je pravda, že skvrna nezmizí, to skutečně nedokáže. Ale vysuší se a nákaza se dál nešíří. Pokud mám na kytce bakteriozu, která udělá hnědou skvrnu, asi nemohu očekávat, že po použití jakéhokoliv prostředku zmizí skvrna a je nahrazena zdravou tkání. To snad lze pouze při nějakém povlaku, který nepronikl do pletiv.


pát 27. kvě 2011 19:05:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Tak pratele-Lukscheiter me poslal s reklamaci do kytek-pry bych musela do 48hod a jsem jedina. :( Listy,kde jsem s fleky jsem zcasti orezala a potrela lekarskym lihem,aby se to nesirilo.Nejhorsi je,ze i ten vyhon ma na sobe cerny pruh a prijde mi,ze odshora zasycha-holt blby vyber-a to vypadala,ze ji nic neni.Ach jo.Dala jsem ji stranou.


pát 10. čer 2011 14:52:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Miluju řeči o jediný reklamaci a milionech spokojenejch zákazníků :roll: . Tohle je složitý, spousta nemocí a poškození se může projevit až po týdnu, ale zase na druhou stranu si kytku může každej během týdne poškodit sám :?
Potřela bych to asi spíš skořicí nebo uhlím, myslim že je lepší než líh.


pát 10. čer 2011 14:59:44
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Žádná chemie a sluníčko není dobrá. To je vražedná kombinace. Jedině herbicidy jsou za slunce dobré ale to není náš případ. Ta bakterioza není z toho, co tady popisujete. Přišla z venku a to před dvěma lety a nepamatuji, že bych se s ní v přírodě setkal až právě přede dvěma léty a přenesla se do skleníku. Také jsem s ní bojoval ale není to vždy stoprocentní. Kytky mám stále ve stejném prostředí i teplotách a nikdy jsem nic takového neměl, až do doby právě před dvěma lety. Hlavně odstraňujte napadené listy, protože se to stahuje do pahlíz, kde mrcha přežívá a napadené pahlízy také zflekatí. Po odstranění listů to chce potom postřik a té mrše nedat pokoj.


sob 11. čer 2011 7:08:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Miro a jaky postrik jsi mel na mysli konkretne.ja ty mokvave fleky orezala a potrela tim lihem jak jsem psala.Uhli nebo skorici nechci,pak by byla spinava a vypadala blbe-staci to takhle.Z vyhonu jsem odstranila jehlou seschly zcernaly povrch a podtim je v poho-jen jedno pidi poupatky bylo suche.uvidime kolik se z ni vyvine.


Přílohy:
Vanda orezana cela rostlina.JPG
Vanda orezana cela rostlina.JPG [ 84.1 KiB | Zobrazeno 3183 krát ]
Vanda orezana detail listy.JPG
Vanda orezana detail listy.JPG [ 158.26 KiB | Zobrazeno 3183 krát ]
Vandicka orezana na knihovne u okna.JPG
Vandicka orezana na knihovne u okna.JPG [ 141.97 KiB | Zobrazeno 3183 krát ]
sob 11. čer 2011 12:56:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Danicka píše:
Uhli nebo skorici nechci,pak by byla spinava a vypadala blbe-staci to takhle.

To se ukáže časem, jestli to stačí nebo ne. Myslím, že je důležitější, aby kytka žila než aby nevypadala blbě a nebyla špinavá. No....každýho věc jaký má priority.


sob 11. čer 2011 16:09:03
Profil ICQ

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Danicko, dneska jsem si ještě jednou prohlédla fotky tý tzv. popálený vandy a mám pocit, jestli jsi si to nakonec nezpůsobila sama. Zčervenalé listy nejsou znakem popálení, jestli jsi je odřízla, mohla jsi tam sama zanést nějaké bakterie. Každá změna prostředí orchidej oslabí, musí se srovnat, pokud jsi ji odřezala části listů, mohla se tam dostat nějaká bakterie nebo viroza a teď je problém. Za normálních okolností by to asi bez problémů ustála.


sob 11. čer 2011 21:05:59
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Kyra píše:
Danicko, dneska jsem si ještě jednou prohlédla fotky tý tzv. popálený vandy a mám pocit, jestli jsi si to nakonec nezpůsobila sama. Zčervenalé listy nejsou znakem popálení, jestli jsi je odřízla, mohla jsi tam sama zanést nějaké bakterie. Každá změna prostředí orchidej oslabí, musí se srovnat, pokud jsi ji odřezala části listů, mohla se tam dostat nějaká bakterie nebo viroza a teď je problém. Za normálních okolností by to asi bez problémů ustála.

Rozhodně bych na to vůbec nic nestříkala a řídila bych se radou Kajmii - uhlí nebo skořici max. koloidní stříbro. Na chemii je vždycky času dost.


sob 11. čer 2011 21:07:57
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Přicházím požádat o pomoc,moje Coel.mayeriana má problém s listy.Hodně zasychají špičky,nevím čím to může být.Když to odstřihnu,časem to pokračuje dál.Co dělám špatně?Děkuju za odpovědi :P


Přílohy:
P6174996.JPG
P6174996.JPG [ 50.75 KiB | Zobrazeno 3110 krát ]
pát 17. čer 2011 13:08:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Prosím o radu - nemocné listy
Tohle mi Hani presne dela pokazde Zygopetalum :cry: - ted uz treti.Panove nebo damy nam jiste poradi.


pát 17. čer 2011 13:39:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: