Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 28. čer 2024 8:26:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Nemoc nebo skudce 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
kajmii píše:
Barbez2 píše:
to nevim jestli dostal nejake doporuceni jak to znicit, ale prece jen ten rozbor je docela drahy... podle me tedy. A hlavne taky jak dlouho jim to potrva

Drahý asi bude a pro někoho kdo má kytky za pár korun to není. Jsou tu ale tací, kteří mají kytky za desítky tisíc. Vzhledem k tomu jak se to šíří bych do toho s někym určitě šla.


Asi by to chtělo, aby se ještě pár lidí přidalo.

Jinak jsem udělala poněkud neblaho zkušenost s tea tree - vzhledem k rychlosti šíření nákazy jsem napadené rostliny natřela celé, protože napadená místa nemusím hned okem odhalit. Bohužel se zdá, že tea tree ničí měkká nevyzrálá pletiva. Nemohu sice na 100% tvrdit, že nebyly rostliny v té části nemocné, ale u několika phalů a dendrobií s měkkými listy se mi stalo, že zcela zbledly a změkly (zatím nezaschly) posledně narostlé listy nebo jejich části. Až se mi vrátí domů kabel na stahování fotek, nějakou sem dám. Takže to asi přeci jen chce opatrnost.


ned 03. črc 2011 14:04:09
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Míra píše:
Najděte si stránky výzkumný ústav Havlíčkův Brod. Tam ceny za různé rozbory jsou.

Hledala jsem a našla jsem, že se zabývají hlavně výzkumem brambor. Zkoušela jsem i ten výzkumák v Ruzyni. Ale vydedukovat, co za rozbor vlastně chtít a kolik by to mohlo stát je trochu problém. Zkusím tam poslat nějaké fotky a poptat se, třeba mne někam nasměrují.


pon 04. črc 2011 14:40:19
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Tak jsem napsala na obě místa. Dám vám vědět, co mi odpovědí a budem se bavit, co dál.


pon 04. črc 2011 14:55:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
tak lidi vy tady všichni píšete jak se vám ty skvrny slévaj dohromady a zvětšují nebo propadají. Ale mě se nic takového neděje. Světlé skvrny jsou pořád stejné. Nezvětšují se a ani s enepropadají nebo tak. No a ty tmavá skvrnky zespod listu se taky nehejbou. Pořád stejně velké a vypadající. Takže nevím jestli mne trápí to stejné co vás

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


pon 04. črc 2011 16:03:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Jasně že můžeš mít něco jiného. Ani my nemáme žádnou jistotu, že je to jedno a totéž. Pokud se to nemění, je možné, že si nemusíš dělat nějaké velké starosti. Na kytce se může projevit i změna prostředí a pěstebních postupů. Nechala bych ji zatím oddělenou od ostatních a ošetřila nejspíš Altron Silverem, pokud ho máš. Lze koupit i koloidní stříbro v lékárně - najdeš to v příslušném vlákně. A uvidíš, co to udělá. Chvíli to trvá, než se to projeví. Pokud nový růst bude bez poškození, tak by to mohlo být v pořádku.


pon 04. črc 2011 16:14:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
tak já myslím ze na střibro a podobnou chemii mam ještě čas. Na té Brassii mám už dvě nové pahlízy a ty nejeví žádnou známku poškození co jsem popisoval

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


pon 04. črc 2011 16:38:48
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Čas právě ne. Všechno je potřeba chytit v zárodku. Jakmile se to rozjede, je zasažená celá rostlina a pak už nezabere ani ta chemie.


pon 04. črc 2011 18:04:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Zdenka píše:
Tak jsem napsala na obě místa. Dám vám vědět, co mi odpovědí a budem se bavit, co dál.

Ano je to hlavně bramborářský výzkumák ale myslím, že choroby jsou schopni určit. Tady jsou ceny.
http://www.vubhb.cz/_t.asp?f=sluzby/default.htm#06


pon 04. črc 2011 18:08:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
Míra píše:
Zdenka píše:
Tak jsem napsala na obě místa. Dám vám vědět, co mi odpovědí a budem se bavit, co dál.

Ano je to hlavně bramborářský výzkumák ale myslím, že choroby jsou schopni určit. Tady jsou ceny.
http://www.vubhb.cz/_t.asp?f=sluzby/default.htm#06

Když já přísámbůh nevim, co je to detekce RS nebo CMS :mrgreen:


pon 04. črc 2011 19:06:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Nemoc nebo skudce
jak ale rikam mam tam nove pahlizy a na nich nic neni...takze myslim ze chmie ma jeste cas...kytka je bokem od ostatnich...a pokud by mela chcipnout tak se me nic nestane...neni to zadna botanika

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


pon 04. črc 2011 19:07:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron