Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 29. kvě 2024 3:30:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Zimna zahrada od +5 do 36 °C 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. bře 2011 15:52:57
Příspěvky: 45
Příspěvek Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Ahojte. Prosim o rady.
Mam zimnu zahradu v Bratislave orientovanu na juhozapad. V lete chladim odsavanim a tienim zaluziami, teplotu udrzim do 36°C. V zime, v najvacsich mrazoch teplota obcas poklesne na +5°C, priemerne sa drzi medzi 8-15°C.
Prosim o radu, ktore rastliny by som tam mohol pestovat. Dari sa u mna pleionkam, cimbidiam.. tie vykladam na leto von do zahrady.
Chcel by som skusit aj katleje, lelie a dendrobka... pripadne ine ktore znesu toto teplotne rozhranie.
Vopred vsetkym dakujem ;)


pát 18. bře 2011 15:14:31
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Lubos píše:
Ahojte. Prosim o rady.
Mam zimnu zahradu v Bratislave orientovanu na juhozapad. V lete chladim odsavanim a tienim zaluziami, teplotu udrzim do 36°C. V zime, v najvacsich mrazoch teplota obcas poklesne na +5°C, priemerne sa drzi medzi 8-15°C.
Prosim o radu, ktore rastliny by som tam mohol pestovat. Dari sa u mna pleionkam, cimbidiam.. tie vykladam na leto von do zahrady.
Chcel by som skusit aj katleje, lelie a dendrobka... pripadne ine ktore znesu toto teplotne rozhranie.
Vopred vsetkym dakujem ;)

Pro začátek bych zkusil méně náročné: chladnomilné coelogyne (cristata, flaccida......), dendrobia (kingianum, nobile...), mexické laelie (anceps, gouldiana...), mexická odontoglossa (cordatum, rossii, grande...) a mnoho dalších. Na katleje tam bude příliš chladno.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne pát 18. bře 2011 21:58:51, celkově upraveno 1



pát 18. bře 2011 15:26:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. bře 2011 15:52:57
Příspěvky: 45
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
radzak píše:
Lubos píše:
Ahojte. Prosim o rady.
Mam zimnu zahradu v Bratislave orientovanu na juhozapad. V lete chladim odsavanim a tienim zaluziami, teplotu udrzim do 36°C. V zime, v najvacsich mrazoch teplota obcas poklesne na +5°C, priemerne sa drzi medzi 8-15°C.
Prosim o radu, ktore rastliny by som tam mohol pestovat. Dari sa u mna pleionkam, cimbidiam.. tie vykladam na leto von do zahrady.
Chcel by som skusit aj katleje, lelie a dendrobka... pripadne ine ktore znesu toto teplotne rozhranie.
Vopred vsetkym dakujem ;)

Pro začátek bych zkusil méně náročné: chladnomilné coelogyne (cristata...), dendrobia (kingianum, nobile...), mexické laelie (anceps, gouldiana...), mexická odontoglossa (cordatum, rossii, grande...) a mnoho dalších. Na katleje tam bude příliš chladno.


Dakujem za odpoved..
Ako kazdemu zaciatocnikovi aj mne sa tazko orientuje v teplotnych rozhraniach. Tie iste rastliny su niekde uvedene ako chladnomilne, temperovane a aj teplomilne. A aj ked je uvedena krajina a nadmorska vyska, moc mi to nepomoze. :? Presiel som Thajsko, Malajziu, Mexiko... a som zmateny este viac :?:
... tak sa skusim spolahnut na rady sikovnych domacich pestovatelov a predajcov, ktori pestuju v podobnych podmienkach ako ja :)
Dendrobium kingianum aj nobile mam, v mojich podmienkach sa im dari a krasne kvitnu... ktore dalsie dendrobia by som mohol skusit? pripadne tie laelie?
..este raz dakujem ;)


pát 18. bře 2011 16:00:05
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
já bych se těchto teplot nebál. U mne mají takřka stejné teploty. Jen ty zimní teploty by měli být přes den aspoň těch 18°C Ty letní je třeba srazit větším stíněním nebo odsátím horkého vzduchu ventilátorem. Mě při největších mrazech to padá na +8 . V některých částech skleníku je ale třeba +12. Stále vzpomínám kdy přimrzly listy ke sklu. To bylo kolem -30 a velký pokles tlaku v potrubí.. Ještě dnes jsou na většině Paph. stopy po mrazu. Ale většina to přežila. Cattleje co visí nahoře ty o tom ani nevěděly.


pát 18. bře 2011 18:05:34
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Ještě L. albida, autumnalis a furfuracea. Dendrobií je mnoho. Je třeba vybírat ta chladnomilná.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 18. bře 2011 22:04:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Budujem si zimnu zahradu, prosim zaslite mi foto vasich zahrad,hlavne ma trapia police,regaly eventualne konstrukcie na kvety.
Ako zvyknete nad sebou vrstvit kvety?
Vopred dakujem za fotky a rady.


sob 25. čer 2011 18:08:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5284
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
To vrstvení např. do střevičníků by nemělo pravidelně kapat.Takže nevrstvým. Mám je v těch držácích a různě dole kolem dokola u oken. Dole jsou mřížky tak to tam i větrá. Police jsem moc nechtěla proto mám většinou rostliny zavěšeny. Po zalití je věším tak aby do nich nekapalo. Spíš by bylo dobré vymyslet více možností .Skleník je jiný v každém ročním období .Myslím vzhledem ke sluníčku teplotě vlhkosti -nahoře uprostřed dole -jak člověk pozná že na tomto místě kytka jde tak ji tam už na věky nechá.Dá se i vyvazovat na kůru to mě přijde nejlepší -kůru můžu dát také kamkoliv.Některý kytky sluníčko nemusí jiné ano - tak aby byla možnost výběru. Ale kytek moc zatím nemám tak se s nimi můžu mazlánkovat.Moje zimní zahrada je tedy teplotně taky různá .Zimní pokles u skla10°C uprostřed 13°C-14°C nad topením mě jdou v zimě teplejší věci .Myslím že na to není vzoreček -ale přeju zdárné zkoušení rokama se to vše možná vychytá :mrgreen: -tedy doufám . Je to radost a starost zároveń .Dám pár fotek ze současnosti. Ještě to není úplně ono ale makám na tom -ta bílá zeď bude snad jednou zeleně zarostlá .


Přílohy:
2.jpg
2.jpg [ 191.67 KiB | Zobrazeno 5909 krát ]
3.jpg
3.jpg [ 192.68 KiB | Zobrazeno 5909 krát ]
4.jpg
4.jpg [ 188.86 KiB | Zobrazeno 5909 krát ]
sob 25. čer 2011 19:01:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Haki, zaujaly mne ty drátěné držáky na kytky i s podmiskou. Je to fajn, že kytky můžou být pod sebou a nekape. Kde se to dá sehnat?


sob 25. čer 2011 21:31:35
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Mám stejné na balkoně a mám je z OBI


sob 25. čer 2011 21:35:43
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Zimna zahrada od +5 do 36 °C
Díky, Zdenko. Podívám se tam.


sob 25. čer 2011 21:37:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: