Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 11:29:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Skleník 
Autor Zpráva

Registrován: pát 16. črc 2010 16:36:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Skleník
Dobrý den všem,
jsem tu nováček na foru, tak bych Vás chtěl všechny pozdravit. Jsem začínající pěstitel orchidejí a chtěl bych postavit bytový skleníček. Jelikož by mě manželka vyhodila s nějakým hliníkovým monstrem, chtěl bych skonstruovat cca 60cm vysokou skříňku na potřebný materiál a substrát v nabytkovém stylu ze které bych vyvedl nahoru 4 dřevěné sloupky, mezi kterými by bylo sklo, zadní stěna by byla pravděpodobně z bílé překližky, boky ze skla a spodní přední část ze skleněných otevíracích dvířek. Vlhkost by zajišťoval např terarijní vodopádek přičemž by mohly být přítomny nějaké doplňky atd. Strop by byl pravděpodobně dřevěný, přičemž by zde byly přisvětlovací zářivky spolu s větráním. Na boku by bylo navíc stínění (např žaluzie apod) Mám v plánu také vybavit vlhkoměrem a teploměrem.Zajímalo by mě jestli je vhodné sloupky vyrobit z dřeva nebo mám raději zvolit hliník (vysoká vlhkost v.s. hniloba) nebo nějaký nezávadný nátěr (žádný neznám), dále jak pečovat o sklo skleníčku, aby nebylo za měsíc plné vodního kamene z vysrážené vody + zejména jestli by se mohlo orchidejím v tomto skleníčku dařit ( vzdálenost bude cca 70cm od okna orientovaného na JV, ať nedělám něco předem odsouzeného k nezdaru.Děkuji předem všem za rady a ještě jednou zdravím.


čtv 22. črc 2010 13:19:27
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Skleník
Překližka se vám za chvíli zkroutí a i rám bude trpět. Je třeba ho dobře ošetřit. Vodopádek a jiný blbosti jsou zbytečný. Vlhkost zajistí odpar z rostlin. Vodní kámen nebude, když budete používat kvalitní vodu, což orchideje potřebují. Nutný je ventilátor-stačí z počítače. Investujte raději do kvalitního osvětlení.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 22. črc 2010 13:29:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 16. črc 2010 16:36:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Skleník
Děkuji za radu. Co byste použil jako zadní stěnu? A ještě mám otázku, kam byste ventilátor tedy umístil, do jaké úrovňě a jestli mírný průvan nebude rostlinám vadit? díky


čtv 22. črc 2010 13:33:03
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Skleník
Na zadní stěnu taky sklo.Před ním se orchideje navěsí na kůru nebo větve. Ventilátor umístit nahoře po straně-tam nejméně překáží.Může být stále zapnutý.Orchideje potřebují cirkulaci vzduchu jinak trpí houbovými chorobami.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 22. črc 2010 13:46:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Skleník
Radek2 píše:
Na zadní stěnu taky sklo.Před ním se orchideje navěsí na kůru nebo větve. Ventilátor umístit nahoře po straně-tam nejméně překáží.Může být stále zapnutý.Orchideje potřebují cirkulaci vzduchu jinak trpí houbovými chorobami.

Po roční zkušenosti se přidávám k Radkovi a rostliny namáčím nerosím.....


čtv 22. črc 2010 17:14:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: