Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 9:37:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Okenní parapet 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Okenní parapet
Apolenko, dík za inspiraci, vypadá to jako super řešení :!:


pon 20. srp 2012 20:43:31
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Okenní parapet
Dost věším, takže se mi tvoje nápady líbí. Ten závěsný multikvětináč je dobrý


pon 20. srp 2012 20:47:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Okenní parapet
To jsou nápady ze zoufalství :lol: , tady je ještě odkaz, jedinej co jsem našla, než jsem sehnala tu kaskádu. Tenhle je na první pohled trochu jinej, velikost je ovšem stejná jak u tý kaskády (28 cm).

http://www.zahradnidum.cz/?page=product ... 9&catid=96


pon 20. srp 2012 20:58:18
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Okenní parapet
apolenka píše:
Protože se pomalinku blíží podzim, napadlo mě, že spousta z nás "parapetářů" bude mít problém umístit všechny kytičky domů (předpokládám, stejně jako u sebe, že místo po letnících se kytičkách vyvolávalo nutkavý pocit, že si jich můžu ještě aspoň dvacet objednat :lol: ). Možná tohle někomu pomůže:

Kaskádový květináč, 4 patra za 215 kaček, patra oddělíme, přikoupíme pouze tlapky na květináče a kdo chce i podmisky (nejsou nutné jak uvidíte). Do jednoho závěsného trojkvětináče se vejde max. 7 kytiček, což je ovšem víc než dost.
ObrázekObrázekObrázek

Parapet šířka 23cm - plastová mísa (teď je zase budou prodávat na pečení za 25 kaček) průměr 26 cm, podmiska průměr 24 cm, do podmisky naděláme díry aby mohla odtékat voda, vložíme jí do mísy, kde mezi dnem mísy a podmiskou vznikne asi 2-3 cm mezera. Do tohodle se vejdou 4 hybridní faleňáci případně 5 8 cm hlin. květináčků. Má to výhodu, že kytky nepadají a odpadá problém se stáním ve vodě.
Obrázek tahle je zrovna na zavěšení
Obrázek

Snad to někomu pomůže, já mám tímto způsobem na tom jediným okně asi 60 kytiček, který potřebují přibližně stejné podmínky. Klacek je bambus z OBI 250 cm.

Apolenko, máš to tedy vymakaný ;) . A když je třeba zadělat těsto, tak vyhodíš pár orchidek a je to :lol: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 20. srp 2012 21:41:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Okenní parapet
Lenko,skláním se před tvou invencí... :!: :shock: :P
Ty široké parapety mám nalepené také,když někdo příjde na návštěvu,upozorní mne,že jsou naopak... :mrgreen:
A poté,co jsem polovinu kytek přece jen vyhodil na zahradu,zažil jsem stejnou eufórii,jako ty a jal se objednávat další kousky na poloprázdné parapety s tím,že na podzim to nějak dopadne,v nejhorším případě provedu okupaci dalších oken (i když zatím přesně nevím kterých,neboť jsem tvrdil,že prostory,které jsem doposud zabral,jsou definitivní... :roll: :mrgreen: )
Bude to chtít velkou porci diplomacie,popřípadě úplatků... :!: :!: :shock: :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 21. srp 2012 18:08:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Okenní parapet
Lenko, super nápady, moc se mi to líbí. Jinak s tím rozšiřováním sbírky je to stejné i u skleníku. Možná ještě horší. Po vystěhování ven na léto je spousta místa. Tak se něco pořídí nového, co samozřejmě nutně potřebuji. A na podzim to sestěhovat zpátky (žádný parapet ani kus jiného prostoru už vám nikdo nedovolí) je docela horror. Ovšem po několikerém stěhování se to povede a navíc se vytvoří ještě další, malé prázdné místečko :lol:


úte 21. srp 2012 18:34:44
Profil ICQ

Registrován: úte 27. říj 2009 0:39:13
Příspěvky: 140
Příspěvek Re: Okenní parapet
Apolenko to vypadá opravdu dobře ten kaskádovej květináč :) dobrý nápad

_________________
Jana
http://jakuku.rajce.idnes.cz/


úte 21. srp 2012 20:47:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Okenní parapet
Já to celé pokazím. Připadá mi to z hlediska vkusu obludné, tyto závěsy. Určitě by to šlo vyřešit jinak, než červenými monstry. Kdo v tom má letničky, může se rychle dočkat že to zelenou hmotou zakryjí, ale u orchidejí to nehrozí.


úte 21. srp 2012 21:08:27
Profil ICQ

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Okenní parapet
Karlos píše:
Já to celé pokazím. Připadá mi to z hlediska vkusu obludné, tyto závěsy. Určitě by to šlo vyřešit jinak, než červenými monstry. Kdo v tom má letničky, může se rychle dočkat že to zelenou hmotou zakryjí, ale u orchidejí to nehrozí.

Já bych to tak dramaticky nehodnotila, je na každém z nás jak si to uspořádáme. Apolenka pouze ukázala způsob, jak je možné dostat ke světlu co nejvíce orchidejí. Myslím, že každý nápad se cení.


úte 21. srp 2012 21:38:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Okenní parapet
Karlos píše:
Já to celé pokazím. Připadá mi to z hlediska vkusu obludné, tyto závěsy. Určitě by to šlo vyřešit jinak, než červenými monstry. Kdo v tom má letničky, může se rychle dočkat že to zelenou hmotou zakryjí, ale u orchidejí to nehrozí.

No to by určitě Karlosi šlo, ale když pracuješ s velmi omezeným prostorem a obrovskou touhou po dalších kytičkách, je to relativně dobré řešení. Jo, možná až budu mít nějakou bezva vilu 10+1, obsadím si pouze parapety v těch 10 pokojích :lol: . Teď bych leda mohla vyházet děti z bytu a zabrat si jejich pokoj, tedy, ne že by mi mysl ještě tímto směrem nezabloudila :mrgreen:.


úte 21. srp 2012 22:55:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: