Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 13:57:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Kolik mate orchidejek? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Kolik mate orchidejek?
Ahoj vsichni,
chci se zeptat kolik tak mate orchidek?Hlavne nekteri z vas jako p.Heger,Vera,hanka2,Karlos,Miro,Katka, olaw,Paphio aj. Ja tak kolem tech 50,ale postupne mi vzdycky neco odejde-cambrie nebo phal.Ale mam desne keiek u tech dendrobek nobile.Zavidim hance2 ty krasne kovove zavesy na strevice aj.Ja se snad nekdy dockam,ze se s manzelem odstehujeme od tchyne a pokud mi holky mezitim zivorici nezahynou vsechny.tak budou mit konecne pekne podminky.


pon 05. dub 2010 15:18:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Daničko, já to nepočítám,ale tak shruba 80, si tedy myslím,ale vlastně mám ještě ve vitríně.....


pon 05. dub 2010 15:30:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Daničko,nedávno jsem si sedla a udělala si seznam,ale kolik to přesně nevím,nepočítám je,hlavně,že se ještě vejdou na okna.. ;)


pon 05. dub 2010 15:37:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Tak Hani, přesně tak, mě zase kdyby se odstěhovali mladí, tak mám 3 okna volná,ale bůh sám ví kdy to bude,moc se jim nechce....


pon 05. dub 2010 15:44:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Daničko, já mám taky něco kolem 50 a dendr. nobile nemám. Nechtěla bys vyměnit nějakou keiku od něho třeba za již kvetoucí keiku drobného phalu? Tedy pokud ho nemáš?


Přílohy:
P4042156.JPG
P4042156.JPG [ 65.28 KiB | Zobrazeno 5895 krát ]
pon 05. dub 2010 16:06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
to maja: maly phaly mam-jeden zluto-ruzovy a druhy fialovy s bilymi prouzky-ale oba jsou dost zniceny od trasnenky-uz jsem je tedy nekolikrat osetrila Previcurem,ale nic moc.Ta zluto-ruzova ma vyhon s poupaty,ale nevim,jak to dopadne,listy povadle a ta fialova s bilymi prouzky nic nevyhodila a navic jsem ji dala na parapet a pripalila ji srdicko a listecek.Ja mam 3 druhy dendrobek-ciste bile, bilo-zluto-ruzove a bile s vinovym stredem.Ja bych se bala ty keiky sama oddelovat-mam s tim spatne zkusenost- hned mi uvadnou- stalo se mi to u keiky Phalu, Epidendra-i pri roseni.Musela by sis je oddelit sama.Nemas jeste neco jineho na oddeleni pro me treba katleju apod.? Mozna pojedu v kvetnu zase do Chotce na vystavu Lukscheiteru,tak bychom se tam mohli setkat nebo i jinde. Odkud jsi? Ja od Pardbic.Ja se takhle schazim s kamaradkou-ona jede vlakem a ja busem,sejdem se v Pardubkach,dame si orchidky.Neumim sem dat fotky tak zmensene,tak bych ti ta vyfocena dendrobka poslala mailem-posledni 2 roky si vsechny vykvetle fotim.


pon 05. dub 2010 17:33:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
to Danička, nic jiného zatím nemám. Katlejky mám 2 úplně nové a keiky měl jenom tenhle phal. Taky jsem měla keiky od dendr. phal, ale ty jsem dala kamarádce. Keiky jsem vždy oddělila, když měli kořínky dlouhé asi 7 cm a vždycky se chytly. Já jsem bohužel z Kladna a od Lukscheiterů jsem si vždy nechala zásilku poslat, nebo jsem od nich nakupovala v Litoměřicích na Zahradě Čech.


pon 05. dub 2010 18:02:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Danicka, také mám orchidek kolem 80, ale je také nepočítám. A když se pokusím, tak určitě na nějakou zapomenu-které jsou někde jinde-tak naco počítat. Hlavně že prospívají.


pon 05. dub 2010 21:19:00
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Tak jsem to jakž takž dal dohromady a spočítal jsem, kolik toho vlastně mám. Počítal jsem jen to, co mi kvetlo podle fotek, které mám uložené v počítači, protože už je tma, na počítání všeho. Napočítal jsem 28 rodů (54 rostlin) od některého rodu mám vícero kytek. Takže má sbírka není zas až tak velká, ale rozmanitá. Na to, abych měl na 25 000 druhů to není. :lol: :lol: :lol: Přeci jen je člověk omezený místem. Takže dobudoucna, až vystavím ten vysněný skleník, tak se snad moje sbírka rozroste. Teď momentálně mám jedinou možnost, expandovat na zahradě a vytvořit tam kolonie orchidejí..... :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 06. dub 2010 0:30:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Kolik mate orchidejek?
Danicka píše:
...ale oba jsou dost zniceny od trasnenky-uz jsem je tedy nekolikrat osetrila Previcurem,ale nic moc.
Pozor, Previcur není na třásněnku, je to fungicid...
T.


úte 06. dub 2010 0:46:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: