Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 16:06:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Být první nemusí znamenat úspěch 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Být první nemusí znamenat úspěch
tak jsem dneska vyndal asi tak 80% orchidejí do skleníku a skleník obalil netkanou tkaninou.. Asi to byla pěkná blbost, ale už jsem to nemoh vydržet...vsadím se, že jsem první, kdo letos začal letnit (březnit) :)
doma zůstali faleňáci atp.
laelie, katleje, zygopetala, oncidia, brassavoly šly ven...
http://www.youtube.com/watch?v=FioidpQnrZg

Jsem zvědav, kolik pokusných králíků přežije, či jaký to bude mít efekt. Vycházím z přesvědčení, že každá kytka musí přežít teploty v rozmezí 0-35 stupňů. Ale třeba se ukáže, že je to nesmysl...


pát 26. bře 2010 23:15:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. čer 2009 9:09:29
Příspěvky: 95
Bydliště: Okres Praha-východ
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
Tak tomuhle říkám systém "asi bych neměl, ale je to silnější než já a umím si to logicky odůvodnit" :D
Sousedka takhle pravidelně vyndává v březnu do skleníku nakvetlé muškáty a když má pocit, že je chladno, překrývá je netkankou a když je ten pocit ještě silnější, tak k nim chodí večer zapalovat hřbitovní svíčky, aby měli tepleji 8-)


sob 27. bře 2010 0:59:55
Profil

Registrován: čtv 04. úno 2010 15:02:07
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
Já to dělám s muškáty taky. Po zimě jsou většinou dost zdecimované, takže je v únoru přesadím a pak ve skleníku už od března hezky udělají.
Není moc dobrý, když potom uhodí mrazivé noci dlouho po sobě, ale také to ochraňuju několikavrstvou textilkou. Zatím se vždy zadařilo.
Jenže muškáty vydrží hodně.


sob 27. bře 2010 7:46:02
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
Pokud jsou ve skleníku, tak nemyslím, že by byl problém, jenom sledovat mrazíky a spíš tou netkanou zakrývat uvnitř ty kytky než balit skleník, horší by to bylo ,kdyby byly úplně venku, já jsem taky nedočkavec a takto jsem mrazem popálila Adenium a stromový kaktus, naštěstí oba přežili, je tomu dva roky a už jsem opatrnější , ale v dubnu vetšinou sukulenty a některé odolnější kytky ne orchije taky vyhazuju ven. Tak držím pěsti.


sob 27. bře 2010 8:12:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
Teď jsem tam byl a skvělá vlhkost - 80%, teplota nic moc - 12stupňů. Ale myslím, že vyloženě netropické orchideje by to měly zvládnout. V případě opravdových mrazů bych je přenesl asi zpátky. Ale s kaktusama to takhle dělám pravidelně a neměl jsem problém. Ve skleníku totiž nikdy nepadne teplota pod nulu v tomto období. (Kaktusy ještě nezalévám, první zálivku plánuju v půlce dubna)
Jinak oleandři a muškátové jsou úplně venku, ve španělsku oleandr přežije i sníh, takže to neřeším. Pokusně jsem vystrčil i australský brachychiton. Ten totiž roste i v Portugalsku a tam je taky občas pod nulou.
Nápad s hřbitovními svícemi je supr!
Od celé akce si slibuju zvýšení odolnosti rostlin a radostnější kvetení.


sob 27. bře 2010 10:47:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
Petře, nebyl to náhodou můj skleník? Jenže já dáv¨ám dovnitř bublinkovou folii, kdyby přišel fujavec tak je po ní. JInak svíčky používám běžně, když náhodou by večer hlásili 0st dám tam velké svíce a teplota se zvýší o 10 st, mám to vyzkoušené.....


sob 27. bře 2010 16:38:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
to je fakt dobrý s těma svíčkama. zvlášť, když na zahradě máme kostel, tak by to vypadalo efektně.
teď přes den tam bylo 22-25 stupňů, takže paráda, kytkám se to evidentně líbí. Vpodstatě tam je temperované prostředí, což laeliím, katlejím etc.. dělá určitě dobře..


sob 27. bře 2010 18:46:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
takze ty jsi uz muskaty vyhodil venku?taky se uz pohravam s touhle myslenkou.
no a svicky,ty velke, davame taky pravidelne na podzim vecer do foliaku k okurkam a paprikam.v noci kdyz je uz chladno tak jim to ta svicka pekne vyhreje.
petr turecky píše:
Teď jsem tam byl a skvělá vlhkost - 80%, teplota nic moc - 12stupňů. Ale myslím, že vyloženě netropické orchideje by to měly zvládnout. V případě opravdových mrazů bych je přenesl asi zpátky. Ale s kaktusama to takhle dělám pravidelně a neměl jsem problém. Ve skleníku totiž nikdy nepadne teplota pod nulu v tomto období. (Kaktusy ještě nezalévám, první zálivku plánuju v půlce dubna)
Jinak oleandři a muškátové jsou úplně venku, ve španělsku oleandr přežije i sníh, takže to neřeším. Pokusně jsem vystrčil i australský brachychiton. Ten totiž roste i v Portugalsku a tam je taky občas pod nulou.
Nápad s hřbitovními svícemi je supr!
Od celé akce si slibuju zvýšení odolnosti rostlin a radostnější kvetení.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 27. bře 2010 23:42:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
V březnu? To je opravdu zbytečně brzy, tím se nic nenažene, a co když bude mrznout? Zrovna na jaře mohou orchidky vegetit na parapetu v teplíčku. Myslim že orchideje nepředěláte.


sob 27. bře 2010 23:59:26
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Být první nemusí znamenat úspěch
To je i můj názor. Myslím si, že je zbytečně chladem brzdíte a pahlízy k podzimu nestihnou vyzrát, aby byly květuschopné. Noční teploty okolo 14°C jsou naprosto ideální pro chladnomilné orchideje v tomto období a venku ve skleníku toho nedocílíte ani svíčkama. Snad jedině přímotopem, a to bude mít ČEZ radost :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 28. bře 2010 0:07:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: