Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 18:21:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
To je paráda, mohu jen závidět.
S teplotou rostlin souhlasím běžné kytky mám v studené části. V největších mrazech teplota klesala k 1°C. Zdá se že jen tchýnin jazyk nepřežil. Studené orchideje vpohodě. Jen asi odešlo D.secundum. Zapoměl jsem je tam , přitom vím, že je teplejší.


pát 26. úno 2010 20:38:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Moc pěkný, mám zase o čem přemýšlet. Původně jsem chtěla na kolmé strany sklo a na střechu tento polykarbonát. Bohužel (pokud bude stát) bude směrován severovýchod, jinde není místo, tak se trochu bojím, aby bylo dost světla. Je to velký rozdíl co se týká světelných podmínek oproti sklu ? Jinak moc děkuji za fotky a podrobný popis.


pát 26. úno 2010 21:05:03
Profil ICQ

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Nádhera, mohu jen závidět. Vzhledem k tomu, že u našeho domu je na něco takového místo pouze na severní návětrné straně, tak si myslím, že nemá cenu, abych o něčem takovém uvažovalo. Můžu jen tiše závidět. Krásné fakt.


pát 26. úno 2010 21:19:22
Profil

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Zimní zahrada
EvaJ píše:
Moc pěkný, mám zase o čem přemýšlet. Původně jsem chtěla na kolmé strany sklo a na střechu tento polykarbonát. Bohužel (pokud bude stát) bude směrován severovýchod, jinde není místo, tak se trochu bojím, aby bylo dost světla. Je to velký rozdíl co se týká světelných podmínek oproti sklu ? Jinak moc děkuji za fotky a podrobný popis.

Rozhodně bych řekl ,že oproti sklu to světlo neubírá . A co se týká orientace tak jsem byl ve skleníku ,který byl na severozápad .A výsldeky v tom skleníku byly neuvěřitelné. Čučel jsem jak bacil do lékárny :lol:


pát 26. úno 2010 21:29:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Minimoa píše:
EvaJ píše:
Moc pěkný, mám zase o čem přemýšlet. Původně jsem chtěla na kolmé strany sklo a na střechu tento polykarbonát. Bohužel (pokud bude stát) bude směrován severovýchod, jinde není místo, tak se trochu bojím, aby bylo dost světla. Je to velký rozdíl co se týká světelných podmínek oproti sklu ? Jinak moc děkuji za fotky a podrobný popis.

Rozhodně bych řekl ,že oproti sklu to světlo neubírá . A co se týká orientace tak jsem byl ve skleníku ,který byl na severozápad .A výsldeky v tom skleníku byly neuvěřitelné. Čučel jsem jak bacil do lékárny :lol:


oh, díky za příznivou zprávu. Myslím, že to nebude tak špatné, v létě jsem tam vloni měla hodně orchidek na "letním bytě" a protože tam jde sluníčko tak do 9-10 hod ráno a pak až navečer přes střechu, nepotřebovala jsem žádné stínění.


pát 26. úno 2010 21:43:39
Profil ICQ

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak to je sen, moc pěkné a hodně se tam vejde,co.


pát 26. úno 2010 22:48:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Minimoa píše:
Na akátových větvých mám pouze hybridní orchidky. Botaniky jsou tam pouze přivěšené . První záhon už roste a zima se nelíbila pouze Difenbachii. Zde musím konstatovat ,že jsem zaznamenal rozdíl o minimálních teplotách ,které uvádí u rostlin literatura a praxí. Rostliny jsou dost plastické .
Příloha:
006.JPG
Příloha:
008.JPG

Taky jsem měl dost boj se slimáky .Ludisie likvidovali hrozným způsobem. Pomůže noční lov slimáků . Nástrahy v podmínkách které tam panují ,rychle splesniví a jsou k ničemu.
Příloha:
009.JPG
Příloha:
010.JPG
Příloha:
011.JPG

Taky jsem u pár orchidek zjistil ,že se jim nedařilo a přesunutím o kousek vedle se jejich stav zlepšil .Tak trochu alchymie.

Tak tomu se říká zimní zahrada. To co mám já, je vlastně akorát další místnost z mnoha okny. Je tam topení v podlaze, sice okna dost chladí, ale není to tak, jak jsem si představovala. Právě tam potřebuju zakomponovat nějak něco jako záhon, ale ne skutečnej, takovej na to, aby v něm mohly být různý kyky včetně orchijí. Jen to musím vymyslet kvůli tomu topení. A taky tu vlhkost asi nedosáhnu.


ned 28. úno 2010 21:33:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ale máš aspoň něco, každopádně to Minimoa pojal zgruntu, líbí se mi to.


ned 07. bře 2010 17:29:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Prohlédla jsem foto zimní zahrady Minimoa a musím se přidat ke chválení..opravdu hezké. Já mám doma taky přesně takové možnosti, orientace jih, teplo vyvést z domu....hodně mě toto inspirovalo, asi upustím od klasického skleníku, stačí opravdu ta prosvětlená střecha a klasické okno...., jen toho místa mám až moc, budu to muset trošku změnšit. Takže díky za fotky, jsou super. ;)


stř 10. bře 2010 12:10:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Zimní zahrada
ivag píše:
Prohlédla jsem foto zimní zahrady Minimoa a musím se přidat ke chválení..opravdu hezké. Já mám doma taky přesně takové možnosti, orientace jih, teplo vyvést z domu....hodně mě toto inspirovalo, asi upustím od klasického skleníku, stačí opravdu ta prosvětlená střecha a klasické okno...., jen toho místa mám až moc, budu to muset trošku změnšit. Takže díky za fotky, jsou super. ;)

Celkový rozměr je 8x4x5 metru .Z toho jesm více jak 2 metry nechal ženě (posezení) atd. Skelník směr na jih bych asi nedělal .Těch pár dní co svítilo slunce tak teplota letěla na 30st. O výkendu budu instalovat pod střechu netkanou textílii . Ale orchidky ,které za oknem nerostly a to i několik let tam teď doslova rostou před očima . Musí se člověk však naučit prakticky vše znova . Podmínky jsou rozdílné a zálivka vlhkost zkrátka vše je jinak. Než jsem se trochu rozkoukal tak jsem zlikvidoval Brassavolu nodosu na hnilobu .A to byla vyvázaná.


stř 10. bře 2010 20:00:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: