Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 17:02:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
 epifitní košíček 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: epifitní košíček
Taky se chystám pro nějaký to pletivo. Nebude se ten zinek louhovat a vadit kytkám?

Míra píše:
tercinka píše:
Dobrý den,mám takový začátečnický dotaz...
Jak se sází do epifit. košíčku? Jakou velikost mám použít- přibližně stejnou jako by byl plast. květináč? A jak se změní asi tak frekvence zalévání- asi se zkrátí, když to rychleji vysychá, ne?

Košík je nejlépe vystlat rašeliníkem, pak dát trochu substrátu, rostlinu, obsypat substrátem a na povrch zase rašeliník. Na Dendrobia moc vhodné košíky nejsou. Já jsem dělával košíky z dubových latěk. Žádná rostlina nemá ráda časté přesazování proto volím materiály, které něco vydrží. Víno, líska a podobné proutky jsou sice dekorativnější ale rychle podléhají skáze, což je hodně velká nevýhoda. Dnes používám obyčejné pozinkované králičí pletivo. Drátky jsou tak slabé, že pokud se dá hodně mechu, proleze i skrze otvory a vypadá to docela dobře. Pro mně je důležitější rostlina a její pohodlí než krása košíku. Dobře zvolené rostliny časem stejně košík obalí, takže není nic vidět a proto je potřeba materiály s dlouhou životností.


ned 20. úno 2011 18:39:17
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: epifitní košíček
Mělo by to být jedno, jestli zinkované, nebo potahované. Králíkářské má výhodu, že se lépe tvaruje. Ty rovné mřížky se moc natáhnout nedají.


ned 20. úno 2011 20:14:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek kokosová slupka
Chci se jenom zeptat, dala by se použít na pěstování orchidejí klasická tvrdá šlupka od kokosu? Kdyby se hodně provrtala a tak. Podařilo se mi tak hezky kokos vydloubat, že mi zůstala taková mistička akorát na pověšení, ale nevím, jestli je vhodná a příp. na které druhy. Musela by se třeba vymočit jako cocochips?

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


pon 21. úno 2011 13:44:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: epifitní košíček
To je o tom zkusit to, Ten ořech také hned tak neshnije. Nebál bych se toho a máčet ne, není proč.


pon 21. úno 2011 13:52:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: epifitní košíček
díky, tak to by bylo super, ještě mě nasměruj, čemu by se v takhle malém prostoru líbilo? Zatím mám doma jenom průhledné květináče. Mám ale objednané tolumnie a uvažuju o nějakém minidendru nebo mini angraecum (doufám, že to píšu pořádně)

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


pon 21. úno 2011 13:57:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 13. říj 2010 23:55:50
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: epifitní košíček
Tak ste ma inšpirovali a aj ja som sa vo voľnej chvílke pokúsila košíčky zostrojiť.
Keď ho videli známi, vraveli, vraj je na ňom cenovka, tak akoto, že tvrdím, že som ho vyrobila - takže aby som veci uviedla na svoje miesto, cenovka bola na drevenom hranole :lol:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3436_n.jpg


stř 09. bře 2011 16:13:09
Profil

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Epifitní košíček
Ráda bych se zeptala, kde se dají sehnat košíky, ve kterých pěstujete coryanthes a podobné kořenokvěté orchideje. Já ji mám zatím v květináči pro vodní rostliny, ale myslím, že dírky budou moc malé na květ. Děkuji za odpověď.


stř 18. črc 2012 14:02:44
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Coryanthes
to hozovka-ahoj,
třeba na http://www.pokojovky.cz , tam mají čtyři velikosti... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


stř 18. črc 2012 14:32:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Coryanthes
Děkuji Marťane, nejsou špatné, mě se hodně líbili hranaté košíky od Haki. Haki prosím, kde kde se dají sehnat?


stř 18. črc 2012 20:17:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Coryanthes
hozovka píše:
Děkuji Marťane, nejsou špatné, mě se hodně líbili hranaté košíky od Haki. Haki prosím, kde kde se dají sehnat?

Jestli myslíš takový, jako je na straně 1 v tohle tématu, tak mám za to, že ho Haki vyráběla


stř 18. črc 2012 20:24:00
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: