Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:06:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Orchideje kde se da 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Orchideje kde se da
Zdravím všechny,
jsem pěstitel- začátečník, a z botaniky mám kromě dvou výjimek jen nenáročné phalaenopsis.
Nedávno jsem si doma založila paludarium - tzn. akvarium se sníženou hladinou vody a zvýšeným podílem suchozemnské části, v mém případě je to kořen z rašeliniště a návazně mřížka z bambusu.
Na ten kořen jsem zkusmo koupila phalaenopsis multihybrid z výprodeje (tzn. po odkvětu těsně před chcípnutím), a protože nějaké mlžícící nebo rosící zařízení nemám a ani nelánuji, zkusmo jsem ho částečně ponořila do vody - dvěma "kořeny", resp. jejich konci.
Prospělo mu to moc, a tak následoval phal. equestris, malá rostlina, ponořen jedním konečkem - také vypadá spokojeně.
Rostliny nerosím ani jinak neošetřuji, prostě jen mají část "kořenů" v akvarijní vodě.

Mám jen prostě štěstí že mi to zatím prochází (měla jsem za to, že orchideje nesmí být trvale ponořené ani kousíčkem), nebo můžu směle přidat další phalíky (mám tu jeden schilleriana který by potřebovat po přesušení v létě vzpruhu)?

Co si o tom myslíte, jde opravdu trvale ty phaly takto pěstovat, nebo na to mám radši zapomenout?

_________________
Martina


úte 28. lis 2017 19:12:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron